از ضیافت موسیقایی صدا و سیما برای ماه رمضان تا بیماری دو خواننده مشهور پاپ

صدا و سیما در ماه مبارک رمضان کدام قطعات موسیقی را پخش خواهد کرد؟ / «محمدمهدی سیار» : می‌ترسم درخواست پلمپ مقبره فردوسی را هم در مذاکرات مطرح کنند / «اسماعیل امینی»: امروز اعتقاد داشتن به حلال و حرام گم شده است و این جزو ضعف‌های شعر است / دو خواننده مطرح پاپ درگیر بیماری

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

توسط دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما آماده شد / دعاها ، مناجات ها و قطعات موسیقی ویژه ماه مبارک رمضان ؛

«مجموعه رمضان» به روی آنتن خواهد رفت

 

 

 

«موسیقی 2002» - خبرگزاری فارس نوشت: دفتر موسیقی و سرود صداوسیما تولیداتی از جمله دعاها، مناجات و ترانه‌هایی را به مناسبت ماه مبارک رمضان با عنوان "مجموعه مرضان" آماده پخش کرد.

"مجموعه رمضان"شامل دعاهای روزانه ماه پر برکت رمضان و قطعات موسیقی‌ متنوع با حال و هوای معنوی و روحانی و عناوین متفاوتی چون "محبت، عشق تو، بازآ، شرم گنه، گریه سحر، به فصل تو، حیات جاویدان، دیوانه تو، عذر ما بپذیر، یکتای بی همتا، ماهِ ماه، رستگاری، ناامیدم مکن"و... است که در ایام ماه مبارک رمضان در اختیار شبکه‌های متفاوت سیما قرار می‌گیرد.
 
این آثار با هنرمندی خوانندگانی چون حسام الدین سراج، حمید قربانی، محمد عبدالحسینی، جمال الدین منبری، غلامرضا پیروی، مهیار شادروان، رضا طیبی، جواد حکیم‌زاده، علی خدایی و محسن نوروزی تولید شده‌اند.
 
"
مجموعه رمضان" برگرفته از آثار شاعران پر آوازه‌ای چون باباطاهر، خواجه عبدالله انصاری و نظامی گنجوی از تولیدات مناسبتی جدید دفتر موسیقی و سرود صداوسیما است که به مناسبت ماه پر فیض و برکت رمضان تولید و برای بهره‌برداری و پخش در اختیار شبکه‌های مختلف رسانه ملی قرار گرفته است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اظهار نظر «محمدمهدی سیار» درباره مذاکرات هسته ای :

می‌ترسم درخواست پلمپ مقبره فردوسی را هم در مذاکرات مطرح کنند

 

 

 

«موسیقی 2002» - "محمدمهدی سیار"، شاعر و ترانه سرای مطرح در گفتگو با «نسیم»، گفت: زمانی که این خبر را شنیدم که درخواست بازجویی از بلندپایه ترین مقامات امنیتی کشور در مذاکرات مطرح شده و در تهران نیز به مقامات بلندپایه منتقل شده است، دچار تلخ کامی شدم؛ چرا که مهمترین نعمت مان امنیت، استقلال و آزادی مان است و فکر می کنم مذاکره کنندگان نیز باید روی این مسئله بسیار حساس باشند و حتما نیز اینگونه است.

سیار در همین زمینه اظهار داشت: این مسئله را شاید بعضی به حساب غفلت یا مهربانی و خوش بینی بیش از حد تیم مذاکره کننده بگذارند و بعضی به حساب پررویی و جسارت طرف مقابل . البته من دوست دارم وجه دوم مسئله درست باشد.

