رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ دستگیری خواننده مشهور لس آنجلسی در فرودگاه امام

هنرمندان ایرانی مقیم خارج کشور هنوز برای مسافرت به ایران دچار تردید هستند و به طور دقیق نمی دانند که اگر به ایران وارد شوند چه سرنوشتی در انتظار آنها خواهد بود . ما در این سالها شاهد برخورد دوگانه ای بوده ایم یعنی  بعضی از هنرمندان ساکن غربت به کشور آمده اند و هیچ مشکلی برای آنها پیش نیامده و بعضی دیگر هم در فرودگاه دستگیر شده اند که البته به جز یک  مورد که برای خردادیان پیش آمد مشکل خاصی برای بقیه پیش نیامد .

اما آخرین خبردر این مورد حاکی است که بیژن مرتضوی خواننده مشهور که ساکن آمریکا است  عصر جمعه در حین ورود به تهران در فرودگاه امام خمینی توسط پلیس فرودگاه دستگیر شده است .

البته بعید می دانم این دستگیری طولانی شود چون مرتضوی طی سالهای گذشته  هر سال به ایران مسافرت می کند و مورد خاصی هم پیش نیامده بود .

 در تابستان امسال محمد پسر حبیب که به خوانندگی هم می پردازد به همراه  مادرش به تهران آمد و پس از عمل جراحی مدتی در ایران بود وپس از آن  به امریکا برگشت . البته آنها با سفارت ایران در دبی هماهنگ کرده بودند که  در آنجا به حبیب اجازه ورود به ایران را ندادند این در حالی بود که حبیب چند  سال پیش به اتفاق خانواده اش به ایران آمده بود . هرسال تعدادی از هنرمندان ایرانی ساکن خارج کشوربی سر وصدا به ایران می آیند و می روند و هیچ  مشکلی هم پیش نمی آید . البته حساسیت روی چهره های قدیمی و سیاسی

 خیلی بیشتر است .اگر بخواهیم فقط لیست خواننده ها و موزسین ها را ردیف کنیم به یک فهرست بلند بالا می رسیم که شاید خود آنها هم مایل به انتشار اسامی شان نباشند . در پایان باید بگویم که این دوستان بدانند که ما  از حضور  آنها در ایران خبر داریم ولی این موضوع را رسانه ای نمی کنیم . به هر حال  ایران متعلق به هم ایرانی هاست و در این هم که شکی نیست.

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٩
comment نظرات () لینک