رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ عوامل موسیقی مرتبط با شبکه های ماهواره ای همچنان در بازداشت

عوامل موسیقی ماهواره ای همچنان در بازداشت

 

 

در حالیکه بیش از سه هفته از دستگیری بعضی از عوامل موسیقی شبکه های ماهواره ای می گذرد آنان همچنان در بازداشت هستند و هیچ خبر رسمی هم از وضعیت این افراد داده نمی شود . ناجا خبرهای کذب را به سرعت تکذیب می کند ولی وقتی خبری واقعیت داشته باشد سکوت می کند و به شایعه ها دامن می زند . امیدوارم که این قضیه ختم به خیر شود در همین زمینه یک مطلب اختصاصی و ویژه طی دو هفته آینده در اینجا خواهم نوشت .

 

 

خوشبختانه مطالب این وبلاگ در چند ماه گذشته با استقبال برخی سایتها قرار گرفته و آنها خبرها و مطالب این وبلاگ را لینک می کنند که جای امیدواری است . آخرین مطلب که در مورد ممنوع الاسم شدن چند ترانه سرا بود بازتاب خوبی در اینترنت داشت . سایت خانواده سبز - سایت قطار و سایت گویا نیوز این خبر را در سایتهای خود قرار دادند که به این وبلاگ لینک می شد و البته سایت بازنگار که در آنجا عضو هستم . این خبر بیش از 1١٠٠ بازدید کننده داشت که می تواند انگیزه بیشتری برای خبرهای ویژه دیگری باشد که به زودی بر روی این وبلاگ قرار خواهد گرفت . البته تعداد زیادی از وبلاگهای دیگر و کلابهایی که در آنجا بحث می کنند کماکان بدون اجازه و ذکر منبع مطالب این وبلاگ را به یغما می برند که امیدوارم آنها هم راه و رسم حرفه ای گری را بیاموزند . از تمامی سایتهای ذکر شده و سایت بالاترین که پیش از این مطالب این وبلاگ را بر روی سایت خود قرار داده اند سپاسگذارم .

 

بیژن سمندر ترانه سرای قدیمی ساکن امریکا که چند سالی است مبتلا به بیماری آلزایمر شده است قرار است به زودی به ایران آورده شود . اوج کار سمندر در دهه 60 بود.همچنین وی در بعضی از آلبومهای سنتی - پاپ و محلی داخلی هم کارهایی را ارائه داده است . (خبر اختصاصی )

 

جشنواره موسیقی فجر به پایان رسید و خواننده های پاپی چون رضا صادقی - حمید حامی - علی لهراسبی احسان خواجه امیری و محسن یگانه به اجرای برنامه پرداختند که بهترین اجرا مربوط به حامی و گروه حرفه ای وی بود و پرشورترین اجرا هم مربوط به رضا صادقی بود که آلبوم چقدر سخته را در آستانه انتشار دارد. همچنین خواجه امیری هم آلبوم فصل تازه را به زودی منتشر خواهد کرد .در بخش رقابتی پاپ امسال همانطور که پیش بینی می شد علی تفرشی خواننده با سابقه به عنوان بهترین خواننده انتخاب شد جالب است بدانید تفرشی به دلیل بعضی اعتراضها اعلام کرد دیگر در بخش رقابتی شرکت نخواهد کرد ولی با تمامی این حرفها تفرشی یکی از اولین خواننده های پاپ پس از انقلاب است که طی این سالها تواناییهای خود را نشان داده و ثابت کرده که درست و صحیح می خواند گرچه باید در انتخاب عوامل آلبومهای خود دقت و وسواس بیشتری نشان دهد .خشایار اعتمادی امسال جزو هیات داوران بود که از نکات جالب توجه بود .

 

با توجه به آغاز ماه محرم روند انتشار کارهای پاپ حدود سه هفته متوقف خواهد شد ولی پس از آن تا پایان سال آلبومهای فراوانی منتشر خواهد شد که اگر کار چند خواننده معروف به امسال برسد سال بی نظیری در ارائه م جموعه های پاپ خواهیم داشت .

  دوستانی هم که خواهان نقد این کارها هستند توجه داشته باشند با اینکه تقریبا تمامی کارها را گوش می کنم ولی فقط بعضی کارهای خاص را نقد می کنم و مطلبی در مورد آن آلبومها می نویسم ولی خواننده ها مطمئن باشند کار آنها شنیده می شود البته اگر خود خواننده درخواست نقد کارش را داشته باشد این کار را انجام خواهم داد و در ضمن اینجا قرار نیست به جز موسیقی پاپ مجاز در مورد چیز دیگری نوشته شود مگر خبر اختصاصی به درد بخوری باشد و یا اینکه جای دیگری منعکس نشده باشد .

 

تنها آلبوم پاپ مجاز منتشر شده کاری است به نام یاد ناصریا با صدای اسحاق احمدی و قطعه جدیدی با صدای ناصر عبداللهی که آخرین آلبوم فصل پاییز بود در مورد این آلبوم در آینده بیشتر خواهم نوشت .

 

 

  

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱٠/۱٠
comment نظرات () لینک