ممنوعیت 47 خواننده پاپ

ممنوعیت 47 خواننده پاپ

 کمتر از 2 ماه پیش خبر ممنوع الصداشدن 5 خواننده پاپ در همین وبلاگ منتشر شد .

اما خبر جدیدتر حاکی از این است که این بار 47 خواننده پاپ ممنوع الصدا شده اند . این خواننده ها قبلا تعهد داده بودند کلیپ تازه ای را در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار ندهند اما با توجه به پخش کلبپهای جدیدشان از این کانالها تا اطلاع ثانوی ممنوع الفعالیت شده اند یعنی یا باید قید کلیپ و همکاری با این شبکه ها را بزنند ومجاز بمانند یا می توانند همچنان کلیپ بسازنند ولی غیر مجاز شوند .

شاید اگر تعدادی از خواننده ها به دنبال کلیپهای  مبتذل و استفاده بیش ازاندازه ازعروسکها (دخترهای بزک کرده سابق) نمی رفتند وضع به اینجا ختم نمی شد این در حالی است که اکثر خواننده های درجه یک و معروف کشور هیچ تمایلی برای همکاری با شبکه های ماهواره ای و اصولا ساخت کلیپ ندارند .

 با هم نام تعدادی از خواننده هایی که ممنوع الفعالیت شده اندو تعدادی که در معرض محرومیت قرار دارند با توجه به محتوای کلیپهایشان را مرور می کنیم = کسانی که آلبومی از آنها منتشر شده = شهاب بخارایی - بهنام موسی پور - بهزاد ابطحی - دلفان - هومن بختیاری - افشین توتونچی - پارسا آریانپور - فرهاد مهادیان - شهرام سپهره - کیارش حسن زاده محسن فلاح - فرید افشار - امیر مرآت - شهرام معصومیان - کامران اشرافی - رضا سلطان - مهدی مقدم محمد رضا آزادپور - کورش صنعتی - و.... کسانی که تازه کار هستند وحتی بعضی از آنها هنوز آلبومی هم تهیه نکرده اند و صرفا با چند کلیپ دنبال معروفیت هستند= علی شریفی - سیاوش یوسفی - سهیل زاخری -حسین صنعتی - آرش عابدی - عرفان بهراد شجاعی - گروه0098 - علی عسگری - مهدی طلوعی- شارمین نیکنام - و....

شرکت نوای رامشه لغو امتیاز شد

 به دلیل همکاری با شبکه های ماهواره ای شرکت موسیقی نوای رامشه تعطیل شد و امتیاز فعالیت آن لغو گردید .

 نوای رامشه در سال 1380 به مدیریت مجتبی شاه علی آغاز به کار کرد و اولین محصول آن هم آلبوم ساده دل با صدای خود شاه علی بود . مدیر این شرکت که تلویزیون ماهواره ای ایران موزیک رااز زمستان 84 در آلمان راه اندازی کرد حالا این شبکه را هم در آستانه تعطیلی می بیند . شبکه ای که کلیپها را بیشتر از لحاظ تصویری وکیفیت پخش آن ممیزی می کند تا مفاهیم و المانهای ارائه شده در آنها . در واقع این تلویزیون در وحله اول تریبونی  است برای معرفی کارهای نوای رامشه ودر کنار این مورد به پخش کارهای داخلی اعم از کارهایی که مجوز دارند و حتی کارهایی که دارای مجوز نیستند البته منظور از مجوز صوتی است وگرنه هیچ کدام از کلیپها که مجوز از ارشاد را ندارند 0 حدود 1 ماه پیش بود که وزارت ارشاد همکاری شرکتهای فرهنگی هنری با شبکه های ماهواره ایی را ممنوع کرد و نزدک به 50 خواننده پاپ را هم در همین راستا ممنوع الفعالیت کرد . یعنی از این تاریخ هیچ خواننده ای حق ندارد کلیپ خود را در اختیار این شبکه ها قرار دهد .

شبکه ایران موزیک به عنوان اصلی ترین شبکه در کانون توجه قرار گرفت وچون نوای رامشه از ایران این شبکه را تغذیه و هدایت می کرد این شرکت لغو امتیاز شد 0 حالا با تعطیلی نوای رامشه که یکی از فعالترین و مهمترین شرکتهای موسیقی است خواننده های بسیاری در بلاتکلیفی قرار می گیرند زیرا چندین آلبوم قرار بود از طریق این شرکت که اتفا قا حمایت خوبی هم از آلبومهای تولیدی خود انجام می داد وارد بازار شوند نزدیک به 40 آلبوم که یا مجوز گرفته اند یا در انظار مجوز هستند ویا در مراحل مختلف تولید قرار دارند حالا  باید دنبال شرکت دیگری باشند .