وی افزود: بگذارید این طور بگویم که به عنوان یک شاعر دوست دارم شبهای مذاکرات را اینگونه در خیال خودم تصور کنم که تیم مذاکره کننده ما بسیار محکم و قاطع حتی اجازه مطرح شدن چنین درخواستهایی را هم به طرف مقابل نمیدهد و اگر هم طرف مقابل چنین درخواستی داده است.  تیم ما همانجا جوابشان را داده و آن برگه اسامی را هم پاره کرده ولی آنها یک کپی از آن را مخفیانه در کیف یکی از دیپلمات های ما انداخته اند.شاید هم تیم ما اول درخواست منطقی بازجویی از آمانو و دار و دسته اش در آژانس را به خاطر مشارکت در عملیات ترور شهدای هسته ای روی میز گذاشته و آنها هم برای این که کم نیاورند درخواست بازجویی از مقامات و دانشمندان ما را مطرح کرده اند.

سیار اظهار داشت: اگر جز این باشد و واقعا روند مذاکرات به سمت دیگری رفته باشد،باید منتظر باشیم که پس فردا از ما بخواهند بیت های شاهنامه(مثل این ابیات بلند:... به جز بند کز بند عاری بود/ شکستی بود زشت کاری بود// نبیند مرا زنده با بند کس/ که روشن روانم بر این است و بس...) را هم از کتاب های درسی مان حذف کنیم  و مقبره فردوسی را هم با فردو و اراک پلمپ کنیم!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اسماعیل امینی در آیین رونمایی کتاب تازه خود ، «شاعر و دلقک دربار» ، درباره مصیبت مشترک شعر و ترانه امروز عنوان کرد:

- "از جماعتی که هیچ دغدغه و مساله ای ندارند" تا "افرادی که محدوده دین آنها سیاسی است" 

- امروز اعتقاد داشتن به حلال و حرام گم شده است و این جزو ضعف‌های شعر است

 

 

 

 

«موسیقی 2002»خبرگزاری فارس نوشت: "اسماعیل امینی" شاعر مجموعه «شاعر و دلقک دربار» در آیین رونمایی اثر خود گفت: شعر و ترانه‌های روزگار ما دچار یک مصیبتی هستند که به نظر می‌رسد دارای دو مخاطب هستند یکی جوانانی هستند که به فکر یافتن آدمی نظیر خودشان هستند و گویی این جماعت هیچ دغدغه و مساله‌ای ندارند و پیوسته در جستجوی فردی مانند خودشان هستند و این برای جماعت ما مسخره است زیرا برای ملتی که انقلاب کرده‌اند اگر این نکته از بیرون نگاه شود مضحک است.

او اضافه کرد: مخاطب دوم شعر و ترانه، به نظر افرادی دیانت‌پیشه می‌آیند یعنی کسانی وجود دارند که محدوده دین آنها سیاسی است و قبض و بسط دین آنها را منافع سیاسی و دنیایی تعیین می‌کند و به نظرم این جماعت دین ندارند. یکی از آقایان هنرمند به دوستی گفته بود فلان هنرمند اشتباه کرده به آن سوی آب رفت، پرسیده بود چطور؟ گفت چون من ماندم و الان پول پارو می‌کنم پس برای این افراد این سو و آن سوی آب تفاوتی ندارد بلکه ملاک فقط برایشان پول است.

شاعر مجموعه «شاعر و دلقک دربار» گفت: امروز اعتقاد داشتن به حلال و حرام گم شده است و این جزو ضعف‌های شعر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: من معمولا شعرهایم را نگه نمی‌دارم و در طول 40 سال شعر سرودن بعد از اینکه دو سه مرتبه برای دوستان می‌خوانم آن را دور می‌اندازم.

امینی در پایان گفت: اشعار این کتاب شعرهایی است که به نظرم بهتر بوده است. کتاب شعر باید زمانی چاپ شود که حداقل دو سطر به تاریخ شعر فارسی اضافه کند هر چند من ادعایی ندارم که این اتفاق را رقم خواهم زد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دو خواننده مطرح پاپ درگیر بیماری ؛

از "غلامرضا صنعتگر" تا "بهنام صفوی"

 

 

 

«موسیقی 2002»: دو تن از خواننده های معروف پاپ کشور این روزها درگیر بیماری هستند.

