از رونمایی دو قطعه ارزشی مانی رهنما تا عذرخواهی حامی از دو خواننده مشهور

رونمایی از دو قطعه موسیقی ارزشی با صدای مانی رهنما / سانسور بخش هایی از اثر جدید حامد زمانی در تلویزیون / حامی : از عصار و خواجه امیری حلالیت طلبیدم / میلاد عرفان پور: با دست بسته هم می‌توان مقاومت کرد

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور یمن انجام شد / اجرای سه اثر ارزشی با صدای خواننده مشهور پاپ ؛

رونمایی مانی رهنما از قطعات «محمد (ص)» و «کلت وطنی» 

 

 

 

 

«موسیقی 2002» : دو قطعه جدید مانی رهنما با عناوین "محمد (ص)" و "کلت وطنی" رونمایی شد.

به گزارش موسیقی 2002 ، در اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور یمن، که روز گذشته با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و مقامات کشوری و لشگری در فرهنگ سرای اندیشه برگزار شد ، مانی رهنما ، خواننده مشهور پاپ به اجرای سه اثر ارزشی با عناوین محمد (ص) ، کلت وطنی و نخل های بی سر پرداخت که دو قطعه برای نخستین بار با صدای وی رونمایی شد.

مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور یمن با مشارکت سازمان بسیج شهرداری تهران و خانه کاریکاتور برگزار گردید.

یادآور می شود ، چند ماه پیش مانی رهنما با حضور در برنامه ای تلویزیونی از چند اثر ارزشی خود که در صورت حمایت های لازم ، آماده تولید هستند خبر داده بود که با انتشار این درخواست از طریق موسیقی 2002 و بازنشر آن در برخی وب سایت های خبری گویا وی توانسته برخی آثار مورد نظر خود را به مرحله تولید و انتشار برساند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

اتفاقی عجیب در شبکه ارزشی سیما ؛

سانسور بخش هایی از قطعه جدید حامد زمانی در افق

 

 

 

 

«موسیقی 2002»: سانسور بخش هایی از یک قطعه موسیقایی انقلابی در سیما خبرساز شده است.

به گزارش موسیقی 2002 ، نماهنگ قطعه تازه حامد زمانی با عنوان "عمار داره این خاک" این روزها در حالی از طریق شبکه افق سیما به روی آنتن می رود که بخشی از ترانه آن حذف شده است.

این سانسور موسیقایی از شبکه افق که مخاطبان اصلی آن قشر ارزشی جامعه هستند ، بسیار عجیب و غیرمنتظره بوده است ؛ به خصوص اثری موسیقایی که با رویکردی انقلابی و ارزشی تولید شده است.

گفتنی است ، قطعه عمار داره این خاک سروده پیمان طالبی است و اگر چه طی سه ماه اخیر چند بار رونمایی شده است ولی تا کنون به صورت رسمی منتشر نشده است.

همچنین پیش از این نیز در مستند هسته ای "سکوت استقلال ، فریاد پیروزی" که از طریق شبکه یک سیما پخش شده بود ، قطعه "مرگ = آمریکا" با اجرای مشترک حامد زمانی و علی اکبر قلیچ در حالی به عنوان تیتراژ پایانی این مستند پخش گردید که بخشی از ترانه آن حذف شده بود.

یادآور می شود ، تا پیش از این فقط در یکی دو سریال تلویزیونی حذف بخش هایی از اثر موسیقایی رخ داده بود و گویا این سانسورها گسترش یافته است.

مطلوب آن است که یک اثر موسیقایی به صورت کامل از رسانه ملی پخش شود و یا هرگز پخش نگردد تا اینکه با حذف بخش هایی ، به صورت ناقص ارائه شود چون این گونه دخل وتصرف ها اثر را ناقص و معیوب می کند و از اصول حرفه ای نیز کاملا به دور است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«حمید حامی» در گفت و گوهایی مجزا اعلام کرد :

- در انتخاب ترانه دستم بسته بوده و بخشی از آثارم را از سر ناچاری خوانده ام

- محمد حشمتی جزو سه خواننده برتر ایران است

- از عصار و خواجه امیری حلالیت طلبیدم

 

 

 

 

«موسیقی 2002»: "حمید حامی" ، خواننده مطرح پاپ هفته گذشته به گفت و گو با چند رسانه پرداخت.

به گزارش موسیقی 2002 ، حامی با حضور در برنامه "هنر پنجم" شبکه شما گفت : در انتخاب ترانه دستم بسته بوده و بخشی از آثارم را از سر ناچاری خوانده ام و اکنون آنها را نمی پسندم. وی همچنین ادامه داد : مایلم با شعرایی که ترانه سرا هستند بیشتر همکاری نمایم.