این شرکت در طول 5 سال فعالیت 30 آلبوم را وارد بازار کرد که که به جز کار رسول نجفیان بقیه پاپ بودند . آلبومهای پرفروشی چون = بازگشت از سعید پور سعید - غریبانه 1 کویتی پور - خونسرد مهدی مقدم - شراره فرزاد فرزین - منو بشناس شهاب بخارایی - منم میشم مثل خودت مهران احراری - از تولیدات این شرکت بود 0

اگر به محصولات این شرکت توجه کنیم هیچ آلبوم یکبار مصرفی در آن وجود ندارد و تمامی آلبومها از یک حداقلی برخوردارند گرچه آلبوم فوق العاده ای هم در بین آنها یافت نمی شود 0 3 آلبوم غریبانه1 کویتی پور - بازگشت سعید - منم میشم مثل خودت مهران احراری بهترین کارهای این شرکت بود 0 2 آلبومی که قراربود همین روزها ازطریق این شرکت منتشر شوند سربه زیر مهدی مقدریان و کار بیکلام همیشه تازه آندره آرزومانیان بود . از لحاظ پخش و تبلیغ آلبوم این شرکت یکی از بهترین و موفق ترین های این عرصه به شمار می رفت و خیلی از خواننده ها به همین دلیل جذب این شرکت می شدند . و البته استفاده از تریبون وسیعی چون ایران موزیک آنها را ترغیب به این همکاری می کرد . چند سال پیش هم شرکت گلبانگ بختیاری به دلیل انتشار آلبوم قریه تعطیل شد اما آنها بلافاصله با نام آوای سپهر شروع به کار کردند. حالا باید ببینیم رامشه ایها هم بزودی با نام دیگری فعالیت میکنند یا خیر و همچنین تکلیف شبکه ایران موزیک چه خواهد شد . آخرین آلبومهای منتشر شده از طریق این شرکت دل دریایی با صدای علی پیران و لحظه عاشقی از فرزاد صادقی است .

 مطالب این وبلاگ در سایتهای دیگربدون ذکر منبع

 دیگر حداقل برای من تکراری وعادی شده است که مطالب اختصاصی که من در این وبلاگ می نویسم رادر سایتهای دیگر ببینم اما نکته آزاردهنده این است که این دوستان بدون نام بردن از این وبلاگ که منبع اصلی خبرهای آنهاست مبادرت به این کار می ورزند.

روز23 مهر سایت  j4p مطلبی را در مورد خواننده های غیر مجازی که مجاز شده اند رابر روی سایت خود قرار داد که همان مطالب گذشته ای است که در این وبلاگ منتشر شده بود و البته یک بخش کوچک آنرا هم از بکی از سایتهای موسیقی گرفته بود وبه این ترتیب یک خبر کامل را در این مورد کار کرده بودند که این مطلب را سایت پندار هم منشر کرد . یک بار دیگر به این دوستان عرض می کنم که من از این که مطالب خود را در سایتهای دیگر می بینم ناراحت که هیچ خوشحال هم می شوم اما لطفا منبع خبرها را ذکر کنید چون به هر حال من که متوجه می شوم و در ضمن همیشه در خبرهایم کدهای نا مرئی قرار می دهم که تنها برای خودم آشنا هستند و بدون هیچ ادعایی می دانم که ظرفیت خبر رسانی وخبرنگاری در عرصه موسیقی پاپ ایران در چه حدی است واز چه ضعف عجیبی رنج می برد 0 لطفا منبع اولیه را فراموش نکنید .

