رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ ترانه های جام جهانی (4 )

یک خواننده لس آنجلسی به دنبال مجوز

 

 

یکی از خوانندگان لس آنجلسی این روزها به دنبال مجوز است تا بتواند کار جدید خود را در داخل کشور منتشر کند . سامان که حدود 4 سال است در دبی ساکن شده می خواهد در ایران به فعالیت بپردازد. وی 8 آلبوم در لس آنجلس به بازار داده است . این خواننده تبریزی در اوایل دهه 70 از ایران خارج شد . وی اگر صاحب مجوز شود نهمین خواننده غیر مجازی است که پس از ارائه کاردر خارج کشور توانسته در ایران مجاز شود.

 

 

پیشنهاد شادمهر به مانی رهنما = بیا اینجا اونجا نه

 

 

مانی رهنما یکی از بهترین خوانندگان کشور که 3 آلبوم آماده انتشار دارد هنوز هیچ برنامه ای برای ارائه این کارها ندارد . در همین راستا شادمهر عقیلی خواننده ساکن کانادا از طرف منوچهر خوش زبان مدیر نوا مدیا با مانی رهنما تماس گرفته و پیشنهاد کرده که وی به کانادا برود و در آنجا کارهای خود را منتشر نماید. احتمالا خوش زبان از لس آنجلسیها خیری ندیده و حالا به دنبال خوانندگان درجه یک داخل ایران است که آنها را به آنسوی آبها بکشد. مانی رهنما در مصاحبه ای اعلام کرده به کانادا نخواهد رفت . البته با توجه به نوع سبک و نوع موسیقی که رهنما ارائه می دهد بهترین جا همین ایران است زیرا نوع کار وی مورد پسند لس آنجلسیها قطعا قرار نخواهد گرفت تازه مانی می تواند به خود شادمهر نگاهی بیندازد که با رفتن به کانادا چه سرانجامی پیدا کرد .البته هر اتفاقی ممکن است بیفتد این را فراموش نکنید.  

 

 

 

خواننده بدون تصویر  

 

این روزها هر خواننده ای که آلبومی جمع می کند ابتدا به فکر معروف شدن است و بلا فاصله یک یا چند کلیپ ضبط می کندکه همه او را بشناسند .و اگر آلبوم به بازار می دهد عکسهایی با ژستهای مختلف زینت بخش آن میشود . اما خواننده ای وجود دارد که بر خلاف جریان آب شنا کرده  است . 2 سال پیش آلومی وارد بازار شد به نام گلکم با صدای خواننده ای جدید به نام افشین سپهر . جالب است بدانید این وبلاگ اولین منبع اینترنت بود که خبر انتشار این آلبوم را اعلام کرد. صدایی پخته وآشنا به موسیقی ایرانی اما در اینسرت آلبوم تصویر خواننده وجود نداشت و طی این 2 سال هم هیچ مصاحبه ای از این خواننده در مطبوعات ویا در رادیو و تلویزیون دیده نشد . تا اینکه بالا خره کلیپ این خواننده از شبکه ایران موزیک پخش شد ولی در کمال تعجب در این کلیپ هم اثری از چهره خواننده نبود تا اینکه در یکی از مجلات موسیقی پاپ پس از مدتها مصاحبه ای از وی همراه با عکس سپهر منتشر شد . واقعا جای تعجب دارد که خواننده ای که البوم خوبی را وارد بازار کرده در حاشیه قرار بگیرد ولی خیلی دیگر از به اصطلاح خواننده هاکه هیچ بویی از خوانندگی هم نبرده اند با دادن پول به این وآن یک دفعه همه چهره آنها را می شناسند. بهر حال برای این خواننده وانا آرزوی توفیق می کنم و به شما توصیه می کنم این آلبوم را که با تلاش استاد فریدون شهبازیان تهیه شده را گوش کنید ضرر ندارد.

