از حمله شهیار قنبری به حامی تا دفاع شهرداد روحانی از عصار

 

 

از حمله شهیار قنبری به حامی تا دفاع شهرداد روحانی از عصار

حمله شهیار قنبری به حامی

 

شهیار قنبری در برنامه تلویزیونی خود به شدت به حمید حامی حمله کرد . البته کسانی که قنبری را می شناسند می دانند که وی چگونه اخلاقی دارد و با آن لحن مصنوعی و تمسخر آمیز بارها به هنرمندان داخلی به خصوص اهالی موسیقی حمله ور شده و تا مرز توهین هم پیش رفته است . به نظر وی هیچ کدام از خواننده های داخل کشور به درد نمی خورند و اصولن موزسین های وطنی بسیار ضعیف هستند و هیچ نکته مثبتی در کار آنها دیده نمی شود . مطمئن هستم که حتی خود قنبری هم در خلوت خودش نظر خود را قبول ندارد ولی این ژستهای دروغین باید جلوی دوربین گرفته شود .

اما این بار به بهانه پخش آلبوم غیر رسمی بوی گندم به خوانندگی حامی صدای وی بلند شده که چرا بدون اجازه وی ترانه هایش توسط عوامل دشمن - به زعم وی خواننده های داخلی جزو دشمنان محسوب می شوند - خوانده شده است . ابتدا توضیحی در مورد این آلبوم کذایی بدهم که این کار در سال 81 ضبط شد و قطعاتی از ساخته های واروژان که پیش از انقلاب توسط خواننده های آن زمان اجرا شده بود توسط علی موثقی تنظیم مجدد شد و قرار شد با نام شب شیشه ای منتشر شود که پس از چند سال تهیه کننده اثر نتوانست مجوز آن را بگیرد و چند ماه پیش به صورت غیر مجازبا نام بوی گندم پخش شدکه حتی قنبری به نام این کار هم معترض بود و می گفت بوی خوب گندم نام این کار است و طوری صحبت می کرد که انگار این آلبوم به صورت رسمی منتشر شده است . پس این آلبوم مجوزی دریافت نکرده که قنبری این همه اعتراض می کند و ربطی هم به حامی ندارد چون کار در اختیار تهیه کننده قرار داشته و همچنین حامی طی یک دهه اخیر آن قدر کارهای ماندگاری اجرا کرده که احتیاج به معروفیت بابت خواندن این قطعات نداشته باشد و جالب است که این کار در کشورپس ازآن که پخش شد نه سر و صدایی کرد و نه جنجالی به پا شد اما در خارج از کشور قضیه برعکس شد و چندین بار درمورد آن در رسانه ها صحبت شد .

اگر جناب قنبری اطلاعاتی در مورد موسیقی وطنی ندارند به ایشان متذکر می شوم که حامی در طی این سالها با جمعی از بهترین موزسینها همچون بابک بیات - فریبرز لاچینی - ناصر چشم آذر - فردین خلعت بری - مجید انتظامی و ... به همکاری پرداخته و کارهای ماندگاری را اجرا کرده و جزو موجه ترین و بهترین خواننده های پاپ محسوب می شود . در پایان به شهیار توصیه می کنم برای افزایش اطلاعات خود در مورد موسیقی پاپ وطنی مطالب این وبلاگ را پی گیری نماید .

 

دفاع شهرداد روحانی از عصار

 

 

