رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ نقدی بر آلبوم « خاص » به خوانندگی 9 خواننده پاپ ؛ خاص نه ، " خنثی "

 

نقدی بر آلبوم " خاص " / آلبوم " گلباران " منتشر شد / عکس یادگاری شجریان و گوگوش ! / درخواست 100 هزاردلاری " حبیب " برای مصاحبه با رشیدپور! / مجری – ترانه سرایی که از مصاحبه با مردان منع شد ! /

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------

 نقدی بر آلبوم « خاص » به خوانندگی 9 خواننده پاپ ؛ خاص نه ، " خنثی "

 

یه زن با جنونش به من یاد داد / که عاشق شدن قبل ویرونیه !!

 

آلبوم « خاص » به خوانندگی 9 خواننده پاپ کشور،27 تیرماه به صاحب امتیازی شرکت چهره خندان و با همکاری آوای فروهر ، توسط پخش الوند در سراسر کشورعرضه شد .

این مجموعه به صورت سی دی والتی منتشر شده است . جلد آلبوم در قطعی بزرگتر از سایر آلبوم های مشابه تهیه شده است . بر روی کاور اصلی آلبوم تصاویر 9 خواننده در حالیکه ایستاده اند به نمایش گذاشته شده است . زاویه دوربین نیز تا حدودی از پایین به بالا می باشد . نکته جالب کاوراین است که 5 خواننده ای که سمت راست کاور قرار دارند سابقه فعالیت در موسیقی غیرمجاز را به انحای مختلف دارا هستند و 4 خواننده ای که سمت چپ تصویر دیده می شوند فقط به صورت مجاز تاکنون به فعالیت مشغول بوده اند . در ضمن تصویر محسن چاووشی در مرکز قرار داده شده است . در داخل جلد آلبوم نیز تصاویری از نیم چهره خوانندگان قرار داده شده که همگی یا لبخند زده اند یا می خندند !

آن سوی جلد نیز شناسنامه قطعات و نام عوامل اجرایی آلبوم درج شده است . نحوه طراحی بسته بندی این آلبوم به شدت ضعیف است و هر لحظه ممکن است سی دی از داخل جلد به بیرون پرتاب شود (!)که نشان از بی دقتی عوامل این مجموعه است .

گویا قرار بر این بوده است که این مجموعه برای نوروز 90 تهیه شود ولی چون همیشه کارهای این چنینی در وقت اضافه انجام می شود آلبوم در موعد مقرر آماده نشده و درنهایت به تابستان رسیده است . این آلبوم با قیمت 2000 تومان عرضه شده است .

 

آلبوم های منتخب ( گلچین ) ؛ خوب ، بد ، زشت

 

سابقه ارائه آلبوم های این چنینی یعنی آلبومی که خوانندگان آن یک گروه موسیقی مستقل نیستند ولی در یک آلبوم هر کدام همکاری می کنند و یک یا چند قطعه را با صدای خود قرار می دهند به سالهای قبل از انقلاب بر می گردد . در آن سالها چون ارائه آلبوم مستقل توسط خوانندگان چندان روالی معمول نبوده است تعداد فراوانی از آلبوم هایی که چند خواننده در آن حضور داشتند منتشر شده است . پس از پیروزی انقلاب نیز تا سال 59 ارائه چنین کارهایی به خصوص توسط خوانندگان پاپ و کوچه بازاری معمول بوده است ، گرچه آن آلبوم های نیز به صورت رسمی منتشر نمی شدند . لازم به یادآوری است که تا آن موقع هنوزارائه آلبوم با مجوز ارشاد رایج نبود . طی دهه 60 و تا نیمه های دهه 70 این خوانندگان سنتی و اصیل بودند که اقدام به انتشار چنین آثاری نمودند . از نیمه های دهه 70 هنرمندان پاپ نیز به صرافت ارائه چنین آثاری افتادند و از آن زمان تا کنون ( یعنی زمان انتشار آلبوم خاص ) 26 آلبوم منتخب با تعریفی که در آغاز از این گونه آثار ارائه کردیم ، با صدای خوانندگان پاپ منتشر شده است . در ضمن در این آلبوم برای نخستین بار 9 خواننده پاپ – راک در کنار هم یک آلبوم را تشکیل داده اند . تا پیش از این مجموعه ، بیشترین تعداد خوانندگان پاپی که  منحصرا در یک آلبوم حضور داشتند به 8 خواننده مختلف مربوط می شد .

