ترانه های جام جهانی ( 5 )

اجرای ترانه سعید توسط عارف 

 

 

مدتی است که هر روز از شبکه itn کار جدیدی به نام ستاره ها از عارف پخش می شود که وی آنرا به صورت پلی بک اجرا می کند جالب است بدانید این ترانه در آلبوم عطر نفسهات سعید پور سعید وجود دارد و سعید این ترانه را در این آلبوم که پارسال وارد بازار شد اجرا کرده است . با توجه به این که امیر فتحی آهنگساز وتنظیم کننده با هر دوی این خواننده ها همکاری می کند همان کار را با همان تنظیم در اختیار عارف قرار داده و این خواننده قدیمی هم این قطعه را دوباره اجرا کرده است. البته سعید در کل خواننده ای است که دور از حاشیه کار خود را انجام می دهد و با رسانه ها هم به ندرت مصاحبه می کند و تا این لحظه کلیپی هم از کارهای خود ارائه نداده فقط فیلم یکی از کنسرتهای وی در تهران پخش شده است .

 

 

 

5 خواننده ممنوع الففعالیت شدند

 

 

مجله اتفاق نو در 2 شماره پیاپی خود خبر از ممنوع الکار شدن 5 نفر از خوانندگان پاپ را منتشر کرده است . گر چه این مجله نامی از این خواننده ها نبرده و به این نکته اکتفا کرده که به دلا یلی چون استفاده ابزاری از زن و حرکات نامناسب جلوی دوربین ممنوع شده اند . البته حتی خود این خواننده ها هم از این موضوع خبر ندارند وفقط دیگر در وزارت ارشاد برای آنها پرونده جدید باز نخواهد شد . همان طور که پیش بینی می شد ارائه کلیپهای مورد دار و مبتذل بلا خره کار خود را کرد . البته می توان نام این خواننده ها را حدس زد قطعا یکی از این افراد شهاب بخارایی است و نفراتی چون بهنام موسی پور کامران اشرافی بهزاد ابطحی دلفان شهرام سپهره و چندین خواننده دیگر می توانند در این سیاهه جای گیرند .  

 

 

کبوتر مازیار

 

آلبوم کبوتر با صدای مازیار منتشر شد . این آلبوم جزو سه گانه کارهای وی است که پخش می شود . پارسال ماهیگیر منتشر شده بود و سال آینده هم آلبوم تنهایی قرار است متنشر شود . گل گندم و کودک قرن 2 آلبوم دیگر این خواننده است که پیش از این به بازلر آمده است . آلبوم کودک قرن کاری بود که در سال 77 منتشر شد کاری که ضبط استودیوی نشده بود و آخرین کارهای اجرا شده این خواننده مرحوم می باشد . البته نکته آزار دهنده این آلبومها معرفی نشدن عوامل ساخت قطعات است . مازیار فروردین سال 76 در ایران در گذشت .

 

کنسرت اصفهانی در اروپا و امریکا

 

 

محمد اصفهانی خواننده توانا و برتر کشورمان 12 کنسرت در اروپا و کانادا و امریکا در شهریور بر گزار خواهد کرد . گفته می شود نوازنده های ارکستر همه خارجی هستند به جز پویا نیکپور سرپرست ارکستر که وی را همراهی خواهد کرد . مطمئنا کنسرت این خواننده در لس آنجلس دیدنی خواهد بود چون علاوه بر مردم عادی خیلی از اهالی موسیقی هم شاهد این کنسرت خواهند بود و در پی این سوال که چرا این خواننده این قدر محبوب است.

 

 

 

خشایار اعتمادی و بهروز صفاریان در تلویزیون

 

 

خشایار اعتمادی و بهروز صفاریان شب تولد امام علی (ع) در استودیوی شبکه اول حاضر شدند . علت حضور آنها ترانه جدیدی بود که در مورد حضرت علی به صورت دو صدایی اجرا کرده بودند . کاری که شهریور پارسال توسط صفاریان ساخته شد ولی امسال پخش شد .اعتمادی در ابتدای کار با لحنی شبیه خوانندگان پاکستانی این قطعه تا حدودی متفاوت را اجرا کرده بود و صفاریان هم دومین بار است که در یک ترانه دو صدایی حاضر می شود . گر چه قرار بود کلیپ این کار هم پخش شود که شبکه اول این کار را انجتم نداد. این اولین حضور صفاریان در رسانه ملی بود .

 

 

 

بنیامین و آریان در سوئد

 

 

گروه آریان و بنیامین از 10 شهریور به مدت 1 هفته در سوئد به اجرای برنامه خواهند پرداخت . البته گفته می شود که گروه آریان پس از این کنسرت به کانادا و امریکا هم خواهند رفت. آلبوم 85 بنیامین کماکان پر فروش است و عنوان پر فروشترین آلبوم موسیقی پاپ بعد از انقلاب را کسب کرده است .

