رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ حضور خواننده های پاپ در جشنواره موسیقی فجر

حضورخواننده های پاپ درجشنواره موسیقی فجر

امسال هم مانند سال گذشته در جشنواره موسیقی فجر بخش پاپ قرار گرفته و 12 گروه در بخش رقابتی و چند خواننده پاپ هم در قسمت ویژه به اجرای برنامه می پردازند.

در قسمت رقابتی گروه ایده به خوانندگی علی تفرشی و گروه بیات به سرپرستی بامداد بیات و خوانندگی محمد زند وکیلی که خواننده نا آشنایی است فقط مشهور هستند وگرنه بقیه گروهها تازه کار و گمنام می باشند که البته این گروهها هم از بین سایر گروههایی که نامزد حضور در جشنواره بودند برگزیده شده اند .

اما در بخش ویژه چند خواننده پاپ حضور دارند که بیشترین استقبال از این قسمت خواهد شد . به ترتیب اجرا در 19 آذر محسن یگانه - در۲۰ آذررضا صادقی با گروه مشکی پوشان -21 آذر حمید حامی با ارکستری حدود 40 نفر به سرپرستی بهنام ابطحی - 22 آذر علی لهراسبی و 23 آذر احسان خواجه امیری به اجرای برنامه خواهند پرداخت .

پارسال هم در این بخش خشایار اعتمادی - مانی رهنما - گروه آریان - مجتبی کبیری و حمید عسکری حضور داشتند . در واقع امسال شانس اجرا را به خواننده های دیگر داده اند که با توجه به تعداد زیاد خواننده ها رویه مناسبی به نظر می رسد و باید هر سال شاهد خواننده های متفاوتی باشیم . البته این در حالی است که تعدادی از اهالی موسیقی سنتی نسبت به حضور موسیقی پاپ در جشنواره انتقاد کرده اند.

چند هفته پیش کنسرتی توسط یونیسف در تهران برگزار شد که با استقبال مردم هم مواجه گردید . چند شب متوالی مانی رهنما - رضا یزدانی - مهران مدیری و علیرضا عصار یکی از بهترین برنامه های چند سال اخیر را اجرا کردند .

سامی یوسف خواننده ایرانی ساکن لندن آلبوم جدید خود به نام بی تو را ژانویه همزمان در ایران و جهان منتشر خواهد کرد . در ورژنی که در کشور پخش خواهد شد دو ترانه فارسی هم قرار دارد .

 

. فواد حجازی تظیم کننده معروف که حدود سه سال بود که بین وی و علیرضا عصار مشکلاتی پیش آمده بود و از هم جدا شده بودند اخیرا دوباره همکاری مشترک را آغاز کرده اند که در کنسرت عصار وی رهبر ارکستر بود و ضمن اینکه آلبوم جدید عصار با تنظیمهای وی در حال ساخت می باشد . همچنین کنسرت عصار هم در اسفند ماه در تهران برگزار خواهد شد که احتمال انتشار آلبوم جدید در آن زمان متصور می باشد .

افشین سپهر خواننده ای که حدود 4 سال پیش با آلبوم گلکم حضور موفقی داشت مدتی پس از آن آلبوم به دلایلی کار جدی موسیقی انجام نمی داد تا اینکه در سریال خط شکن به عنوان خواننده تیتراژ ترانه ای از افشین یداللهی اجرا نمود که حضور دوباره وی محسوب می شد . وی در حال حاضر روی آلبوم جدید خود کار می کند .

پرفروش ترین آلبومهای مجاز پاپ

1- یه شاخه نیلوفر = محسن چاووشی 2- شوک = فرزاد فرزین 3- بی خوابی = سعید شهروز 4- بی اسم = بابک جهانبخش

جدید ترین آلبومهای مجاز پاپ منتشر شده

1- نترس = بهزاد تاجیک --- 2- به یک اشاره = مهراد صلح میرزایی --- 3- باورم نمیشه = حمید توکلی 4- بی اسم = بابک جهانبخش --- 5- برگ وباد = محمد رضا هدایتی

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
comment نظرات () لینک