0 به من که حس مردنم گرفت

 نگو نگو که رهسپاری

 آلبوم رهسپار با صدای سام اسدی یکی از کارهای جدیدی است که به بازار آمده است . اولین آلبوم این خواننده جوان کار قابل دفاعی شده است . در ضمن می توان این آلبوم را بین المللی ترین آلبوم تاریخ پاپ ایران دانست . چون در ایران از طرف شرکت هم آواز آهنگ - در دبی و اروپا توسط شرکت ایران هله ودر امریکا به وسیله شرکت ترانه پخش شده است وتا حالا هیچ آلبومی این همه حمایت از طریق چند شرکت ودر کل جهان نشده است . اما نگاهی به خود آلبوم = قطعه رهسپار بهترین کار این آلبوم است با شعر محکمی از مسعود امامی و موسیقی بابک زرین . البته چند قطعه خوب دیگرمثل منوببخش هم در این آلبوم قرار گرفته است . سازبندی آکوستیک و استفاده از بهترین نوازنده های کشورو انتخاب مناسب ترانه ها و صدای آماده و تعلیم دیده خواننده از نقاط قوت کار است . بیشتر به صدای خواننده کارهای حسی واسلو می آید گرچه 3 قطعه شاد هم در این مجموعه جای دارد البته چه خوب می شد حداقل یک کار اکتیوتر مثل ترنس هم در بین قطعات قرار می گرفت تا تنوع بیشتری به قطعات می بخشید. تمام ترانه ها از مضامین عاشقانه بر خوردارند که می توانست از موضوعات دیگر هم استفاده نماید. قطعه رهسپار بهترین کاری است که امسال تا امروز در بین کارهای پاپ داخل و خارج از کشور ارائه شده است. سام اسدی اگر همین روند را ادامه دهد می تواند جزو خواننده های خوب کشور جای گیرد.

. یک لس آنجلسی دیگر به دنبال مجوز

 سعید شایسته خواننده مقیم سوئد که چند سال پیش آلبوم کتاب سرنوشت رادر لس آنجلس منتشر کرده بود به تهران سفر کرده تا شاید بتواند مجوز ارشاد را دریافت نماید و آلبوم خود را در ایران به بازار بفرستد . در همین رابطه دو تن از خواننده های لس آنجلسی توانستند مجوز آلبوم خود را از وزارت ارشاد دریافت نمایند . سورن خواننده ساکن پاریس وسامان که الان در دبی زندگی می کندبه زودی آلبومهای مجاز خود را در ایران به بازار می فرستند . البته اگر این نوع خواننده ها بتوانند با اهالی موسیقی داخل کشور همکاری کنند و با سلیقه مردم داخل آلبوم خود را تهیه نمایند امکان توفیق آنها وجود دارد وگرنه صرف انتشار کار در داخل کشور بدون توجه به نوع سلیقه مردم نمی تواند کار خاصی رابرای این نوع خواننده ها انجام دهد.

. آلبومهای پاپ مجازی که به تازگی وارد بازار شده است

 فصل سفر= فواد بابایی --- همخونه = محمد علیزاده --- دلواپس تو نیستم = مانی رهنما - دکلمه و شعر محمد رضا رحمانی --- رو در ودیوار شهر = محمد زارع --- لحظه عاشقی = فرزاد صادقی --- دل دریایی = علی پیران --- صدای لیلی =حسین کاری رهسپار = سام اسدی  

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
رسول

سلام به دوست و همکار عزيزم تقريبا ۴ سالی هست که همراه وبلاگ شما بوده ام ولی فکر نمی کنم تا حالا مطلبی نوشته باشم . فقط خواننده بودم و از مطالب شما استفاده برده ام . با توجه به اينکه ميتونم بگم نظرات و صحبتهای شما در واقع درد دل من نيز بود و سليقه موسيقی شما خيلی به من نزديکه و مهمتر از همه صحبت از ممنوع الفعاليت خواننده هايی کرديد که به نظر من اسم چند تايی از قلم افتاد از جمله مجتبی کبيری و يا محمد قاضی زاده و چند تای ديگه بسیار خوشحال میشم این روند ادامه پیدا کنه . خود من یکی از نویسندگان وبلاگ خبری دکتر محمد اصفهانی هستم و بسیار خوشحالم که دکتر تا حالا با این شبکه ها وارد مذاکره و یا ارائه کار نشده . وقتی کلیپ با تو از دکتر محمد اصفهانی را در کنار اینگونه کلیپها میگذارم میبینم که .... معنای واقعی یک کلیپ این چیزی نیست که در این شبکه ها داره پخش میشه ... به امید همکاری علیرضا جان يا حق

بی نام!

با سلام و خسته نباشید ... چند رووز پیش خبر بیرون اومدن اقای شاهعلی رو شنیدم...خوشحال شدم و امیدوارم دیگه به این مشکلات بر نخورید و خدا کمکتون کنه..... میخوام 1 اهنگای البوم اخر خط زندگی رو داونلود کنم هر جا میرم فیلتر..... همین جا بذارید داونلودشا.... خدانگهدار