سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با صدای علیرضا عصار

سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با صدای علیرضا عصار

 

 

 موضوع از این قرار است که آرش خواننده ساکن سوئد اعلام کرد که وی به اتفاق دی جی علی گیتور آهنگی را با شعری از شا هکار بینش پزوه  ساخته و خوانده اند که مربوط به تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی است . تا اینجا مسا له خاصی نبود ولی وقتی آرش گفت که به عنوان نماینده ایران کار آنها قرار است در یک سی دی منتخب از تمام کشورهای شرکت کننده قرار بگیرد موضوع حساس شد . در پی این خبر حجت الاسلام علیپور مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال اعلام کرد به طور قطع این سرود با صدای خوانندگان داخلی خواهد بود .

اگر منصفانه هم بخواهیم در این مورد اظهار نظر کنیم باید گفت که حقیقت هم همین است که این کار باید با صدای خوانندگان کشور عرضه شود . به هر حال با وجود این که آرش و علیگیتور در سطح جهانی تا اندازهای شناخته شده هستند ولی معروفیت این دو نمی تواند دلیل محکمی برای نمایندگی کشور هفتاد میلیونی ایران باشد. این دو نفر سالها خارج از کشور بوده اند و هیچ سنخیتی با فرهنگ داخل کشور ندارند و ارائه کلیپهای مبتذل هم مزید بر علت شده است .

 پیرو این خبرها نامهای گوناگونی مطرح شد محمد رضا شجریان و علی رضا افتخاری و حسام الدین سراج از موسیقی سنتی تا محمد اصفهانی و عصار و مجید اخشابی و علی لهراسبی و مهراج محمدی در موسیقی پاپ نام برده شد . خیلی از خوانندگان آمادگی خود را برای اجرای این کار اعلام کردند و این در حالی است که خود فدراسیون فوتبال هم سیزده قطعه پاپ را آماده کرده است و همچنین نفر از خوانند گان پاپ هم قرار است برای تیم ملی ترانه هایی اجرا کنند که تا امروز گروه آریان و امیر تاجیک  قرار است به زودی کارهای خود را تحویل فدراسیون فوتبال دهند . البته هر خواننده ای می تواند می تواند کاری را در این مورد اجرا کند و این هم کار پسندیده و خوبی است اما در آنجایی که نماینده رسمی یک کشور باشد مسا له در این نقطه حساس می شود چون حیثیت یک کشور در میان است .

به هر حال پس از یک ماه حرف و حدیث های فراوان شرکت ایران خودرو حامی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که با علی رضا عصار به توافق رسیده اند و وی قرار است آهنگ را اجرا کند . ترانه این قطعه هم از شاهکار است خود عصار اهنگ آن را می سازد ولی هنوز اسمی از تنظیم کننده کار برده نشده و فضای کار حماسی خواهد بود وتا اردیبهشت آماده خواهد شد . انتخاب عصار انتخاب مقبولی است کسانی که جریان موسیقی پاپ را از هشت سال پیش دنبال می کنند اذعان دارند که عصار به همراه محمد اصفهانی در حال حاضر از هر لحاظ بهترین و موجه ترین خوانندگان پاپ داخل کشور هستند و عصار با توجه به نوع صدای وی که کارهای حماسی وملی را به خوبی اجرا می کند می تواند بهترین گزینه باشد . البته هنوز اعلام نشده که آیا اجرای کنسرتی هم در جام جهانی در کار خواهد بود یا خیر که اگر اجرای کنسرت هم باشد این بهترین موقعیت و زمان برای اثبات توانا ییهای موسیقی پاپ داخل کشور می باشد و اوردگاه جام جهانی آلمان یک فرصت اثتثنایی و طلایی است.   

 

 

 

کاوه یغمایی در لس آنجلس

 

کاوه یغمایی خواننده سبک راک و فرزند کورش یغمایی خواننده قدیمی مدت هفت ماه است که به همراه خانواده به ونکوور کانادا رفته و قرار است فعالیت خود را در آنجا پیگیری کند . آلبوم جدید وی سکوت سرد نام دارد ودر لس آنجلس منتشر خواهد شد و همچنین آلبوم دیگری را با خواننده کانادایی به نام بابی اسمیت به زبان انگلیسی وارد بازار خواهد کرد . کنسرتهای وی هم به زودی آغاز خواهد شد و کلیپهای جدید هم پخش خواهد شد البته کنسرتهای کاوه به گفته خودش در ایران هم برگذار خواهد شد وارتباط وی با داخل کشور همچنان بر قرار است .

 

آلبومهای جدید منشر شده =

 

ایلا=مهراج محمدی - - مجرم = حسین استیری – چی شده = بابک جهان بخش – زیر خط فقر = رها شایان –زیر باران = تقی میر زاییان – شروع حکایت = گروه کارو – برای اولین بار = احسان خواجه امیری –

باران = گروه کویر =امین حیایی و اشکان وفایی و پدرام مرندیز --  تو منو دعوت کن = مهدی زکی زاده 

خلیج فارس = محمود جهان – پریزاد = مجید اخشابی --

 

/ 4 نظر / 10 بازدید
کيارش

واقعا متاسم براتون با اين افکار بابا سال ۲۰۰۶ هنوز فکر مستهجن هستين؟علي گاتور و آرش از بهترين ها هستند و هيچ شکی هم نيست و اگه اجرا ميکردن ايران افتخار ميکرد.

سميرا ماحان

s_g

سلام وبلاگت خيلي خوبه به ماهم سر بزن نظرت رو در مورد تبادل لينك بگو