رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ تماس تلفنی بوش با ساسی مانکن

تماس تلفنی بوش با ساسی مانکن

 

 

یه بار بوش ، زنگ زد و گفت این خانومه که خیلی دلبره ، از جنیفرلوپزما بهتره ، نیناش ناش هم بلده ؟

خب به سلامتی ساسی مانکن و رفقا توانسته اند قبل از اینکه جورج بوش دوم از کاخ سفید برای همیشه خارج شود به صورت تلفنی با وی صحبت کنند و نکته جالب اینجاست که خود بوش تماس گرفته و در مورد یک خانوم دلبر صحبتهای مبسوطی انجام داده است .

از شوخی گذشته ، مدتی است که چند قطعه اجرا شده توسط ساسی مانکن ( ساسان حیدری 22 ساله) و چند رپر جوان دیگر مورد توجه قرار گرفته است . آن دسته از شنوندگانی که موسیقی جدی پاپ را دنبال نمی کنند و یا اصولن علاقه ای به این کارها ندارند به این گونه قطعه های شاد واکنش مثبت نشان داده اند . لحن کارهای ساسی مانکن و تعدادی دیگر از کسانی که اینگونه موسیقی ها را اجرا می کنند دارای سه مشخصه اساسی است : ریتم شش و هشت و بندری ، کلامی که سرشار از طنز یا بهتر بگویم هزل و هجو می باشد و همچنین بیشتر کار به صورت رپ اجرا می شود. اینکه این تب کی فروکش می کند معلوم نیست ولی چیزی که این روزها در موسیقی غیر مجاز داخلی نمود بیشتری دارد گرایش به سمت کارهای شادی است که کلامی سرشار از هزل و هجو را شامل می شود و به مسائل سطحی عشقی می پردازد .

اما نکته دیگر گرایش برخی از خوانندگان مجازو لس آنجلسی به این نوع از کارها ست و آنها هم گمان می کنند که با خواندن این نوع از کارها به معروفیت بیشتری نائل می شوند ولی توجه نمی کنند که اگر خواننده چهل پنجاه ساله ای بخواهد این چنین کارهایی را بخواند هم از جانب مخاطب پس زده می شود و هم در فضای کمیکی قرار می گیرد که آن وقت راه گریز مشکل خواهد شد .

پس بهتر است همین خواننده های کم سن وسال این گونه ترانه ها را اجرا کنند و در فضای

شوخی های موسیقایی و تصویری خود بعضی اوقات مخاطب را به تبسمی یا خنده ای وادار کنند . این طور نیست ؟

 

 

رضا صادقی وعده بهار آینده را برای انتشار آلبوم جدید خود داده است ولی کسانی که مشتری دائمی سایت های دانلود موسیقی هستند این روزها با آهنگهای جدیدی از این خواننده مواجه اند که با کیفیتهای متفاوت روی این گونه سایتها قرار گرفته است . معلوم نیست که چراباید هر چند روز یکبار یکی ازکارهای صادقی برای دانلود گذاشته شود و طوری که پیش می رود علاوه بر آلبوم چقد سخته آلبوم بعدی وی هم اینگونه حراج خواهد شد . و یک سوال آیا ممکن است خود وی از این کارها مطلع نباشد ؟

 

شبکه ماهواره ای ایران موزیک پس از مشکلات ایجاد شده حدود دو ماه هیچ کلیپ جدیدی پخش نکرد ولی مدتی است که بیش از 10 کلیپ تازه وارد باکس پخش این شبکه شده است .

 

 

مجموعه ای شامل سه سی دی با عنوان سی سال ، سی نغمه که در برگیرنده سرودهای

خاطره انگیز انقلابی است توسط سروش منتشر شد . البته از کج سلیقگی این شرکت

انتشار این کار پس از دهه فجر است .

 

چقدر بی خوابی زیاد شده است . پس از اینکه سعید شهروز آلبومی با این عنوان منتشر کرد ودر حالیکه قطعه ای با این عنوان در آلبوم نبود ، منصور خواننده لس آنجلسی هم کلیپی جدید با همین اسم منتشر کرد و آخرین خبر حاکی ست فیلمی سینمایی با عنوان بی خوابی در مرحله فیلمبرداری قرار دارد و سال آینده هم بی خوابی اکران خواهد شد .

 

 

عماد رضا نکویی یکی از پرکارترین نوازنده های ویلن در یک دهه اخیر در موسیقی

داخل کشور محسوب می شد . کمترین آلبومی است که نام آن به عنوان نوازنده درج نشده باشد .وی همچنین آلبوم استخاره را با صدای خودش منتشر کرد، اما دو سال پیش تصمیم گرفت به لس آنجلس برود و حالا در آنجا هم پرکار است و در آلبوم ها و کنسرت ها حضور چشمگیری دارد .

 

 

جدید ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده

 

١-  تب عشق : سعید ملکی ( آسایش ) --- ٢– خیال خام = علی باقری

   ٣- طعنه باد = کورش قره خانلو ( این آلبوم چند ماه پیش منتشر شد )

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۱٢/۱٢
comment نظرات () لینک