رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ سعید شهروز - آریو حبیبی - سروش - ایمان محمد خانی

 

ضعیفترین آلبوم سعیدشهروز

 

پسرم هفتمین البوم سعید شهروز چند روزی است که نتشر شده است.درواقع این ضعیفترین کاری است که از شهروز به بازار امده است. اهنگهای تکراری مخصوصا تنظیم های تکراری وضعیف بهنام ابطحی که در تمامی البومهای سعید حضور داشته است واین در ادامه کارهای معمولی وضعیف این روزهای اوست.به جز ترانه پسرم که شعر متفاوتی از افشین سیا هپوش دارد که دراین ترانه هم ضعف تنظیم از ارزش ان کاسته است بقیه کارهای این البوم هم دم دستی و معمولی است. درکلام هم با فقر ترانه مواجهیم و موضوعات پیش پا افتاده بلای جان این البوم شده است.بهتراست شهروزهرسال به دنبال انتشار البوم نباشد وتنظیمهای کار را به افراد دیگر هم بسپارد و در انتخاب اشعار دقت بیشتری نماید آلبوم معبد که سال گذشته از این خواننده منتشر شد از هر لحاظ نسبت به این آلبوم کار قویتری بود .

 

عروس کویر آریو قشنگ بود

 

سومین آلبوم آریو حبیبی عروس کویر نام دارد که یک کار ارزشی است . ترانه هایی در مورد امام علی کربلا – امام زمان – ایران و زلزله بم در این آلبوم جای گرفته است ملودی و تنظیم کار ها از آریو و احسان حبیبی است که کار خوبی به وجود آمده است ترانه ها هم به جز یک ترانه محلی 4 کار از شاهکار بینش پژوه علیر ضا بندری و آریو است که در اشعار هم با کار مطلوبی برخورد می کنیم اگر قطعات آلبوم بیش از 5 کار بود کار کاملتری را شاهد می بودیم ولی به هر حال در آشفته بازاری که فقط قطعات عاشقانه بسیار سطحی می شنویم تولید چنین آلبوم های ارزشمند است .

 

سروش با یه دنیا آمد :

 

بالاخره پس از مدتی آلبوم سروش در دبی منتشر شد 2 تا از کلیپ های این آلبوم پیش از این در سه شبکه ماهواره ای پخش شده بود و این خواننده که 7 سال است در دبی فعال است کلی طرفدار برا ی خود پیدا کرده بود .

ترانه شوق نفس از این آلبوم بی شک معروفترین ترانه سال محسوب می شود و با توجه به این که کلیپ این کار هم در ایران تولید شده است و یک کار خوب وهماهنگ با خود آهنگ هم حاصل این کار بود و کار قشنگ بابک رادمنش از عوامل دیگر توفیق این کار بود نصف آلبوم کار رادمنش است که همیشه آهنگ و تنظیم و ترانه را هم زمان انجام می دهد گرچه اشعار کار های وی بعضی اوقات از لحاظ ساختاری دچار اشکال است ولی از لحاظ مفهوم و موضوع کار های قابل دفاع می باشد سروش نشان داده است که در انتخاب اشعار سلیقه خوبی دارد گرچه یکی دوتا از کارها در این آلبوم به فضای صدا و بقیه کارهای وی نمی خورد آلبوم بعدی این خواننده هم آماده شده است .

 

زشت نبود :

 

آلبوم زشت نبود با صدای ایمان محمد خانی و موسیقی داریوش تقی پور تورج شعبان خانی امیر پور خلجی و علی موسقی منشر شد .خود ترانه زشت نبود از بابک روزبه قشنگترین کار این آلبوم است کلا این آلبوم ارزش گوش کردن دارد خواننده از صدای قوی برخوردار است گرچه موسیقی کار متوسط است .

 

فواد حجازی آهنگساز و تنظیم کننده نامدار که این سال ها منحصرا با علی رضا عصار کار می کرد برای ادامه زندگی به فرانسه رفت

 

آلبوم جدید مهران مدیری با موسیقی فردین خلعتبری  و ترانه های شاهکار بینش پژوه به زودی وارد بازار خواهد شد

 

تبلیغ آلبوم رو کم کنی عرشیا مدتی است که از یکی از شبکه های ماهواره ای لوس آنجلسی پخش می شود .

 

آلبوم های جدید که وارد بازار شده اند :

 

·       طوفان = شاکی

·       گروه پارت = ورود ممنوع

·       بهشاد چنگیزی = عشق

·       محسن نیک فرجام = آتیش بازی

·       بابک جهان بخش = چی شده

·       افشین آذرهوش = خورشید عشق

·       پیام عزیزی = ملکا

·       شهرام امیری= بوم عشق

·       امین لاری = شب انتظار

·       حسین کاری = صدای لیلی

·       آرین خلج

·       فرامرز زرگری نژاد = برگ خزان = بازخوانی کارهای ویگن با صدایی شبیه این خواننده

·       رنگارنگ = منتخب

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٩/٤
comment نظرات () لینک