رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ جدایی گوگوش و مهرداد

 گوگوش و مهرداد ازهم جدا شدند

 

 

دوستانی که خواننده این وبلاگ هستند آگاهند که در بیشتر موارد از مطالب مربوط به موسیقی پاپ داخل کشور در این وبلاگ استفاده می شود و این جا مختص موسیقی وطنی است .

اما وقتی خبر دست اول و از منبع موثقی به دستم برسد آنرا به اطلاع شما خواهم رساند.اماخبرتازه حکایت از آن دارد که بعد از چند سال همکاری گوگوش ومهرداد بالاخره این زوج هنری از هم جدا شدند. گوگوش پس از خروج از کشور در سال 79 ومهاجرت به کانادا مدتی با بابک امینی به عنوان موزسین همکاری داشت که شامل آلبوم زرتشت و کنسرتهای شلوغ آغازین وچند تک کاردیگر بود . پس از آن مهرداد آسمانی به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده کار خود را با گوگوش آغاز کرد و تمام فعالیتهای خود را معطوف این خواننده قدیمی کرد . حتی کار به جایی رسید که چندین کار را به صورت دو صدایی با هم اجرا کردند و در کنسرتهای مختلف با هم روی صحنه می رفتندو به ترانه خوانی می پرداختند و در آخر برنامه هم پرچم شیرو خورشید را در دست گرفته و بدو بدو از صحنه خارج می شدند و با این نمایشها نوع گرایشهای سیاسی خود را هم نشان می دادند . این دو حتی لباسهای یک جور هم می پوشیدند تا همه چیز ست باشد . مهرداد از یک آهنگساز صرف خارج شده بود و در برنامه های تلویزیونی به عنوان مدافع سرسخت گوگوش از وی حمایت های گاه خنده آور می کرد .

در لس آنجلس شهری که هیچ خبری پنهان نمی ماند مدتی این خبر سر زبانها افتاد که روابط گوگوش و مهرداد از یک رابطه هنری صرف فراتر رفته و کار به جاهای باریک کشیده شده است . وقتی این خبر در شبکه های ماهواره ای پخش شد مهرداد دست به کار شد و طی چندین مصاحبه اعلام کرد که ما با هم دیگر روابط خانوادگی داریم و فیلمی کوتاه از پسرش را نشان داد و مرتب از خانواده اش صحبت می کرد که این موارد در همه مصاحبه های دیگر وی ادامه داشته است .

این در حالی بود که از لس آنجلس خبر می رسید که گوگوش و مهرداد در بوتیکی که متعلق به یکی از آنهاست ساعتهای زیادی از روز را با هم سپری می کنند . کسانی که گوگوش را خوب می شناسند بر این نکته اذعان دارند که وی در تمامی این سالها از افرادی که با آنها بوده به عنوان یک بازیچه استفاده کرده و پس از رسیدن به اهداف خود از آنها جدا شده است .

البته این بار قضیه فرق می کرد و مهرداد هم توانست حضور در کنسرتهای شلوغ را تجربه کند و هم در مرکز حاشیه و جلب توجه قراربگیرد . با انتشار آلبوم آخر این خواننده شهیار قنبری ترانه سرای اکثر کارهای وی با ابراز ناخشنودی از این آلبوم اعلام کرد که این مجموعه را حتی یکبار هم نشنیده که البته این یک اغراق بود و رابطه وی با این دو نفر مثل سابق نیست . در واقع مثلثی که قرار بود کارهای متفاوت و قوی در عرصه موسیقی انجام دهد پس از چند آلبوم و استقبال سرد مردم ودر پی اختلافات داخلی از هم پاشید . در پایان باید از دوست خبرنگاری که از لس آنجلس این خبر را اختصاصی در اختیار این وبلاگ قرار داد سپاسگزاری کنم و همچنین وی از اعتیاد خیلی از اهالی موسیقی در خارج از کشور خبر دادو اینکه گوگوش از قبل از انقلاب تاکنون اعتیاد به مواد مخدر دارد .از این به بعد باید ببینیم که گوگوش 59 ساله و مهرداد 41 ساله به چه صورت در عرصه موسیقی ظاهر خواهند شد.

 

 

رونق بازار پاپ

 

این روزها خبرهای خوبی در بازار پاپ شنیده می شود . ابتدا با انتشار آلبوم بی خوابی سعید شهروز که بار اصلی موسیقی این کار را بهروز صفاریان کشیده است پس از مدتها شنونده کاری قابل دفاع بودیم . فرزاد فرزین هم پس از سه سال با آلبوم شوک توانست حضور  دوباره ای داشته باشد . و کاری که خیلیها منظرش بودند بالاخره منتشر شد و آنهم آلبوم یه شاخه نیلوفر با صدای محسن چاووشی خواننده زیرزمینی سابق می باشد باشد که این روزها کلی طرفدار دارد . همچنین طی هفته های آینده چندین آلبوم شنیدنی دیگر منتشر خواهند شد و به نظر می رسد که در پاییز بهار موسیقی پاپ از راه رسیده است .

 

 

آخرین آلبومهای مجاز پاپ منتشر شده

 

1- بی خوابی = شعید شهروز ----- 2- شوک = فرزاد فرزین --- 3 - یه شاخه نیلوفر = محسن چاووشی

 

4- من بی تو = پیمان ---- 5- در حضور باد = محسن مفرحی---- 6- ظالم = فرخ قریب

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٥
comment نظرات () لینک