 

 

در جام جهانی چه گذشت  

 

درست است که مدتی از جام جهانی گذشته امانگاهی داریم به حضور خوانندگان پاپ در آلمان . قاسم افشار -محمد اصفهانی - امیر تاجیک و احسان خواجه امیری 4 خواننده اصلی بودند که درآ لمان حضورداشتند . فقط اصفهانی با ارکستر کامل درانجا حاضر بود وبقیه خوانندگان به صورت پلی بک برنامه اجرا کردند. یک سالن 2500 نفری که حدود55 میلیون تومان هزینه اجرای آن بود برای این کار تخصیص یافت. امیر تاجیک قبل از بازی با پرتغال بر روی چمن ورزشگاه به اجرای برنامه پرداخت . اما هزینه این کارها به گفته مسوول کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال = سرود تیم ملی = امیر تاجیک 5/5میلیون این در حالی است که تاجیک می گوید هیچ پولی در یافت نکرده --قطعه موسیقی توسط بهزاد عبدی 5/5 میلیون    2کنسرت محمد اصفهانی با ارکستر 20 میلیون --  2 خواننده دیگر که برای تیم ملی برنامه اجرا کردند 12 میلیون

 

 

--- فواد حجازی پس ازجدایی با عصار آلبومی را برای حسام لر نژاد کار کرده که بزودی وارد بازار می شود .

 

--- آلبوم سونامی با صدای مهدی مقدم وموسیقی پیام شمس مرداد پارسال برای مجوز به ارشاد رفته ولی هنوز مجوز نگرفته در این کار زانیار سیگاری 4 قطعه را به صورت انگلیسی با مقدم به عنوان خواننده دوم حضور داشته است .

 

--- فرزاد فرزین در حالی که آلبوم تعقیب را برای مجوز به ارشاد تحویل داده این کار به صورت غیر مجاز پخش شده است .

 

--- فقط نگاه می کنم جدید ترین آلوم حامی است که بزودی وارد بازار خواهد شد .

 

 

ترانه های جام جهانی (4)

 

  

 

--22- زنده باشی ایرونی =خواننده = داریوش فرضیایی و امیر محمد -- موسیقی = حمید صدری -- شاعر= محمد سلیمی

 

- عمو پورنگ و امیر محمد کاری را برای بچه ها به صورت رپ انجام داده بودند.

---23- ایران برنده میشه = خواننده = سورن -- ترانه = سورن و ژاله چگینی -- آهنگساز = سورن -- تنظیم = ایرج هیت

--- سورن خواننده ساکن لندن این کار را به صورت کلیپ در ایران ضبط کرد گر چه کار ضعیفی بود .

 

---24- تیم ملی = خواننده = بهمن هاشمی -- موسیقی = مجتبی تیموری -- ترانه = محسن اصفهانی

--- این کار محصول شبکه 2 بودبه صورت رپ اجرا شد و کار ضعیفی بود .

 

---25- مردای تیم ملی = خواننده و آهنگساز = علی آذر -- شعر = یغما گلرویی

--- کاری در لس آنجلس از خواننده ایی گمنام که کار پیش پا افتاده ای بود .

 

---26- ملی پوشان ایران = خواننده = مازیار عصری و پوژنگ پروازی -- شعر وآهنگ = پوژنگ پروازی -- تنظیم = بابک ارجمند

--- این کار هم در کل کار قابل قبولی نبود .

 

---27- آهای ایرونیا = خواننده= علیرضا میر آقا -- شعر= امیر مسعود هفت لنگ -- تنظیم = پاشا یثربی

--- این قطعه هم کار معمولی بود ولی کلیپ متفاوتی برای آن تهیه شده بود .

 

---28- ایران= خواننده وآهنگساز = مجید اخشابی -- شعر = جبار کاکایی -- تنظیم = غلامرضا صادقی

--- این قطعه از فضای جدی بر خوردار بود واز شعر واجرای خوبی سود می برد .

 

---29- ایران = خواننده وشعر = محمد مرادی -- تنظیم = شاهین خسرو آبادی و شهروز شب خیز ---این کار هم مضمون خوبی داشت جز قطعات موفق محسوب می شود .

---30- قهرمانان = خواننده = سعید بقالی و رضا حسینی -- موسیقی = سعید بقالی -- شعر اعظم قناتی --- این کار هم جز کارهای ضعیف قرار می گیرد .     

 

آلبوم های مجاز جدیدی که منتشر شده اند =

 

 

نا شنا س = علی عطایی --- بچه تهرون = گروه ایست = امیر تورج قدس و نریمان احمدی --- کبوتر = مازیار --- منم میشم مثل خودت = مهران احراری --- برگ برنده = امید سبوکی --- تب رویا = علی رضا منصوری فرد و مهدی لر قدیمی

 

 

 

 

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٥/۱۳
comment نظرات () لینک