رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ از لو رفتن آسان آلبوم چقد سخته ی رضا صادقی تا لس آنجلسی شدن حسین تهی و رضایا

از لو رفتن آسان آلبوم چقد سخته ی رضا صادقی تا لس آنجلسی شدن حسین تهی و رضایا

 

 

 

دوم فروردین آلبوم چقد سخته با صدای رضا صادقی ناگهان سر از اینترنت در آورد و به همراه کاورهای مربوطه انتشار یافت . این آلبوم که قرار بود پس از تعطیلات نوروزی وارد بازار شود مجوزهم گرفته بود اما با انتشار در فضای مجازی با اما و اگر روبرو شده است .

البته این کار چندان هم مورد توجه علاقمندان قرار نگرفت و به نظر می رسد با توجه به این اتفاقها چند قطعه تازه به این کار افزوده شود و با شکل تازه ای دوباره منتشر گردد . اینکه این آلبوم چگونه وارد اینترنت  شده  تمام نگاهها را به خود شرکت ایران گام و عوامل آن معطوف می دارد . رضا صادقی در این کار عربی و رپ نیز خوانده که چندان با استقبال مواجه نشده و در سالی که قرار است تمام خواننده های درجه یک و معروف کشور آلبوم خود را منتشر کنند این خواننده باید تجدید نظر اساسی درباره این آلبوم انجام دهد . چون پس از کسب مجوز هم می توان چند قطعه به آلبوم افزود صادقی هنوز این فرصت را دارد که آلبوم خود را تازه تر کند . آلبومهای دیگری چون برگ وباد با صدای محمد رضا هدایتی و از تو دورم به خوانندگی فریدون هم پیش از انتشار رسمی در اینترنت پخش شده بودند .

 

 

در کنسرتهای نوروزی امسال در دبی دو تن از خواننده های زیر زمینی نیز حضور داشتند . حسین تهی که با ارائه کلیپ آخر تکلیف خود را مشخص ساخته بود با دو رقاصه روی صحنه رفت . همچنین رضایا هم در این کنسرت به اجرای برنامه پرداخت .  وی در مصاحبه ای اعلام کرد که قصد مهاجرت به آمریکا را دارد . این دو خواننده و چند رپر دیگر به صورت رسمی به جمع خواننده های لس آنجلسی پیوسته اند و آلبومهایشان تا چند ماه آینده منتشر خواهد شد .  در این راستا شرکتهای لس آنجلسی به خصوص آونگ دنبال چهره معروفتری چون یاس ، هیچکس و ساسی مانکن هستند . این شرکتها پس از فعالیت فراوان در سالهای گذشته نتوانستند خواننده هایی چون بنیامین ،حمید عسکری ، محسن چاووشی و محسن یگانه  را وادار به مهاجرت کنند و با جواب منفی آنها روبرو گشتند .

 

 

چند ماه پیش در همین وبلاگ از آهنگسازی قدیمی یاد کردم که در آمریکا نوازنده ی دوره گرد شده است . این هشداری به رسانه های آن طرفی بود که حداقل مصاحبه ای با وی هرچند دیر انجام دهند که این اتفاق هرگز نیفتاد و مشخص شد این چیزها برای آنها اصلا مهم نبوده ونیست چون پولی در آن وجود ندارد . به هر حال پرویز مقصدی یکی از بهترین آهنگسازان موسیقی پاپ در سن 71 سالگی بدرود حیات گفت . مقصدی یک سال پیش از انقلاب از جامعه ی هنری جدا شده بود و پس از مهاجرت به آمریکا رابطه ی خود را با هنرمندان ایرانی قطع کرد . وی حاظر شد نوازنده ی دوره گرد شود ولی تن به فعالیت دوباره ندهد . با مرگ مقصدی تعداد موزسین های آن دوره ی پاپ بسیار کم شده است . پیش از این تورج نگهبان ، پرویز اتابکی و اریک فرانسوی در سال گذشته و بابک بیات و در سالیان قبلتر پرویز وکیلی و واروژان از نسل طلایی ترانه سراها و موزسین ها ی موسیقی پاپ درگذشته اند .

 

 

منتظر معرفی بهترین های پاپ سال 87  در اواخر همین ماه باشید .

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٢
comment نظرات () لینک