منم سرگشته ی حیرانت ای دوست

منم سرگشته ی حیرانت ای دوست

 

 

بعید می دانم کسی طرفدار موسیقی پاپ باشد ولی ترانه ی ای دوست را نشنیده باشد . این قطعه زمستان پارسال پخش شد و با استقبال عجیبی مواجه گشت . حسین کشتکار بوشهری خواننده این ترانه است ، وی دو سال پیش آلبوم تشنه کامان که در مورد محرم بود را با موسیقی محمد رضا عقیلی عرضه کرد . کشتکار پیش از این در گروه محمود جهان نوازنده دمام بود و چندین سال هم در آن گروه عضویت داشت اما حدود 5 سال پیش تصمیم به خوانندگی به صورت جدی گرفت و از سابقه طولانی خود در خوانندگی که از سال 60 شروع کرده بود استفاده نمود .

اما پارسال در یکی از سایتها آلبومی با عنوان کویر خاطرات از این خواننده پخش شد که همین ترانه ای دوست در آن قرار داشت . این ترانه تیتراژ برنامه ای مذهبی در شبکه دو نیز بود .

اما نکته مبهم اینجاست که این آلبوم به صورت رسمی هنوز منتشر نشده و مشخص نیست پخش این کار به چه صورت بوده است . تا اینکه زمستان امسال دوباره این آلبوم در سایتهای متعددی این بار با اینسرت آن قرار گرفت و نام شرکت آوای باربد به عنوان پخش کننده آن ذکر شد و محمد رضا عقیلی به عنوان سازنده موسیقی آن نامش درج شده است اما این در حالیست که این شرکت این آلبوم را منتشر نساخته ، و همچنین چند قطعه آن در آرشیو صدا و سیما نیز قرار دارد و گاهی هم پخش می شود و بهنام صفوی به عنوان تنظیم کننده آن کارها معرفی شده است .

به هر حال اینکه این آلبوم چگونه پخش شده مشخص نیست و شاید هم در آینده به صورت رسمی پخش شود اما این مجموعه واقعا کاری شنیدنی و قوی از کار در آمده با توجه به اینکه شناسنامه این آلبوم در دسترس نبود تا نقدی مفصل در مورد آن بنویسم ولی به چند نکته اشاره می کنم و صحبت بیشتر را برای بعد می گذارم .

این آلبوم اولین کار پاپ استان بوشهر محسوب می شود ، خواننده با همان لحن مردم آن سامان می خواند ، از تحریر های مختص آنجا به خوبی استفاده کرده و ملودی ها و کلام توانسته به خوبی با هم عجین شوند و کار را دلنشین سازد .

در موسیقی پاپ ایران برای اولین بار با چنین لحنی روبرو می شویم و همین باعث جذب مخاطب می شود . این کار در استانهای جنوبی کشور با استقبال فراوانی مواجه گشته است . 7 قطعه آلبوم با وسواس انتخاب شده و از سازهای متعددی هم در تنظیم استفاده گردیده است .

شاید خیلیها این عقیده را داشته باشند که برای ماندگاری یک قطعه موسیقی باید یکی دو دهه بگذرد ولی باید بگویم ای دوست در همان چند ماه اول ماندگار شد و دیگر لازم نیست چند دهه بگذرد تا به یک نظر درست برسیم .

امیدوارم این آلبوم قوی به صورت رسمی به بازار عرضه شود تا ارزشهای تک تک کارهای آن مشخص گردد . حسین کشتکار با هوشمندی توانسته از موسیقی استان بوشهر به خوبی استفاده کند و جای خالی این نوع موسیقی را در کشور باز کند و معرف خوبی برای آن باشد .

ظرفیتهای خوبی در موسیقی مناطق و فولک کشور وجود دارد که می شود با دقت نظر آنها را در قالب موسیقی پاپ و مدرن عرضه کرد و گوش مخاطب را با آثار ارزشمند آشنا ساخت و سلیقه آنان را جهت داد .

 

 

علی لهراسبی در روزهای 30 اسفند و 2 فروردین در ایتالیا کنسرتهایی را برگزار خواهد کرد .

 

در روزهای پایانی سال تعدادی از خواننده های پاپ به اجرای کنسرتهایی پرداختند که می توانیم به اسامی این خواننده ها اشاره کنیم

علیرضا عصار – رضا یزدانی – رضا صادقی – حمید عسکری – احسان خواجه امیری

 

 

در جشن 13 سالگی شبکه رادیویی جوان سه نفر از خوانندگان پاپ به اجرای برنامه پرداختند . محمد اصفهانی – علیرضا عصار و غلامرضا صنعت گر خوانندگانی بودند که با چند نوازنده به اجرای زنده پرداختند که قسمتهایی از اجرای آنها از شبکه سه  سیما هم پخش شد . حضورتوامان اصفهانی و عصار در این جشن و اجرای برنامه از نکات جالب توجه بود .

 

 

تازه ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده

 

عاشقان سلام عاشقان درود = علیرضا افتخاری --- جای منو خالی کن = امیر آرس

ستاره سهیل = مهران موثقی

/ 2 نظر / 16 بازدید
حسین کشتکار بوشهری

سلام به علی جان من حسین کشتکار هستم از آشنایی شما خوشحالم از وب زیبا و تخصصی که داری معلومه خیلی با موسیقی آشنایی به هر حال دمت گرم

حسین کشتکار بوشهری

سلام دوست عزیز از اینکه کار من و نقد کردید بسیار سپاس گذارم اما اینکه به دلایلی من نتوانستم کار را رسمی به بازار بدهم چون شریک داشتم و بعد هم ماجرای پول بود 0بعد اینکه عقیلی تنظیم کار تشنه کامان را انجام داد و صفوی کویر را من غیر از این کار ها دو کار دیگه هم دارم بنامهای شام غریبی و سرزمین مهر که دومی فارسی عربی است و کار پاپ دیگری هم دارم که دنبال اسپانسر کارم خیلی مخلصم کشتکار چا کر علی جان