نگاهی به آلبوم بی خوابی با صدای سعید شهروز

مگه عشق تو آدم نیست

 

آلبوم بی خوابی هشتمین کاری است که به خوانندگی سعید شهروز منتشر شده است . شهروز در این مجموعه با عوامل جدیدی همکاری کرده است . 7 آلبوم قبلی وی توسط بهنام ابطحی تنظیم شده بود

که در این آلبوم بهروز صفاریان جایگزین وی شده است . بهروز صفاریان موزسینی است که هر خواننده ای آلبومش را در اختیار وی قرار دهد مطمئن خواهد بود که کاری قوی حاصل خواهد شد . بهروز به اتفاق مهدی یراحی بار موسیقی این آلبوم را بر عهده داشته اند .

نگاهی به قطعات این آلبوم

1- حرفامو باور کن = اولین قطعه این آلبوم کاری ترنس است که با ترانه روزبه بمانی همراه شده و با شنیدن این آهنگ شنونده پی می برد که با آلبوم قدرتمندی روبرو است .

2- می بخشمت = کاری ریتمیکترکه مقداری به آهنگهای قبلی شهروز شبیه تر است . در تنظیم سعی شده از سازهای بیشتری استفاده شود .

3- تو باید جای من باشی = یک ترنس دیگر که مقداری شبیه کارهای لهراسبی شده .

4- تبعیدی = یکی از بهترین قطعات آلبوم که به صورت اسلو کار شده و دارای ترانه خوبی از روزبه بمانی است .

5- نفس = این قطعه اسلو ترانه و ملودی آن از افشین سیاهپوش است که این هم از کارهای شنیدنی این مجموعه می باشد . صفاریان در این کار دکلمه هم کرده .

6- زخمه = این قطعه هم شبیه کارهای قبلی سعید است . کاری معمولی است که حتی می توانست در این آلبوم قرار نگیرد . چون این قطعه و می بخشمت دارای همگونی با تراک های دیگر نیستند .

7- چند سال از امشب بگذره = از ملودی و ترانه خوبی بر خوردار است و یکی از بهترین کارهاست.

در این آلبوم تمام قطعات اسلو شنیدنی تر و جذاب تر از کار در آمده اند البته جنس صدای شهروز و نوع اجرای وی در این مورد بی تاثیر نبوده .

8- ما عاشق هم بودیم = یک اسلوی دیگر که به خوبی ساخته و اجرا شده است .

9- تو هم بسوز = شهروز در هر آلبوم یک کار لری می خواند . تنظیم مدرن صفاریان این قطعه راپاپ تر و متفاوت تر با دیگر کارهای لری شهروز کرده و حتی برای غیر لرها هم جلب توجه خواهد کرد و شنیده خواهد شد .

10- کوچه های خاطره = مولتی میکسی از چند کار شهروز در آلبومهای مختلف وی . صفاریان در چند تجربه این چنینی نشان داده که بهترین کسی است که در موسیقی پاپ ایران می تواند کارهای ریمیکسی انتهای آلبوم را انجام دهد . گرچه این تراک می توانست طولانی تر با شد .

به هر حال آلبوم بی خوابی بدون تبلیغات و اینکه کلیپی داشته باشد منتشر شده است . صفاریان قرار بوده یک سال دیگر روی این آلبوم کار کند ولی شهروز به دلیل غیبت سه ساله می خواست هرچه سریع تر این کار منتشر شود و بازتاب آن را ببیند . ترانه های این آلبوم که بیشتر آنها از روزبه بمانی بوده به خوبی توانسته اند با شنونده ارتباط برقرار کنند و یکی از برگ برنده های این کار محسوب می شود . این مجموعه کار یکدستی است که اگر یکی دو قطعه آن خذف می شد می توانست موفق تر باشد .

سعید شهروز که در کارهای آخر خود به تکرار رسیده بود با هوشمندی عوامل خود را عوض کرد و نتیجه آنرا هم دید .

این آلبوم از آن کارهایی است که می توان چنیدن بار پشت سر هم آنرا شنید بدون آنکه خسته شد . البته به نظر می رسد شاید شنونده های نوجوان نتوانند خیلی بااین کار رابطه برقرار کنند و به نظر هم نمی رسد برای این رده ساخته شده باشد که البته این مورد می تواند در فروش آن تاثیر گذار باشد . این آلبومی است که برای قشر جوان و بالاتر ساخته شده وهرچه باشد طرفداران شهروز هم از 9 سال پیش بزرگتر شده اند . در پایان باید گفت بی خوابی شهروز و دوستانش ارزشش را داشت .

/ 3 نظر / 3 بازدید
حالگیر

سلام ممنون از حضور گرم و صمیمانه تان با مطلبی در مورد معبد هندوها بروز هستم[گل]

حالگیر

سلام ممنون خسته نباشی بنظرم حالا دیگه حسابی بهت خوش میگذره [خنده][خنده][خنده]

امید

سعید شهروز کجا بنیامین چاووشی حتی صادقی کجا شرافت سعید شهروز بی نظیره .پسر لر ایران تو خیلی فوق العاد ه ای