این خواننده پاپ در ادامه درباره یکی از خواننده های کشور اظهار نظر کرد و گفت: محمد حشمتی خیلی آدم خوبی است. امیدوارم وی به جایگاهی که لیاقت صدایش است ، برسد. او خیلی بی نظیر می خواند. اگر قرار باشد در ایران پنج صدای برتر را نام ببریم حشمتی یکی از این افراد است. در واقع وی بین سه نفر اول قرار می گیرد.

همچنین حامی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران درباره اینکه صدای کدام خواننده ها را می شنود ، گفت: غیر از خودم بین ایرانی‌ها سالار عقیلی ، همایون شجریان و علیرضا قربانی مورد علاقه‌ی من هستند به علاوه ی جناب حشمتی عزیز.

وی همچنین در این گفت و گو اعلام کرد: من از همه کسانی که فکر می‌کردم ممکن است ازمن دلخور باشند حلالیت طلبیدم ، به احسان خواجه‌ امیری که دوست قدیمی هستیم و علیرضا عصار زنگ زدم و خواستم که اگر ناراحتند، مرا ببخشند و همینجا از همه‌ی کسانی که خواسته یا ناخواسته باعث رنجش ان‌ها شدم عذر خواهی می کنم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نظر «میلاد عرفان پور» درباره مذاکرات هسته ای :

با دست بسته هم می‌توان مقاومت کرد

 

 

 

«موسیقی 2002» - "میلاد عرفان پور" ، شاعر و ترانه سرای نام آشنا در گفت و گو با نسیم گفت: مسئله ایران و آمریکا همان مسئله مقابله حق و باطل است که در طول تاریخ همیشه وجود داشته و پایان پذیر نیست. به عبارت دیگر نبرد ما با آمریکا تنها بر سر یک یا دو مسئله نیست؛ چرا که آمریکا با اعتقادات و فرهنگ تشیع و ظلم ستیزی ما مشکل دارد و می خواهد این اعتقادات را از ریشه مورد هدف قرار دهد.

وی ادامه داد: آمریکا از سنگر مذاکرات یا هر سنگر دیگری که وارد می شود دشمنی و خوی درندگی خود را دارد و قطعا از آنها کوتاه نمی آید؛ از این رو ما هم صحبت مقام معظم رهبری را تکرار می کنیم و می گوییم به مذاکرات خوش بین نیستیم؛ به خصوص به شرایط فعلی که مذاکرات زیر شبح تهدید قرار گرفته و هر روز با زیاده خواهی تازه ای از سوی آمریکا رو به رو هستیم.

این شاعر کشورمان با بیان اینکه در متن توافق نامه ژنو و لوزان ما امتیازات زیادی دادیم ولی در عوض امتیاز کمی را از طرف مقابل گرفتیم، اظهار داشت: با این حال آمریکا به اینها نیز رضایت نداده و می خواهد امتیازات بیشتری را از ما بگیرد و قطعا هر چقدر ما از اعتقادات مان کوتاه بیایم دشمنان مان گستاخ تر شده بی مهاباتر ما را مورد هجمه قرار می دهند.

عرفانپور افزود: به تیم مذاکره کننده و دولت توصیه می کنم که دیپلماسی و مقاومت ما در برابر آمریکا مطابق با نهضت امام خمینی (ره) و شهیدان باشد؛ چرا که امام و شهدا به هیچ وجه حاضر نبودند عزت کشور را از زیرپا بگذارند؛ بلکه غیرتمندانه جلوی دشمن ایستادند و هیچ ترسی غیر از خدا به دلشان راه ندادند؛ از این رو اگر ایمان مان را قوی کنیم می بینیم که همان طور که در طول تاریخ تحریم مسلمانان در شعب ابی طالب نتیجه نداد و اسلام روز به روز بالنده تر شد؛ ما نیز به نتیجه خواهیم رسید.

وی در همین زمینه افزود: سابقه انقلاب اسلامی نشان می دهد که تحریم و تحت فشار قرار دادن ملت ایران همیشه نتیجه عکس داده و اگر ما به توان داخلی توجه کنیم و چشم به دست دشمنان نداشته قطعا می توانیم این بحران ها را از پیش رو برداشته و آینده روشنی داشته باشیم.

این شاعر کشورمان با اشاره به تشییع  ۲۰۷ شهید تازه تفحص شده گفت: به نظرم تشییع این شهدا برای ما و مسئولان نشانه ای است تا بدانیم با دست بسته هم می توان مقاومت کرد و با شرایط تحریم هم می توان عزتمدانه ایستاد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

/ 0 نظر / 50 بازدید