رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ افشین تیموری - آرش - رادیو پیام - دزدی های لس آنجلسی

من دی جی هستم

 

 

 

دومین البوم افشین تیموری به نام شیطونی به تازگی منتشر شده است.این البوم با کار اول وی که شعر عاشقی نام داشت تفا وت زیا دی دارد.تیموری که نام دی جی را هم در کنار اسم خود گذاشته و دوست دارد وی را به همین نام بشنا سیم در این البوم به جز خوانندگی کار دیگری انجا م نداده است. اهنگهای این البوم ساخته مهدی زنگنه – مهران خالصی – شهروزگلشاهی می باشد.

تنظیمها از نیما نورمحمدی والبرزموسی پور است. ترانه ها سروده ترانه مکرم وسعید علی پوریا ن می باشد. دراین البوم سعی شده کارها به صورت دی جی تنظیم شود اما چیزی که خیلی توی ذوق می زند صدای ضعیف خوا ننده است مخصوصا دراهنگ اول که صدای خواننده به سختی به گوش می رسد وصدای اهنگ خیلی با لا تراست.در این نوع کارها وبا توجه به نوع موسیقی باید خواننده از صدایی قوی برخوردارباشد تا بتواندهمراه موسیقی پیش برود.دراین البوم ترانه ها خیلی معمولی است وحرف خاصی برای گفتن ندارد. اهنگ اول شاخص ترین کارالبوم است واهنگ بندری این کار ضعیف تنظیم شده به خصوص البومی که نام دی جی راهم بر خود دارد باید قویترازاینها باشد.طراحی اینسرت البوم خوب از کار درامده وگرچه برروی نام دی جی خط سیاه کشیده شده است. همین که عوامل این البوم دنبا ل کاری متفاوت بوده اند جای قدر دانی دارد .

 

 

 

·       آرش وارد ایران شد

 

آرش خواننده ساکن سوئد که حدود یک سالی است در موسیقی ایرانی معروف شده به تازگی وارد ایران شده و گفته می شود قرار است به همراه مدیر یکی از شرکت های موسیقی به وزارت ارشاد برود و درخواست مجوز نماید گرچه شخصا معتقدم کا احتمال دادن مجوز به این خواننده صفر است.با توجه به کلیپ های مبتذلی که این روزها از این خواننده در شبکه های مختلف پخش می شود .

 

 

 

·       دزدی های لوس آنجلسی ادامه دارد

 

باز هم چند خواننده لوس آنجلسی تعدادی از کارهای خواننده های داخل کشور را بدون اجازه آن ها اجرا کردند ترانه معروف گل هیا هو یا همان خوشگل عاشق فریدون را بدری حمت بار که بیشتر مجری تلویزونی است تا خواننده اخیرا اجرا کرد و برای آن موزیک ویدئو ساخته است.

اما مهران صفریان هم که مجری ورزشی است و قرار است اولین آلبوم خود را وارد بازار کند شاخصترین کار آلبومش که این روزها هم زیاد پخش می شود در واقع بازخوانی ترانه ای از آلبوم بدون تو می میرم محمد مرادی است که این آلبوم پارسال وارد بازار شد همچنین ترانه عشق اینترنتی  که با صدا ی نیما وارد بازار شده هم این روزها جنجالی شده است .این ترانه شعر و آهنگی دارد از فردی  به نام بهزاد در ایران که بدون اجازه اجرا کرده است بهزاد هم مجبور شده خود این ترانه با گیتار و الابته شعر کامل آن را بخواند و این کار از شبکه icc    پخش می شود این در حالی است که شعر را ناقص اجرا کرد است. همچنین ترانه محال شادمهر هم که مدتی است پخش می شود به جز ترجیح بند این شعر سروده شاهکار بینش پژوه است که بدون اجازه وی ضبط شده است .

 

 

 

·       نگاهی به رویکرد تازه ی رادیو در پخش ترانه : غافلگیری

·         

حدودا از تابستان امسال وقتی رادیو پیام در قسمت ها ی مختلف خود ترانه های از ویگن و فرامرز اصلانی و بعدا امیر رسایی پخش کرد با واکنش های مختلفی همراه شد گرچه این روند مختلف شد اما این سرآغازی بود بر پخش ترانه های دیگر .

این روزها شبکه های را دیویی از جمله جوان -  تهران و پیام  خود جداگانه مجوز پخش ترانه  را  صاد رمی کنند و ترانه های جدید و قدیم مختلف از این شبکه ها پخش می شود این در  صورتی است که همین ترانه ها در تلویزیون پخش نمی شوند مثلا رادیو جوان جدیدترین ترانه ها و سبک بندری – ترنس و شش و هشت با موضوعات عاشقانه را پخش می کند . که قبلا پخش این آثار ممنوع بود پخش ترانه ی ماهیگیر مازیار که در همه ی شبکه های رادیویی پخش می شود ولی پخش ترانه ی زمستون مرحوم افشین مقدم از این شبکه یک غافلگیری اساسی بود . به نظر می رسد پخش ترانه های جدید و ترانه های خیلی قدیم کماکان از این شبکه ها ادامه داشته باشد و این کار برای این شبکه ها یک امتیاز و در پی آن جذب مخاطب است . حالا که  صحبت از رادیو شد خدمت شما عرض  کنم که شب یلدا هم در شبکه رادیو جوان هفته قبل انجام شد رضای صادقی به عنوان مهمان برنامه 4 ساعته حاضر بود که با گیتار چندین قطعه را برای شنوندگان اجرا کرد . همچنین محمد علیزاده خواننده خوش صدای اصفهانی دیگر مهمان برنامه هم اجرای چند قطعه را به عهده داشت .

 

آلبوم های جدید :

 

شیطونی = افشین تیموری

کبوتر = مازیار

به رسم یادگاری = دکلمه فریبا وکیلی ، صدای محمد رضا عیوضی و معین سیدی پور

یه بی قرار = کورش صنعتی

دفتر کهنه = امین چارین

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/۱٠/٩
comment نظرات () لینک