رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ ترانه ضد انتخاباتی ابی سروده افشین مقدم - ترانه سرای داخل کشور - است

 

ترانه ضد انتخاباتی ابی سروده افشین مقدم – ترانه سرای داخل کشور – است

 

در حالی که جامعه ی موسیقی کشور نیز در تب و تاب انتخابات ریاست جمهوری دهم قرار دارد و تعدادی از هنرمندان کارهایی را در جهت حمایت از کاندیدای مورد نظر خود ساخته و پخش کرده اند ، ولی در خارج از کشور اتفاقی عکس این موضوع رخ داده است . ابی خواننده ی قدیمی با حضور در شبکه تلویزیونی صدای آمریکا که سیاست تحریم انتخابات را پیگیری می کند حاضر شد و طی سخنانی عجیب و توهین آمیز تمام انتخابات سی سال اخیر ایران را شعبده بازی خواند . همچنین کلیپی جدید از این خواننده پخش شد که دارای مضمونی ضد انتخابات در ایران بود . ابی نام ترانه سرای این کار را فردی به نام آریانا اعلام کرد که این ترانه را یک ماه پیش برای وی فرستاده است . اما واقعیت این است که این ترانه ضد انتخاباتی به نام تصمیم سروده ی ترانه سرای داخل ایران افشین مقدم می باشد که این ترانه سرا با نام مستعار این کار را در اختیار ابی قرار داده است . با توجه به مضمون این ترانه و هدف ساخت این کار، ممنوع الکار شدن این ترانه سرا محتمل به نظر می رسد و باید منتظر ماند این ترانه سرای ناراضی که وارد بازی خطرناکی شده است چه پاسخی در قبال کار خود خواهد داشت .

پیش از این هم روزبه بمانی به دلیل همکاری با داریوش ، به خصوص در ترانه ی شطرنج که با نام مستعار همراه بود دچار ممنوعیت کاری در زمینه ی ترانه سرایی شد . این ترانه سرا که به عنوان کارشناس موسیقی با برنامه ای در رادیو ایران همکاری داشت به همین خاطر حق حضور در برنامه ی فوق را دیگر نخواهد داشت و جمشید جم خواننده ی قدیمی جایگزین وی شده است .

گرچه پیش از این هم ترانه سرایانی دچار ممنوعیت کاری شده بودند اما همکاری با خواننده هایی از این نوع و سرودن ترانه های سیاسی موضوع را حساس تر کرده و در آینده باید شاهد اتفاقاتی دیگر باشیم .

 

اما در آن سو تعداد زیادی قطعه ی موسیقی در باره ی انتخابات و حمایت از کاندیداهای مختلف ساخته شده که در چند روز آینده به آنها خواهم پرداخت .

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱٢
تگ ها: ابی
comment نظرات () لینک