همکاری با لس آنجلسی ها از طریق اسامی مستعار

همکاری با لس آنجلسی ها از طریق اسامی مستعار

 

 

بعضی اوقات وقتی به کاور آلبومهای موسیقی پاپ تولید خارج از کشورنگاه می کنیم به اسامی کسانی بر می خوریم که برای همه نا آشنا هستند و البته ممکن است که فرد مورد نظر تازه کار باشد اما همیشه هم به این صورت نیست و تعدادی از اهالی موسیقی و ترانه به دلایل گوناگون در لوای اسامی مستعار به همکاری می پردازند .

سابقه این گونه کارها به دو دهه پیش بر می گردد ، مثلا محمد صالح علا در چند آلبوم مهرداد با نام محمد بارانی ترانه می گفت و حتی آسمانی را هم به عنوان نام هنری برای مهرداد برگزید .

بابک بیات نیز در پی همکاری با داریوش و منصور با نام غیر واقعی کار می کرد . اکبر آزاد ترانه سرا نیز وقتی ترانه بغض را به داریوش واگذار کرد از اسمی دیگر بهره برد .

در آلبوم زرتشت گوگوش ترانه ها متعلق به نصرت فرزانه بود که این نام مستعار مسعود کیمیایی محسوب می شد . مجید رضا زاده هم طی این سالها با چند خواننده زن کار کرده و در کلیپ ها از نام وی صرف نظرشده و یا از حروف اختصاری استفاده می شود البته در کاور اصلی آلبومها نام وی ذکر می شود ، به هر حال کلیپ ها بیشتر دیده می شوند .

اما در تازه ترین مورد به چند اسم در آلبوم معجزه خاموش داریوش بر می خوریم که نا آشنا هستند . در ترانه ی شطرنج ، روزبه زاده به عنوان ترانه سرا ذکر شده که در واقع همان روزبه بمانی  ترانه سرای جوان ساکن ایران می باشد و جالب است بدانید قسمتی از ترانه این کار در اجرای نهایی عوض شد و یا بهتربگویم توسط خوانندهتعدیل شد و با توجه به مضون سیاسی این قطعه ترجیح داده اند نام شاعر به صورت غیر واقعی ذکر گردد البته زمانی که کلیپ این کار در نوروز پخش شود بیشتر نمود خواهد داشت .

بهروز صفاریان به تازگی با نام جدید بهنود بهزاد در آلبوم داریوش و سروش دو قطعه عاشقانه را تنظیم کرده است و نخواسته نام خود را پای کارها قرار دهد و این در حالی است که صفاریان قبلا از همکاری با خارج نشین ها دوری می کرد .

در مورد داریوش این نکته هم جالب است که این دو نفربه وی توصیه کرده اند که نام آنها را به هیچ عنوان اعلام نکند تا دچار محرومیت نشوند وحتی داریوش در مصاحبه ای ترانه سرای ترانه شطرنج را جوان پناهنده ای در کاستاریکا ذکر کرد ودر یک مصاحبه دیگر از فرد دیگری نام برد .

طی چند هفته اخیر دو مجله هنری بدون نام بردن از روزبه بمانی به شدت به وی حمله کردند که چرا با یک خواننده سیاسی همکاری کرده و اعلام کردند بمانی به همین خاطر دوباره ممنوع الکار شده است .

با توجه به محرومیت چند نفر از ترانه سراها و موزسین ها طی چند ماه گذشته بعضی به همکاری از طریق اسامی مستعار روی آورده اند ولی فکر اینجا را نکرده بودند که توسط

همکاران خود این مورد به اطلاع وزارت ارشاد می رسد و باز هم دچار ممنوعیت خواهند شد . وضعیت طوری شده که خود اهالی موسیقی زیر آب همدیگر را می زنند و برای هم مشکل ایجاد می کنند .

آن دسته از هنرمندانی که در تولید کارهای سیاسی نقش دارند ریسک خطرناکی را انجام می دهند که ممکن است به محرومیت همیشگی آنان منجر شود . پس بهتر است به راه دیگری بیندیشند .

 

 

جدید ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده

 

١- فراموشم نکن = چنگیز حبیبیان ---٢- بی تو تنهام = امیر یگانه ---٣- هم پرواز = آرش رستمی --- ۴- شب زده = کامبیز وثوقی

/ 6 نظر / 7 بازدید

آهنگساز شطرنج کیه که می‌گی از اسم مستعار استفاده کرده؟

نظر خصوصی گذاشتم. چک کنید.

لیلا

ببخشید شما از البوم جدید سامان خبری نداری؟؟؟ اخه میگن این البومی که از سامان به نام پشیمون به بازار اومده قلابیه!؟

لینکدونی آزاد - سنجاق طلایی ما

لینکدونی آزاد - سنجاق طلایی ما دوست و همکار گرامی برای معرفی سایت یا بلاگ خود به دیگران و فهمیدن نظر سایرین راجع به مطالب ونوشته ی خود، لینک های خود را به لینکدونی « سنجاق طلایی ما » ارسال نمایید. آدرس : http://www.sanjagh.mihanblog.com

آرام

این اتفاقا از شدت دموکراسی می افته دیگه

سیروان

من فک میکردم بهروز خان فقط تو تنظیم استاد0ه [قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه]