ممنوع الاسم شدن چند ترانه سرای مطرح

ممنوع الاسم شدن چند ترانه سرای مطرح

 

 

در حالیکه طی چند هفته اخیر انتشار آلبومهای پاپ مجازروند صعودی در پیش گرفته و به نسبت یک دهه اخیر بی سابقه بوده و با انتشار آلبومهای تازه تا پایان سال هم این روند ادامه خواهد داشت اما نکته جالبی که در کاور آلبومها مشاهده می کنیم ممنوع الاسم شدن چند ترانه سرای معروف می باشد.

 شاهکار بینش پژوه - مریم حیدرزاده و ترانه مکرم در حال حاضر مشمول ممنوعیت شده ا ند . البته شاهکار بیشتر به خاطر دو کلیپی که در اروپا تهیه کرده جزو این گروه قرار گرفته گرچه تعدادی ترانه هم به خواننده های لس آنجلسی داده ودر حال حاضر هم پخش می شوند و به همین خاطر در آلبوم جدید عصار کاری نخواهد داشت البته شنیده شده که بین وی و عصار مشکلاتی  پیش آمده و با هم قطع رابطه کرده اند.

اما حیدرزاده و مکرم که کماکان به صورت انبوه با خواننده های خارج کشور همکاری نزدیکی دارند و به نظر نمی رسد که این همکاریها به پایان برسد . همچنین ترانه نویس های دیگری هم پیش از این دچار ممنوعیت شده بودند مثل یغما گلرویی که این مشکل رفع شد .

در حال حاضر بیش از 30 ترانه سرای داخلی به طور همزمان با خواننده های داخلی و خارج کشور کار می کنند که شاید به دلیل گمنام بودن و معروفیت کمتر هنوزدچار ممنوعیت نشده اند . ولی نکته جالب این است که ترانه های تمامی این افراد از ارشاد مجوز می گیرند ولی وقتی قرار است نام آنها در کاور آلبوم نوشته شود آن زمان نامشان ممنوع می شود یعنی اینها فقط ممنوع الاسم هستند نه ممنوع الفعالیت که این هم از عجایب است .

این موارد هم به صورت مقطعی است و پس از مدتی رفع خواهد شد اما موضوع دیگری که جالب توجه می باشد بعضی ترانه سراهای مقیم خارج کشورکه همزمان با دو طرف کار می کنند هیچ مشکلی ندارند و نام آنها حساسیت برانگیز نیست که در این زمیه می توانیم به  

هما میر افشار - مسعود فردمنش - بابک روزبه - شهرام فرشید و غیره اشاره کنیم .البته دو نفر اول در حد تک کار بوده است .

اما شرکتهای موسیقی برای این کار هم فکر کرده اند یا جلوی ترانه مورد نظر خط تیره قرار می دهند و یا نام خود خواننده و یا حروف اختصاری نام و نام خانوادگی ترانه سرا و یا نامهای مجعول قرار می دهند .

در بازار موسیقی با تناقضات جالبی روبرو هستیم این طور نیست؟

 

 

 

آلبومهای جدید پاپ مجاز منتشر شده

 

1-    گروه هفت = 3و 4 خوانندگان = امیر حسین مدرس – شهاب حسینی – امین زندگانی

علیرضا میر آقا – علی آتش افروز- مهدی حسینی – میثم پویان فر – افشین سالاری

2-    غیر ممکن = کامران عطا ---- 3- برج = امیر فخرالدین

 

 

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
حامی

سلام دوباره اومدم از اون وری ها چه خبر آقا [چشمک] [گل]

مدیر

وبلاگ دکتر افشین یداللهی به روز شد

حالگیر

سلام خیلی جالبه این مدلیش نوبره[چشمک]