چند هفته پیش شهرداد روحانی موزسین برجسته ایرانی در گفتگویی با امیر قاسمی مدیر شبکه لس آنجلسی طپش شرکت کرد و در مورد فعالیتهای خود از آغاز تا امروز به صحبت پرداخت . در جایی از مصاحبه از وی سوال شد که چرا طی این سالها با خواننده های پاپ همکاری نکرده که وی در مورد همکاری خود با علیرضا عصار اشاره کرد البته منظور پرسشگر این بود که چرا با خواننده های لس آنجلسی کار نمی کنی و گرنه برای آنها خواننده های وطنی که مهم نیستند که روحانی گفت که نمی توانم با هر خواننده ای کار کنم و پیام یک آلبوم برای من مهم است و در اینجا بیشتر ترانه های عاشقانه بسیار ساده مد شده که یک دفعه انگار به قبای مجری برخورده باشد با لبخندی معنادار پرسید که آیا خواننده ای بهتر از عصار نبود که با وی کار کنی که روحانی با بیان این نکته که صدا سلیقه است و همچنین عصار خواننده بسیار خوبی است که با موسیقی جهان آشنایی دارد و از همکاری با وی راضی است و این آلبوم را اولین کار جدی خود در زمینه موسیقی پاپ با کلام عنوان کرد گرچه قبل از انقلاب کارهای معروفی را ساخته و تنظیم کرده ولی گفت که آن کارها برای من مهم نیستند. البته پس از این گفته مجری بحث را عوض کرد و نخواست در این مورد توضیح دیگری را بشنود و حتی حاضر نشد یکی از کارهای آلبوم نهان مکن را پخش نماید این در حالی بود که نصف این برنامه به پخش کارهای روحانی در کسوت رهبر ارکستر در جاهای مختلف گذشت . البته ما از کسی که یکی از مافیاهای موسیقی لس آنجلس محسوب می شود و طی این سالها تعداد زیادی از خواننده های معروف را بایکوت کرده و یا آنها را به جان هم انداخته و بزرگترین افتخارش معرفی خواننده ای چون اندی به جامعه موسیقی است انتظاری بیش از این نداریم . در واقع این افراد آرزویشان این است که اصلن موسیقی پاپی در کشور وجود نداشته باشد تا کار آنها به خطر نیفتد . همین چند وقت پیش بود که از شبکه موسیقی pmc شاکی بود که چرا کلیپهای خواننده ای داخل کشور را پخش می کند چون این کار باعث شده مردم بیشتر به خواننده ای وطنی توجه کنند . شاید وی نمی داند که مدیر شبکه مذکور خود یکی از اهالی موسیقی پاپ داخلی می باشد و سوال مهم اینجا ست که چرا نباید کلیپهای خواننده های وطنی پخش شود و تا کی باید به این انحصار ادامه داد و این همه خواننده پاپ را نادیده گرفت و آنها را تضعیف کرد .البته همه لس آنجلسی ها این طور فکر نمی کنند چند ماه پیش بود که مسعود امینی ترانه سرای مطرح و قدیمی در گفتگویی چنان با شوق و حرارت در مورد بچه های داخل کشور به خصوص اهالی موسیقی صحبت می کرد که می شد از پشت خط تلفن این حالت را به خوبی درک کرد . البته تمام مواردی که در مورد حامی گفتم در مورد عصار هم صدق م ی کند و این خواننده معتبراحتیاجی به تعریف ما ندارد ولی می خواستم بدانم چند خواننده ساکن لس آنجلس حاضر می شوند خانه شخصی خود را بفروشند تا بتوانند آلبومی در سطح نهان مکن و با ارکستر سمفونی لندن ضبط کنند گرچه پس از آن عصار آلبوم را به قیمت خوبی به شرکت هاتف شهر فروخت ولی جسارت ابتدایی وی تحسین برانگیز بود .

در پایان چون این دو مورد در فضای اینترنت و رسانه ها بازتابی نداشت لازم دیدم مطالبی را در این مورد به اطلاع مخاطبان برسانم .

 

آلبوم فصل آغاز با صدای نامی تنها کار پاپ مجاز منتشر شده می باشد .

/ 7 نظر / 28 بازدید
حالگیر

سلام بروزم و منتظر دیدارتون در وبلاگم[گل]

حامی

مثل اینکه کار و بارشون از رونق افتاده فقط بگم اگه حامی با نصف قدرت صداش اسم جناب قنبریو ببره ایشونو باد می بره ! حامی یکی از بهترین هاست

سروش

قبلا خیلی از شادمهر و سیاوش قمیشی دفاع میکردی! و حالا به شدت طرفدار خواننده های داخلی و دشمن خواننده های اونور شدی! به نظر من رعایت اعتدال بهتر از هر دو روش هست!

مدیر وبلاگ

پاسخ به آقای سروش با سلام من در این وبلاگ آن چیزی که حقیقت است را می نویسم و به موقع از هنرمندان دفاع می کنم و جایی که احساس کنم احتیاج به نقد درست و حسابی دارند این کار را انجام می دهم و چون می دانم خیلی از آنها این مطالب را می خوانند با دقت هر چه بیشتر این کار را انجام می دهم و هیچ تفاوتی هم بین آنها برای من وجود ندارد . شاهد من مطالبی است که طی این 5 سال نوشته شده و در ضمن ممکن است در یک برهه ای از فردی مطلب مثبتی نوشته شود و در زمانی دیگر مطلبی در نقد وی. این به عملکرد آن هنرمند بستگی دارد . موفق باشید .

سعید

عزیزان استاد قنبری پر بیراه نگفتن.به نظر من این خواننده های در پیت داخلی و از جمله حامی لیاقت حمایت رو ندارن.شهیار قنبری از بزرگان موسقی هست و حرفش سنده.

Nene

به نظرم روي حرف يه نفر نميشه زياد مانور داد. من نميگم درست گفته يا غلط ولي بيشتر اهل فن مثل ايرج جنتي از ترانه سراهاي داخلي و شخصي مثل ابي كه آقاي صداست و حرفش سنديت داره بارها و بارها از بعضي از داخلي ها حمايت كردن. اما شهريار قنبري هم اين وسط بعنوان صاحب اثر حق داره كه شما در متن به اين مسئله توجه نكردين و جوري صحبت كردي كه انگار داره ادعاي بيخود ميكنه! حامي (كه خودم از طرفداراش هستم) ميتونه هر كاري كه دوست داره رو بخونه واسه خودش، اما وقتي ميره استوديو، يكي مياد كارهارو رو صداش تنظيم ميكنه، صدا برداري ميشه و ضبط ميشه و تازه ميخواسته بده بيرون كه مجوز نگرفته، نميشه گفت آلبوم در رفته و حامي تقصير نداره و نميخواسته بده بيرون آلبومو. چون اگه مجوز مي گرفت كه خودش داشت ميداد بيرون.

مهران

هم اکنون نقد کامل آلبوم ژاکت در وبلاگ موسیقایی . منتظر حضورتان و نظرات زیبایتان هستم .