اظهار نظر صریح رییس قوه قضاییه درباره جنجال لغو کنسرت ها

اظهار نظر صریح رییس قوه قضاییه درباره جنجال لغو کنسرت ها / وزیر کشور: برخی درباره موضوع لغو کنسرت ها بزرگ نمایی می کنند / نخستین اظهار نظر یک خواننده مطرح درباره بیماری اش

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اظهار نظر صریح رییس قوه قضاییه درباره جنجال لغو کنسرت ها ؛

- داستانی که در برخی از روزنامه ها در مورد لغو کنسرت ها ایجاد شد یک کار تبلیغاتی بود

- فکر نادرستی وجود دارد که می گویند ما مجوز داده‌ایم و دیگر کسی حق ندارد لغو کند ، این حرف اشتباهی است

 

 

 

«موسیقی 2002»: امروز هفتم تیرماه "آیت‌الله آملی لاریجانی" در همایش سراسری قوه قضاییه در رابطه با موضوع لغو کنسرت‌ها گفت: من شنیدم در یک مجلسی یک روحانی گفته است که لغو کنسرت‌ها خلاف حقوق مردم است. حقوق مردم چند طرف دارد و یک طرف آن این است که خلاف موازین شرعی نباشد. اولا این داستانی که در برخی از روزنامه ها در مورد لغو کنسرت ها ایجاد شد یک کار تبلیغاتی بود. بر حسب گزارشی که در شورای امنیت کشور دادند توضیح داده شد از میان بیش از 300 کنسرت که در کشور مجوز اجرا داشتند 9 کنسرت لغو شده است. آیا این مقدار سروصدای رسانه های علیه قوه قضاییه را لازم داشت؟

وی افزود: نکته مهمتر این است که فکر نادرستی وجود دارد که می گویند ما مجوز داده‌ایم و دیگر کسی حق ندارد لغو کند. این حرف اشتباهی است. دستگاه قضایی به حسب وظیفه خودش در بخش ممنوعیت با مظاهر حرام برخورد خواهد کرد. اگر اعلام شود در مجلسی قرار است یک بمب منفجر شود یا اگر زمینه رقص مشترک جوان‌ها بر کنسرتی وجود داشته باشد آیا این موضوع حرام نیست؟ آیا دادستان یا مراجع امنیتی نباید ورود پیدا کنند؟ گفته اند لغو طبق موازین قانونی باشد که این حرفی منطقی است و ما نیز به شما توصیه می کنیم مجوزهایتان بر اساس موازین باشد.

آملی لاریجانی تاکید کرد: در برخی شهرها فضا طوری است که احتمال برخی اتفاقات وجود دارد که باید از آن پیشگیری شود و گاهی لغو این کنسرت‌ها با توصیه شورای تأمین استان بوده است.

 

منابع : خبرگزاری های ایسنا و فارس

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

واکنش «وزیر کشور» به جنجال لغو کنسرت ها ؛

از بین 312 کنسرت فقط 9 مورد لغو شدند / برخی بزرگ نمایی می کنند

 

 

 

«موسیقی 2002»: به نقل از خبرگزاری فارس ، "عبدالرضا رحمانی" فضلی وزیر کشور ششم تیرماه در نشست با دبیران کل احزاب، طی سخنانی اظهار داشت: وزارت کشور تاکنون 312 مجوز برگزاری کنسرت داده که تنها 9 کنسرت لغو شدند.

وزیر کشور در ادامه با بیان دلایل لغو این کنسرت‌ها پرداخت و افزود: برخی این موضوع را بزرگنمایی می‌کنند در حالی که ما تاکنون 312 مجوز برگزاری کنسرت موسیقی دادیم که تنها 9 کنسرت لغو شده است که از این تعداد سه کنسرت توسط خود مسئولان برگزاری کنسرت، یک کنسرت نیز مشکل محتوایی داشته و دو کنسرت هم توسط قوه قضاییه لغو شده است.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نخستین اظهارنظر «بهنام صفوی» درباره بیمارش اش :

- یک تومور مغری دارم که رشد کرده است

- اواخر تیرماه مورد عمل جراحی قرار می گیرم 

- از دو سال پیش با وجود بیماری کنسرت برگزار کرده ام

 

 

 

«موسیقی 2002»: "سیدبهنام صفوی" ، خواننده مطرح پاپ برای نخستین بار درباره بیمارش اش توضیحاتی ارائه نمود.

به گزارش موسیقی 2002 ، متن گفت و گوی کوتاه وب سایت موسیقی پارس با بهنام صفوی در ادامه آمده است:

 

-«پس از آخرین کنسرتی که پیش از ماه رمضان در شهر سبزوار داشتیم موضوع بیماری ام را با برخی از دوستانم مطرح کردم. بسیار هم تاکید کردم که این موضوع رسانه ای نشود ولی گسترش شایعات به نحوی بود که علی رغم میل باطنی همه ما و به اجبار دوست عزیزم آقای میلاد لطیفی آن را رسانه ای کردند.»

-«عکسی از از من در فضای مجازی منتشر شده است که این عکس متعلق به ۲ سال پیش و در همان اوایل بستری شدنم می باشد. نمی دانم هدف از انتشار این عکس چه بوده ولی در حال حاضر بنده در بیمارستان بستری نیستم و اواخر این ماه جراحی ام انجام می شود.»

- «بیماری من از حدود ۲ سال و نیم پیش آغاز شده است. چندین تشنج در خواب باعث شد که به دکتر مراجعه کنم. وقتی برای اولین در بیمارستان بستری شدم از من MRI گرفتند، متوجه شدند که بنده تومور مغزی دارم که البته این تومور رشد هم کرده بود. ابتدا به دستور دکتر با داروهایی تلاش شد که از پیشرفت این تومور جلوگیری شود ولی این اتفاق رخ نداد و در آخر و پس از مراجعه ۳ هفته پیش ام به بیمارستان برای گرفتن MRI، دکتر معالجم تشخیص دادند که باید تا پایان این ماه جراحی شوم.»

-«داروهایی که مصرف می کردم عوارض بسیار بدی داشت و کار را برای اجرای کنسرت خیلی سخت می کرد ولی به عشق مخاطبانم با این اتفاقات دست و پنجه نرم کردم.»

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/ 0 نظر / 40 بازدید