یک لس آنجلسی دیگر ؛ بیژن مرتضوی به دنبال مجوز

یک لس آنجلسی دیگر ؛ بیژن مرتضوی به دنبال مجوز

 

 

خبرگزاری مهر در بخش خبرهای ویژه خود با عنوان( گفته می شود) از دیدار دو خواننده لس آنجلسی با یکی از مسئولین اجرایی کشور خبر داده است . ابتدا این خبر را با هم مرور می کنیم :

 

بر اساس شنیده ها طی ماه های اخیر دو تن از خوانندگان موسوم  لس آنجلسی که یکی از آنها به همراه فرزند خود به ایران آمده است، با یکی از مسولین  اجرایی دیدار کرده اند و حتی گفته شده گویا قرار شده در صورت جلب برخی موافقت ها یکی از این خوانندگان کنسرتی را در داخل کشور برگزار خواهد کرد. از ح - م (به همراه فرزندش) و ب - م به عنوان خوانندگانی که با .... دیدار کرده اند، نام برده می شود.

 

البته خبرهای مربوط به حبیب که پیش از این در این وبلاگ و سایر سایتها منتشر شده بود و موضوع تازه ای نیست ولی دیدارخواننده دوم که بیژن مرتضوی می باشد تازگی دارد و برای نخستین بار است که این خبر در یک خبرگزاری رسمی دولتی منتشر می شود .

گرچه این خبرگزاری از حروف اختصاری استفاده کرده و ازمقام دولتی نیز نام نبرده است ولی کسانی که در جریان اخبار موسیقی هستند به راحتی می توانند این پازل آسان را تکمیل کنند .

به نظر می رسد برخی از خواننده های لس آنجلسی که از سابقه مقبول ترو غیر سیاسی تری نسبت به سایر همکاران خود برخوردارند عزم خود را برای فعالیت رسمی و مجاز در داخل ایران جزم کرده اند و رایزنی های مربوطه را در دستور کار خود قرار داده اند .

 با توجه به این قراین اگر یکی از لس آنجلسی های مجاز شود خواننده های بیشتری از این گروه شانس خود را برای مجاز شدن امتحان خواهند کرد .

بیژن مرتوضوی یکی از معدود خواننده های لس آنجلسی می باشد که طی یک دهه اخیر سفرهای متعددی را به ایران انجام داده است و حتی دو آلبوم بی کلام وی نیز پیش از این در ایران به صورت مجاز منتشر شده است و بر روی کاور آلبوم نخست که به صورت کاست منتشر گردید تصویری نه چندان واضح از چهره وی قرار داده شده بود .

 لازم به ذکر است این نوازنده مشهور ویلن آلبوم تازه ای را در دست انتشار دارد که به دلیل وضعیت بد انتشار آلبومهای موسیقی در خارج از کشور پس از گذشت چند سال هنوز این کار را منتشر نکرده است .

 پیش از این نیز شایعه ای در جامعه موسیقی در مورد همکاری مرتضوی با یک شرکت موسیقی در داخل ایران مبنی بر همکاری به راه افتاده بود که بعد ها گفته شد آن آلبوم به سرانجام نرسیده است .

گفتنی است طی یکی دو ماه اخیر پس از اقدام حبیب برای اخذ مجوز انتشار آلبوم در ایران ، خواننده های دیگری چون معین و بیژن مرتضوی نیز وارد کشور شده اند .

سوال پایانی این است که این اقدامات به نتیجه مثبت خواهد انجامید یا خیر ؟

 

 

 

نظرسنجی تازه

 

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ www.music82.persianblog.irمراجعه نمایید .

 

 

 

/ 1 نظر / 3 بازدید

صد در صد کارهای مثبتی هست. اگه در راه‌ش سنگ‌اندازی نشه. درود بر آقای مشایی و هنرمندان بی‌غرض و غیرمعاند ایرانی.