به گزارش موسیقی 2002 و به نقل از باشگاه خبرنگاران ، "غلامرضا صنعتگر" در خصوص فعالیت هنری خود با وجود بیماری که درحال مبارزه با آن است ، گفت: این روزها خود را برای برگزاری کنسرت بزرگی در تهران آماده می‌کنم، تمام مراحل صدور مجوز انجام شده‌ است و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برگزاری این کنسرت زحمات زیادی کشیده‌است امیدوارم بتوانم یک شب بسیار خاطره‌انگیز را کنار هموطنان عزیزم سپری کنم.

وی درباره آخرین وضعیت بیماری خود نیز گفت: مراحل اولیه شیمی‌درمانی‌ام به پایان رسیده و یک عمل سنگین نیز انجام داده‌ام، اما بعد از ماه مبارک رمضان دوره دوم شیمی‌درمانی‌ام را آغاز خواهم‌ کرد و یک عمل سنگین دیگر نیز پیش‌رو دارم و امیدوارم با دعای خیر مردم سلامتی خود را بدست بیاورم و بتوانم با قدرت و انرژی بیشتر به عرصه موسیقی و مخاطبانم خدمت کنم، من حتی هیچ‌گاه دوست نداشتم که نام این بیماری را به زبان بیاورم و امید این را دارم که به بهبودی برسم.

این خواننده بندرعباسی در خصوص آلبوم خود تصریح کرد: 2 سال پیش کارهای آلبومم را به اتمام رسانده‌ام و فقط زمان انتشار آن برعهده تهیه‌کننده است و امیدوارم که هرچه زودتر این اتفاق بیافتد. چون قرار است در کنسرت پیشرو از آهنگ‌های این آلبوم استفاده کنم.

صنعتگر ادامه داد : اتفاقات خوب این روزها روحیه مضاعفی به من داده است که با قدرت و انرژی به روی صحنه بازگردم و حتی برنامه‌هایی هم برای برگزاری کنسرت در کلان شهرهای ایران دارم و امیدوارم کسانی که قول همکاری داده‌اند شانه خالی نکند و این اتفاق بسیار خوب هرچه زودتر برایم انجام شود.
 
همچنین یکی دیگر از خواننده های معروف پاپ که دچار بیماری شده است ، "سید بهنام صفوی" است. بر این اساس ، میلاد لطیفی مدیر اجرایی بهنام صفوی خواننده موسیقی پاپ درگفتگو با خبرنگار موسیقی فارس در خصوص بیماری بهنام صفوی گفت: بهنام صفوی از دو سال پیش تومور مغزی داشته است که در حال حاضر این بیماری به مرحله پیشرفته و حادش رسیده است.

وی افزود: زمان جراحی مشخص شده است و به احتمال فراوان طی ماه‌ آینده این جراحی انجام می‌شود. صفوی به احتمال فراوان از من به خاطر اعلام این خبر دلگیر خواهد شد؛ اما به نظرم حق طرفداران او است که این موضوع را بدانند.

مدیر اجرای صفوی در پایان گفت: در این دوسال هیچ کس جز خود او از این بیماری خبر نداشت. او مراحل درمان را با دارو طی می‌کرد که ما فکر می‌کردیم موضوع خاص و جدی نیست. اما حال که مرحله بیماری او حاد شده، او مجبور شد تا این موضوع را با ما درمیان بگذارد.

به گزارش موسیقی 2002 ، بهنام صفوی تازه ترین آلبوم خود را با حضور جمع گسترده ای از اهالی موسیقی پاپ تولید کرده است که تابستان سال جاری منتشر خواهد شد.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
/ 2 نظر / 36 بازدید
نیلوفر

بازي زندگي، بازي بومرنگ‌هاست؛ انديشه‌ها، كردارها و سخنان ما دير يا زود با دقت شگفت‌آوري به سوي ما بازمي‌گردند.((فلورانس اسكاول شين))

یزدی

آقای سید بهنام صفوی یکی از بهترین ها هستش امیدوارم که اتفاق بد تر ازین پیش نیاد