 

بررسی قطعات آلبوم « خاص » :

 

1 – ها .... = ملودی و خواننده : محسن چاوشی – تنظیم : کوشان حداد – ترانه : حسین صفا

نخستین قطعه آلبوم با یک اینترو شروع می شود و پس از آن قطعه به صورت هاوس تداوم می یابد . در ثانیه 17 خواننده کار خود را به صورت آرام و در گام پایین آغاز می کند : ( مثل گنجیشکی که / زیر برفا مونده – همه ی دلتنگیم / پیش تو جا مونده ) پس از آن وی به اجرا ادامه می دهد تا به بخشی می رسد که در ادامه به عنوان ترجیع بند نیز از آن استفاده می کند : ( یه نفر اینجاست که / تو رو دوس داره هنوز- توی چار فصل دلش / برف می باره هنوز ) پس از آن بخشهای دیگری از تر انه اجرا می شود تا به این قسمت می رسد : ( شاخه هام خشکیدن / ریشه هام از دردن – شونه هام می لرزن / استخونام سردن )

اجرای خواننده تا زمان 15/1 ادامه دارد . پس از آن بخش بدون کلام فرا می رسد که در راستای همان روند قبلی تداوم می یابد . در ادامه تغییراتی در صداسازی ها ایجاد می شود . سپس موسیقی از ریتم می افتد و خواننده نیز با آن همراه می شود : ( شاخه هام خشکیدن / ریشه هام از دردن – شونه هام می لرزن / استخونام سردن ) . پس از چند ثانیه بازخواننده به ادامه خوانندگی خود می پردازد . ( فصل ، فصل تو که عشقه / چار فصل من بهاره ) که  پس از آن موسیقی وارد فاز محو و به تبع آن شفاف می شود و در ادامه دوباره به حالت معمول خود در می آید و بخش بی کلام ادامه پیدا می کند . یک دقیقه آخر در همین حال و هوا سپری می شود و با گفتن : (عزیزم خودت می دونی ) قطعه تمام می شود .

این قطعه تنها اثر این آلبوم است که به فصل بهار اشاره می کند . چون قرار بوده این آلبوم برای نوروز تدارک دیده شود . تنظیم کننده سعی کرده در این قطعه تنوعی به تنظیم خود بدهد و در کار خود نیز تا حدودی موفق بوده است . قطعه در فضایی نامید کننده شروع می شود و با امیدبخشی به پایان می رسد . این تحول چند دقیقه ای هم در نوع خود جالب توجه است !

این قطعه جزو آثار متوسط آلبوم ارزیابی می شود .

 

2 – خیانت = ملودی و خواننده : فرزاد فرزین – ترانه : یاحا کاشانی – تنظیم : انوشیروان تقوی

در همان آغاز خواننده شروع به اجرا می کند و موسیقی هم کم کم شروع می شود و این روند ادامه پیدا می کند . سپس موسیقی به صورت هاوس در می آید و آنگاه اجرای خواننده قطع می شود . پس از لحظاتی وی دوباره شروع به خواندن می کند . در ادامه ترجیع بند به صورت منقطع اجرا می شود که بیشتر بر ریتم استوار است و بر همین مبنا تاکیده شده است و همچنین اجرابا تحریر غربی نیز همراه است . در بخش بی کلام نیز الگوبرداری ضعیفی از یکی از قطعات موسیقی غربی شده است . برای اینکه دقیقا متوجه شوید کدام قطعه است شما را ارجاع می دهم به موسیقی آرم برنامه طنز ورزشی نیمکت که در بخش مجله خبری ساعت 10/19 که از شبکه اول سیما پخش می شود . در ادامه خواننده همان ابیات قبلی اجرا شده را تکرار می کند و اجرای خود را ادامه می دهد . در پایان نیز قطعه به صورت بی کلام به پیش می رود .

این قطعه یکی از آثار ضعیف آلبوم به شمار می رود .

 

3 – لحظه ها = ملودی ، ترانه و خواننده : مازیار فلاحی – تنظیم : رامین مظاهری

این قطعه با صدای سمپلی در اینترو شروع می شود و البته با صداسازی هایی همراه است. در ثانیه 16 اورتور شروع می شود و بلافاصله گیتار فضا را با همراهی سمپل ها در اختیار می گیرد و قطعه به صورت اسلو به پیش می رود . صدای سمپل شبه پرکاشن و گیتار فضا ی خلوتی را ایجاد می کند و خواننده در ثانیه 51 به آرامی و با لطافت صدای خود اجرا را طبق معمول در گام پایین شروع می کند . در ادامه وی اندکی به گام بالاتر می رود و این چنین می خواند : ( مث لحظه ی بارون و پاییز / مث چشمای خسته ی لبریز – مث اشکای ریخته رو گونه / دیگه چیزی ازم نمی مونه – مث بارون و ابر بهاره / مث لحظه ی خواب ستاره – تو رو دوس دارم ) و در ادامه چند لحظه سکوت و باز به اجرای سایر ابیات می پردازد . در ادامه وی چنین می خواند : ( مث خاطره های پریده / دو نگاهه به هم نرسیده ) و ... این روند ادامه می یابد و همان ابیات پیشین را اجرا می کند تا با گفتن ( تو رو دوست دارم لبالب ) بخش بی کلام با نوایی شبه فلوت همراه می شود و قطعه به پایان می رسد .

