ترانه های جام جهانی (3)

ترانه های جام جهانی (3)

 

 

11- ما گل زدیم = خواننده = تارا --- آهنگ = کامران یاسانفر و بهرام بانکی  -- تنظیم = شهرام آذر – شعر = بهرام بانکی

این کار در لس آنجلس ساخته شده و تارا هم به عنوان اولین خواننده زن کاری را برای تیم ملی خوانده است . البته این کار حرفی برای گفتن نداشت .

 

12- جام جهانی = خواننده = دانوب و پژمان نیکو – شعر وموسیقی = پژمان

شعر ساده این کار به خوبی بر روی ملودی نشسته و کلیپ منا سبی  هم برای آن تهیه شده است . سورپرایز این کار حضور خداداد عزیزی در کلیپ این کار بود که آن را دیدنی تر کرده . دانوب یکی از خوانندگان این کار 3 سال پیش کلیپی در دوبی تهیه کرده بود که با این کار نشان میدهد قرار است داخل کشور به صورت مجاز کار کند .

 

13- ملی پوشان = خواننده = فریده – آهنگ و تنظیم = رامسیس --- شعر = فروغ رجبی --- این کار در تهران ساخته شده و در لس آنجلس خوانده شده است . کار ضعیفی بود و خواننده آن با شورت وپیراهن ورزشی در کلیپ خود ظاهر شده بود .

 

14- جام جهانی 2006 = خوانندگان = مجید رضازاده – مهران احراری – شهاب بخارایی – مهدی مقدم و فرزاد فرزین – شعر = فریبا وکیلی – آهنگ و تنظیم = مجید رضازاده

یکی دیگر از کارهای گروهی است که در کل کار قابل قبولی است ومختص شبکه ایران موزیک می باشد .

 

15- ایران من = خوانندگان = کامران عطا – مجتبی کبیری و رضا یزدانی

شعر = ترانه مکرم – آهنگ = کامران عطا – تنظیم = اسماعیل حسینی

یکی از کارهایی که مشخص است با هدف ساخته شده است همین کار است با یک ترانه خوب و همچنین کلیپی هدفمند . ضمن اینکه دکلمه انگلیسی کامران عطا کار را زیبا تر کرده است .

 

16- همه با هم = خوانندگان = محسن فرحی – نگار – آرمین – کسری جوادی – داریوش شهریاری – آرسین – امیر – بابک – کامران – اردلان – ساسان – سامی – گروه 4 نفره برره – آهنگ = نگار – تنظیم = علی پاکدامن – شعر = علی

یک کار گروهی شاد که گرچه کلیپ ساده ای دارد ولی در کل کار زیبایی است و به دل می نشیند .

 

17- گل = خواننده = آیدین وعلی  گروه هارمونی –موسیقی = علی و آیدین

این کار 2 نفره هم شعر و موسیقی ساده ای دارد و کلیپ جمع وجوری برای آن ساخته شده در کل کار بدی نشده .

 

18- ما می بریم = خواننده = مسعود فرد منش و خواننده زن مکزیکی – شعر و آهنگ = فرد منش – تنظیم = محمد ستاری

این ترانه فقط در مورد بازی ایران و مکزیک ساخته شده بود و نقطه قوت کار صدای خواننده مکزیکی است که به خوبی در این کار خوانده است .

 

19- جام جهانی = خواننده = بلاش باقریان – شعر = امیر امینی – موسیقی = بلاش

این کار در انگلیس ساخته شده . در این کار دیدیم که می شود برای تیم ملی هم حتی کلیپ مبتذل ساخت 0

 

20- آواز می خوانم وطن = خواننده = امیر تاجیک – شعر = اشکان شب افروز – آهنگ و تنظیم = امید تاجیک

تنها خواننده ای است که 2 کار به تنهایی برای تیم ملی خوانده است گرچه این آهنگ و تا اندازه ای تنظیم این کار را در یکی دیگر از کارهای قبلی وی هم شنیده ایم ولی این قطعه هم کار قابل دفاعی است و امیر تاجیک هم این کار را مسلط و قوی خوانده است اما انتظار کلیپ قوی تری از وی داشتیم .

 

21- ایران پاینده باشی = خوانندگان = ستار – حمید شب خیز – مهستی – شهرام صولتی – حبیب- فرشید امین – شهرام کاشانی – محمد – هلن – سعید محمدی – شهرام آذر – شهریار- شهرام فرشید – السید – مهسا – مهران صفریان –

شعر آهنگ = شهرام فرشید – تنظیم = شادمهر عقیلی

یکی از کارهای خوب خارج از کشور که تعداد زیادی خواننده هم در آن حضور داشتند . شعر وملودی این کار خوب بودگرچه تنظیم بهتری می توانست داشته با شد . کلیپ ساده ای دارد و ترانه از منظر تازه ای بود . راستی شهرام فرشید آنجا چکار می کند 0

 

 

 

تابو شکنی از نوع لس آنجلسی

 

یکی از کارهایی که به مناسبت جام جهانی پخش شد تیم ملی ایران نام دارد که جمشید آن را در لس آنجلس خوانده استبابک رادمنش شعر وآهنگ آن را ساخته و بارن آن را تنظیم کرده است . کارگردان کلیپ این کارهم راوی است و شرکت ترانه تولید کننده آن میباشد 0 اما مورد بسیار جالب این است که در ابتدای این کلیپ قسمتهای آغازین سرود جمهوری اسلامی ایران پخش می شود و پس از آن خود آهنگ آغاز می گردد .

 به هر حال لس آنجلسیها که همیشه از پرچم و سرود رسمی  ایران فراری بودند و خود را مخالف یا بی تفاوت نسبت به آن جلوه می دادند این بار حداقل در این کار غافلگیرانه ظاهر شده اند . این که تلویزیونهای لس آنجلسی هیچ گاه سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران را پخش نکرده بودند البته به جز یک موردکه شبکه آی پی ان مبادرت به این کار ورزیده بود حالا وقتی این ترانه را پخش می کنند به ناچار قسمتهایی از سرود را هم پخش می کنند 0 البته شاید خود آنها هم پس از 3 دهه بالا خره به این نتیجه رسیده باشند که تنها سرود و پرچمی که از ایران در جهان مورد قبول است همین سرود و پرچم جمهوری اسلامی ایران است و لجاجت آنها در وموارد قبلی ره به جایی نبرده است .

 یک مورد دیگر هم وجود دارد و آن این است که شرکت ترانه که تولید کننده این کار است و مطمئنا آنها بانی این کار هستند 1 ماهی است که در برنامه خود شماره تلفنی را اعلام می کنند واز کسانی که ساکن ایران هستند خواهان محصولات آنها می باشند در خواست می شود با این شماره تلفن تماس بگیرند ودر ایران محصولات را تهیه کنند پس می بینید که برای این کار خود یک نوع مجوز گرفته اند یعنی با پخش سرود مانعی را از پیش پای خود برداشته اند . نکته دیگر در مورد خواننده کار است جمشید مقدم کمتر از 6 سال است که به لس آنجلس رفته و پیش از آن در رادیو سنندج به عنوان خواننده حضور داشته است پس خیلی هم جای تعجب ندارد . در کل لس آنجلسیها پس از مدتها دست از یک لجاجت تاریخی خود برداشته اند گر چه نمی توان این کار آنها را به حساب همه آنها نوشت و شاید بتوان گفت بخش کوچکی از آنها سر عقل آمده اند.     

 

 

 

ادعای سایت عارف نیوز در مورد بنیامین

 

در پی انتشار اخبار غیر واقعی درباره جوان مداحی به نام “ بنیامین “ و اینکه ویفردی تازه مسلمان است . بر اساس بررسی های صورت گرفته ( توسط این سایت )مشخص شد ویمتولد سال 1361 ، دانشجوی رشته ادبیات رودهن استسایت "عارف نیوز" در این باره نوشت وی سابقاً در بسیج حضور داشتهو قریحه ای هم در سرودن اشعار مذهبی دارد که برخی از مداحان از اشعار وی استفاده میکنند . بنیامین که نام شناسنامه ای او “ وحید بهادری “ است در خانواده ای مذهبی ومعتقد به انقلاب در یکی از محله های خیابان هاشمی تهران رشد کرده است این سایت خبری همچنین در ادامه او.رده است :چندی پیش یکی از شبکههای ماهواره ای تصویرفردی را پخش کرد و مدعی شد که وی بنیامین است و به تازگیمسلمان شده است. در حالی که تا بحال هیچ CD تصویری از بنیامین تکثیر و پخش نشده وفقط کاست های صدای وی منتشر شده است   .

          

 

/ 2 نظر / 7 بازدید
سعيد

سلام درباره البوم جديد عصار بهنام صفاريان فريدون شاهکار و شهره شب پره هلن شراره معين حميرا کی مياد

ٍانتظار

شماره تلفن نگاررو مي خوام يا سنش هر چي مي دونيد نگار جهانشاهي ممنون[قلب]