خبری که مثل توپ صدا کرد

خبری که مثل توپ صدا کرد 

در این وبلاگ خبر ممنوع الصداشدن 5 خواننده پاپ اعلام شد.

خبری که به نقل از یکی از نشریات ذکر شده بود گرچه نام خواننده هایی که محروم شده اند ویا در معرض محرومیت قرار گرفته اند فقط انحصارا در این وبلاگ انتشار یافت .

در همین راستا سایت j4p هم مطلبی را با استفاده از خبری که من در اینجا منعکس کرده بودم را بر روی سایت خود قرار داد و همچنین سایت هنر موسیقی هم آن خبر را در سایت خود آورد و چندین نشریه هم این خبر را پوشش دادند .

با توجه به اینکه این وبلاگ اولین منبع اینترنتی بود که این خبر را با جزئیات اعلام کرد به ذکر نکات دیگری در همین مورد می پردازم . در پی این خبر تعدادی از خواننده ها به ارشاد مراجعه کردند و خواستار اعلام نام خواننده های مذبور شده اند . بعضی از خواننده ها کلیپهای خود را دوباره ادیت کرده اند مثل 2 کلیپ اخیر کیارش حسن زاده . البته بعضی هم مسا له را جدی نگرفته اند و خیال می کنند این خبر جنبه واقعیت ندارد . فقط توجه داشته باشید اگر در روزهای آتی چند خواننده دیگر هم به این لیست وارد شدند تعجب نکنید . ممنوع الکار شدن خواننده ها وحتی آهنگسازها و تنظیم کننده ها و ترانه سراها مورد تازه ای نیست . در گذشته هم برای مدتی افرادی چون بهروز صفاریان و هومن سزاوار دچار این مشکل شده اند ویا شادمهر عقیلی که به خاطر همین موضوع به کانادا رفت ویا عرشیا که هنوز هم ممنوع الفعالیت است . البته خواننده ها بی تقصیر نیستند و کاری می کنند که به راحتی محروم شوند وکسانی هم این کارها را انجام می دهند که جزو تازه کارها و ناشناسها محسوب می شوند این به اصطلاح خواننده ها کار را به جایی رسانده اند که حتی خواننده هایی که کارهای موجه هم ارائه می دهندهم دچار این مشکل شوند که نتوانند کلیپهای خود را از شبکه های نیمه مجاز پخش کنند . به طور مثال مدتی است اجرای زنده امیر شهریار(مرآت) در کنسرتی که نوروز امسال در جزیره گوادر هند برگذار شد و چند خواننده لس آنجلسی در آن حضور داشتند پخش می شود که ترانه خاطره های بنیامین را می خواندو تعدادی از زنان ومردان هم در حال رقص هستندو وی چرخی هم میان آنها می زند . ویا پخش کلیپ نازنین علی شریفی در pmcبا دو بازیگر خارجی که بازیگر زن این کلیپ بی حجاب است واین فرد هنوز آلبومی را وارد بازار نکرده ممکن است ممنوع شود غیر از اینکه بخواهد کار خود را خارج از کشور پخش کند .

 و همچنین پخش کلیپی از خواننده تازه کاری به نام مهدی طلوعی در شبکه ام تی سی که دست دختردر دست پسر بازیگر است و دارند از همدیگر جدا میشوند .جالب است که این نوع کلیپها حتی از شبکه های نیمه مجازی چون ایران موزیک و مهاجر و مهاجر نت وورک هم پخش نمی شود و غیر قابل پخش محسوب شده اند . پس چنین خواننده هایی اگر ممنوع الفعالیت شوند جای تعجب ندارد . همچنین قرار است آلبومهایی که مجوز پخش گرفته اند دوباره بررسی شوند و ممکن است تعدادی از کارها مجوزشان باطل شود این خبر را وزیر ارشاد اعلام کرده پس خبری رسمی است و نمی توان با دیده شک به

آن نگریست.

 

 

خوانندگان معروف در افتتاحیه مهاجر نت وورک

 

 

پس از تا سیس تلویزیون مهاجر نت ورک که از لندن پخش می شود و در ایران برنامه تولید می کند تعدادی از خوانندگان مطرح حاضر شده اند با این شبکه همکاری نمایند. در مراسم افتتاح این شبکه در دبی که سیصد میهمان در آن حضور داشتند 4 خواننده = مهدی سپهر و امیر کریمی و مانی رهنما و حمید اصغری راد به اجرای برنامه پرداختند و همچنین پدرام امینی ابیانه هم به تکنوازی گیتار پرداخت . البته خشایار اعتمادی هم قراربود در این مراسم حضور داشته باشد که به دلیل مشکلاتی موفق به این کار نشد . لازم به ذکر است که هنوز تعدادی از خوانندگان معروف کشور حاضر نشده اند با شبکه های نیمه مجاز ماهواره ایی همکاری نمایند خوانندگانی چون = محمد اصفهانی – علیرضا عصار – قاسم افشار – ناصر عبدالهی – مجید اخشابی- سعید شهروز و چند خواننده دیگر .

 

 

غیر مجازهایی که مجاز شدند

 

سال 76 که موسیقی پاپ به صورت گسترده در جامعه حضور دوباره ای پیدا کرد شاهد حضور خواننده های جوانی بودیم که برای اولین بار معرفی می شدند . گر چه قبل از این سال هم به آلبومهای پاپ مجوز داده می شد ولی این کار خیلی محدود بود یعنی از 4 سال قبل از آن تعداد بسیار محدودی مجوز گرفتد که آنها هم از خوانندگان پاپ قبل از انقلاب بودند. اما مساله که عادی شد تعدادی از خوانندگان پاپی که آلبوم یا چند قطعه را خارج از ایران اجرا کرده بودند هم به ایران آمدند و چند نفر هم که ساکن کشور بودند به ارشاد رفتند و توانستند مجوز فعالیت دریافت کنند . پس به همین سادگی چند خواننده که خارج از ایران خواننده بودند و کارهای آنها پخش شده بود مجاز شدند که این امر هنوز هم ادامه دارد و خوانندگان غیر مجازی  به ایران می آیند تا شاید بتوانند مجاز شوند که بعضی ها موفق می شوند و تعدادی هم مغموم بر می گردند . در اینجا نام خوانندگان غیر مجازی که در این چند ساله مجاز شدند را اعلام می کنم توضیح بیشتر در مورد نوع فعالیت وچگونگی آن برای وقتی دیگر . 

فریدون آسرایی – امیر شاملو – متین رحمانی – سارو – دانوب – سعید پور سعید – امیر عبدالله – و به زودی آرش خواننده ساکن دبی  و سورن خواننده ساکن لندن و خواننده ای که بزودی وی هم معرفی خواهد شد .

 

 

آلبومهایی که منتشر می شوند ولی در بازار وجود ندارند

 

یکی از خوانندگان این وبلاگ چند آلبوم را که اتفاقا من خبر انتشار آنها را قبلا در همین وبلاگ اعلام کرده ام را ذکر کرده وخواستار این شده که این آلبومها مجاز هستند یا خیر وچرا در بازار وجود ندارند . بله تمام این کارها مجاز هستند و منتشر شده اند و اینکه چرا در بازار به راحتی نمی توان آنها را پیدا کرد دستمایه ای شد برای ایجاد مطلب زیر

 

پاره ای از آلبومهایی که منتشر می شوند به دلیل تیراژ کم آنها به خیلی از نقاط کشور نمی رسد و ممکن است تعدادی از آنها فروخته شود و بقیه هم به شرکت اصلی برگشت داده شود و مابقی هم در مغازه ها خاک می خورند . اما تعدادی از کارها هم قربانی پخش بد می شوند . شرکتهایی که پخش یک اثر را بر عهده دارند در برخی موارد به دلیل ضعف در کار خود نمی توانند به خوبی یک اثر را پخش کنند و به همین دلیل یک آلبوم به خیلی از شهرها نمی رود . از شرکتهایی که در این زمینه می توان مثال زد پخش گلچین است .آلبومهایی که از این شرکت منتشر می شوند قربانی پخش ضعیف می گردند و خواننده هایی که هم که با این شرکت پخش کار می کنند چون تهیه کننده آلبوم خودشان هستند به همین خاطر از آنها حمایت لازم نمی شود . اما دلیل دیگر خود یک آلبوم است . بیشتر کارهایی که شاد نیستند پس از یک مدت کوتاه به شرکت پخش کننده پس فرستاده می شوند و یک دفعه از بازار جمع می شوند استدلال فروشندگان هم این است که مردم کارهای سنگین را نمی خرند چه دلیل مضحکی . همچنین آلبومهایی که خوانندگان آنها تازه کار هستندو تبلیغ هم نداشته اند اگر کار فوق العاده ایی نباشد به سرعت محو می شوند . البته شما به راحتی می توانید آلبوم خوانندگان مطرح و همین طور خوانندگانی که کارشان گل می کند را به راحتی تهیه کنید ولی آلبوم خواننده تازه کاری ولو اینکه کار قابلی قبولی هم باشد را نتوانید به سهولت تهیه نمایید و باید چندین مغازه را بگردید که شاید آخر سر هم دست خالی برگردید. البته شرکتهای اصلی موسیقی در تهران که به شرکتهای لاله زاری هم مشهورند ممکن است با خواننده ای مشکل پیدا کننددر آن صورت کارهای آن خواننده یک دفعه در بازار ناپدید می شود . یکی از دلایل دیگر کثرت خواننده است یعنی ممکن است در عرض یک هفته 10 آلبوم منشر شود به همین دلیل با عرضه آلبوم تازه آلبومهای قدیمی کنار میروند . پس کسانی که دوست دارند بیشتر کارها را تهیه کنند باید پس از انتشار یک کار بلا فاصله آن را تهیه نمایند در غیر این صورت شاید آن کار را نتوانند به دست آورند.

 

 

آلبومهای مجازی که به تازگی منتشر شده اند=

 

 

ایستگاه اول = گروه واران = پیمان حاتمی --- تنها توخونه= کامران جهان بانی --- ترمه = معین سیدی پور --- قاب شکسته = مجید حاجی --- رویای سبز = گروه ایران دی جی = نیما غفوریان و کاوه حسینی       

 

 

 

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
سعيد

سلام اين البوم شبح بهنام وشاهکار عصار چی شد واز البوم شراره و ستار و شهرام صولتی معين اميد چی خبر

سعيد

چرا اپ نمی کنی و از خواننده های لس انجلسی بيشتر بنويس و بهروز صفاريان وشاهکاربينش پژوه