 

 

 

تکمله = در خبر هفته گذشته واجرای خوانندگان پاپ در آلمان در خلال جام جهانی نام مجید اخشابی و مهرداد صلح میرزایی فراموش شده بود که باید باید نام این دو خواننده را هم جزو اجرا کننده های برنامه محسوب کرد .

 

 

ترانه های جام جهانی (5)

 

 

31 گل طلایی = خوانندگان = پویا امینی شهرام معصومیان سیامک خسروانی داریوش شهریاری حسین صنعتی علی منصوری حمید طالب زاده شهرام شپهره فرزاد صادقی بهرنگ بهادر زاده حمید وعلی هاشمی رضا رفعتی عیوضی علی عطایی

شعر = سیامک خسروانی مریم لولویی --- آهنگساز = سیاوش خواهانی تنظیم = الیاس شیرزاد و سیاوش خواهانی

جزو شلوغ ترین کارها بود که در فضای شاد اجرا شده بود در کل کار قابل قبولی بود .

 

 

32- من یه ایرانیم = خوانندگان = داریوش شهریاری فرزاد فرزین مهدی مقدم حمید پیروز نیا محسن نیک فرجام مهدی مدرس محمد چناری  

آهنگ و شعر = داریوش شهریاری تنظیم = الیاس شیرزاد

این قطعه از فضای خوبی برخوردار بود و اجرای مطلوبی حاصل کار بود.  

 

33- مردان پا طلایی = خواننده = مهدی مقدم شعر وآهنگ = علی فخاری - تنظیم = مجید رضا زاده

این خواننده پیشکسوت هم به عنوان مسن ترین خواننده کاری را برای تیم ملی اجرا کرد که مانند دیگر کارهای وی در فضای موسیقی کوچه بازاری قرار دارد. 

 

 

34- گل آرزو = خواننده = شهاب بخارایی شعر = شبنم زربخش موسیقی = کیارش پوزش 

این قطعه برای باخت تیم ملی تهیه شده بود و مناسبترین کاری بود که می شد انجام داد. آهنگ خوبی هم از کار در آمده بود .  

 

35-جام جهانی 2006 = خوانندگان = امیر حسن زاده مهدی علی بخشی آهنگساز و ترانه = امیر حسن زاده

این کار که محصول شبکه مهاجر بود کار ضعیفی به شمار می رود .

 

 

36- جام جهانی = خواننده = شهرزاد موسیقی = امیر قدیانی شعر = شایا تجلی این خواننده کار خود را در ایران تهیه کرد و برای آن در خارج کشور کلیپی هم درست کرد .این کار تنظیم خوبی داشت . در مورد این خواننده که ساکن ایران می باشد حرفهای بشتری در آینده خواهم گفت .  

 

37- خورشید فردا = خواننده = محمد اصفهانی موسیقی = پدرام کشتکار شعر= اهورا ایمان  

شعر این کار هیچ ربطی به موضوع نداشت وکاری امید بخش بود در کل انظار بیشتری از خواننده اثر می رفت .

 

 

38- ایران = خواننده = حسین میری شعر = پرویز صادق زاده تنظیم = محسن مرشد این قطعه در شیراز ساخته شد و نقطه قوت آن صدای خواننده بود در مجموع کار موثری بود .

 

39- بچه ها منظریم = خواننده = مسعود خادم و مجتبی کبیری شعر = فلورا تاجیکی موسیقی = نیما نور محمدی

/ 4 نظر / 5 بازدید
سعيد

سلام اون ۹ خواننده ای که مجوز گرفته بودند نام ببر در پست قبلی و توی مصاخبه بهروز خشايار چی گفتند وکليب شبکه ۳ پخش کرد ۲ بار

سروش

بهتره به نظر سنجيای سايتای مختلف نگاه کنی که شادمهر و سياوش قميشی محبوبترين خواننده ها هستند حتی در نظر سنجی همين وبلاگ.محمد اصفهانی خواننده قابل احترامی برای همه هست اما در همين حد .اون بيشتر اهنگاش رو برای سنين بالا ميخونه و حتی عوض کردن سبک هم مفيد نبود.اون برای جوونا نميخونه.

حمزوک

گرچه سولالات قبلیم رو جواب ندادی ولی بازم سوال دارم. این که این آلبومهایی که نام میبرم مجاز هستن یا نه ؟ چون من تو نوار فروشیها ندیدمشون: سیامک خسروانی - با من بمون شهرام فرشید - فقط تو مرتضی مفرهی - هیاهو مهدی کاملی - ترن شهرام سپهره - تولد آرس - حیف نون کدومشون مجاز نیست ؟ و اگه مجازن پس چرا تو بازار نیستن ؟

محمد

عليرضا جون سلام خود اين ترانه ها واسه جام جهاني رو داري اگه داري مرد باش واسم ميل كن دمت گرم. سايتت جالب و هم عالــــــــــــــــــيســـــــــت.