رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ نگاهی به ماجرای دستگیری رپرها

نگاهی به ماجرای دستگیری رپرها

 

 

30 فروردین امسال خبری منتشر شد درمورد یکی از رپرها که دستگیر شده است . البته بعدها گفته شد که این فرد به خاطر مواد مخدر دستگیر شده است نه موسیقی رپ . البته این رپر در ادامه بقیه رپرها را لو داد و این آغاز ماجرا بود. ابتدا 5-6 نفر دستگیر شدند و تعدادی هم خود را معرفی کردند. از آنها تعهد گرفته شد که بدون مجوز کار نکنند . به صاحب استدیوها هم گفته شده که به هیچ عنوان صدای خانم ضبط نکنند . اسامی تعدادی از رپرها که دستگیر شدند و یا خود را معرفی کردند را با هم مرور می کنیم = شاهین فلاکت – سینا متضاد – امیر تتلو –حسین تهی – مانا – پانی – رضا پیشرو و هیچکس و روزبه قائم و --- درحال حاظر ابلیس و اسلیم در ارمنستان هستندکه گفته می شود برای تحصیل به آنجا رفته اند

وامیر تتلو که پس از این ماجرا به دبی رفته و کارهای خود را همانجا ادامه خواهد داد.  

البته چیزی که مشخص است رپرها محتاطتر شده اند و بعضی کارهای خود را پخش نمی کنند بعضی می خواهند دنبال مجوز بروند و البته تعدادی هم کماکان روند گذشته را دنبال می کنند .

در مورد دستگیری رپرها شایعه سازی هم زیاد شد از رادیو فردا و رادیو زمانه گرفته تا تعدادی از گمنامان این عرصه که فرصت خوبی دیدند برای ابراز وجود و اینکه ما را هم دستگیر کرده اند . رپرها مدتی بود هر چیزی دوست داشتند می خواندند و کلیپهایشان هم ازشبکه های ماهواره ای پخش می شد .آنها کاری به مجوز ندارند و دنبال این چیزها نمی روند.از کثیف ترین کلمات و انواع فحش و مبتذل ترین جملات در کارهای خود استفاده می کنند و بعضی اوقات به این کارها افتخارمی کنند . البته هستند رپرهای که کارهای خوبی هم خوانده اند و متفاوت عمل کرده اند مانند کارهایی در مورد امام حسین (ع) – امام خمینی – انرژی هسته ای – جنگ تحمیلی – وطن – کودکان بی سرپرست و--- که توسط کسانی چون حسین تهی – هیچکس – اسلیم – ابلیس - --- خوانده شده است . به هر حال این ماجرا تلنگری بود به آن دسته از زیر زمینی هایی که خود را به آن سوی خط قرمز پرت کرده اند .

 

 

(من در این گزارش رپرها را با اسامی که برای خودشان انتخاب کرده اند نام برده ام و نه نامهای واقعی آنها چون این افرادرا با همین نامهای مستعار می شناسند )

 

 

 

آلبومهای مجاز پاپی که در فصل بهار منتشر شدند =

 

1-    فقط نگاه می کنم = حامی --- 2- باورکن = علیرضا شهاب --- 3- پروانگی = میثم بختیاری --- 4- گل مریم = شهریار خطیبی --- 5- شام آخر = ایمان قیاسی 6- بخون با پاریلا = امیر تفرشی --- 7- تنهایی = مازیار --- 8- بی تو نمیشه = شهاب اصفهانی --- 9- دو راهی = گروه 20 میثم مروستی و بابک فراهانی 10 – کویر درون = گروه صفیر عرش : آلبوم راک --- 11- لحظه دیدار = چنگیز حبیبیان

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٥/٢۸
comment نظرات () لینک