رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ مجید اخشابی - بنیامین 85

با عرض تبریک و شا د باش به منا سبت آغاز سال 1385 خورشیدی

 

نوروز پیروز

 

 

پریزاد

 

سومین آلبوم مجید اخشابی در روزهای آخر اسفند منشر شد . پریزاد نام این آلبوم است که از 10 قطعه با کلام تشکیل شده است . 5 قطعه پیش از این در سریالها و برنا مه های  تلویزیونی استفا ده شده بود . نقطه قوت این آلبوم ترا نه های استاد علی معلم است که 5 قطعه را شا مل می شود . ترانه های معلم همیشه از برجستگی و تازگی خاصی برخوردارند و تنها کسی است که ترانه هایش نه شبیه ترانه های کسی است و نه کسی می تواند ترانه هایی شبیه وی بگوید . موسیقی آلبوم بیشتر کار خود اخشابی و علی رضا افکاری است . هر سه آلبوم اخشابی در یک رده قرار دارند و خوب از کار در آمده اند .

 

 

بنیامین 85

 

آلبوم 85 از بنیامین بهادری در آخر اسفند منشر شد . 3 قطعه پیش از این در اینترنت پخش شده بود و یک سری کارهایی برای محرم هم که برای خواننده دیگری به صورت آزمایشی خوانده بود هم با آن کارها جمع شده بود و در قالب یک سی دی پخش گرد ید . البته آن آلبوم که در مورد محرم است با صدای خواننده دیگری قرار است به بازار بیاید . در آلبوم 85 تمام ملود یها ساخته خود بنیامین است ترانه ها از فرید احمدی است وتنظیم کارها از نیما وارسته می باشد . 2 قطعه لکنت و ترانه واژه کاری جدید در کل موسیقی پاپ محسوب می شوند یعنی از این کارهاهیچ خواننده دیگری تا حالا ارائه نداده است . کلا آلبوم شنید نی و به خصوص ترانه خاطره ها شنیدنی ترین کار آلبوم است گر چه تمام قطعات این آلبوم جالب و قوی هستند . نوع خواندن بنیامین هم با دیگران تفاوتهایی دارد . اگر به کارها گوش دهید متوجه خواهید شد .

 

 

یک توضیح = 3 آلبوم مصلوب عشق و دخترک گلفروش و دلم می خواد که قرار بود منتشر شوند به بازار نیامدند و در فروردین 85 پخش خواهند شد .

 

آخرین آلبومهای منشر شده سال 84= راز زندگی  = محمود رحمان زاده   ---- نقره مهتابی = عمار تنی     

تو قسم خوردی به اشکام = شهرام معصومیان  

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/۱/٢
comment نظرات () لینک