این قطعه در فضایی احساسی و آرامش بخش ساخته و اجرا شده و آرامشی خاص را به شنونده منتقل می سازد . گرچه ترانه از الگوهای جواب پس داده پیروی کرده و با ( مث ) اکثر مصرع ها شروع می شود و به توصیف می پردازد وپیش از این هم در ترانه های مختلفی چنین کارهایی را شنیده ایم ، اما در کل باز این قطعه برای مخاطب ارزش خود را حفظ می کند و در ضمن خواننده نیز با تحریرهای ساده ولی موثر و با احساسی فراوان اجرای قابل قبولی از خود نشان می دهد . گفتنی است این اثر جزو دو کار شاخص آلبوم محسوب می شود .

 

4 – نگاه تو = ملودی و خواننده : علی اصحابی – ترانه : سمیه کاویانی – تنظیم : کوشان حداد

این کار با نوای گیتار و صداسازی های زمینه شروع می شود و با صداهای سمپلی ادامه می یابد . در ادامه قطعه به صورت هاوس به پیش می رود . در ثانیه 34 خواننده شروع به خواندن می کند : ( نگام که می کنی یه جوره خاصه / می دزدی قلبمو بگو کجاس و .. ) و ( نگاهه تو واسم یه نگاهه خاصه / واسه اینه که دلم تو رو خواسته و ... ) ترجیع بند اجرا می شود و پس از آن بخش بی کلام فرا می رسد و در ادامه خواننده به اجرای سایر بخشها می پردازد و تا اینکه ترجیع بند دوبار پشت سرهم اجرا می شود . پس از آن بخش بی کلام بر فضا حاکم می شود و کار به پایان می رسد .

این قطعه هم جزو آثار ضعیف آلبوم می باشد که این ضعف به خصوص در بخش کلام کاملا مشهود است .

 

5 – دلسرد نشو از عشق = ملودی و خواننده : بابک جهانبخش – ترانه : محسن شیرالی – تنظیم : انوشیروان تقوی

در فضایی تمام الکترونیک قطعه شروع می شود و در ثانیه 18 خواننده کار خود را آغاز می کند . به تدریج موسیقی به فضای اصلی خود نزدیک می شود و به صورت هاوس ادامه می یابد و خواننده نیز کماکان اجرا را ادامه می دهد . پس از لحظاتی بخش بی کلام که با ( دنیا رو تکون می دیم ) و ( این حرف کمی نیست که / ما عاشق هستیم ) همراه می شود . پس از آن باز خواننده اجرای خود را ادامه می دهد و در ادامه موسیقی از ریتم می افتد و با وقفه های کامپیوتری همراه می شود و کار باز به روند اصلی خود در می آید .

چنین ادعاهایی در ترانه فقط احتمالا می تواند برای تین ایجرها جذاب باشد ، البته شاید . این قطعه نیز در مجموع جزو آثار ضعیف آلبوم محسوب می شود .

 

6 – به خدا عاشقت هستم = خواننده : پیام صالحی – ترانه و ملودی : علی حسین زاده – تنظیم : نیما وارسته

این قطعه به صورت شش و هشت الکترونیک ضعیفی شروع می شود و در ادامه خواننده با صدایی نحیف اجرایی بی رمق از خود به نمایش می گذارد . در بی کلام گیتار هم به موسیقی افزوده می شود و باز اجرا ادامه پیدا می کند . با وقفه ای باز قطعه روند معمول خود را طی می کند و همراهی گیتار نیز کماکان با آن ادامه دارد و خواننده نیز اجرا را پی می گیرد .

خواننده از زمانی که به ارائه کار مستقل روی آورده هم رنگ صدایش تغییر یافته و هم بسیار ضعیف تر از قبل به خوانندگی می پردازد . آلبوم مستقل ضعیف وی هم جزو کارهایی بود که به سختی می شد یک بار ان را شنید . گویا وی باز هم آلبوم مستقل دیگری تهیه کرده است . این اصرار بی هدف در نوع خود جای سوال دارد . وی حداقل در گروه آریان که می خواند قابل تحمل تر بود تا اکنون که .....

این قطعه در تمامی ارکان جزو ضعیف ترین آثار این البوم محسوب می شود . شاید هم ضعیف ترین .

 

7 – خوابم نمیبره = خواننده : مهدی مدرس – ترانه : یاحا کاشانی – ملودی و تنظیم : انوشیروان تقوی

به تدریج قطعه به صورت الکترونیک شروع می شود و از ثانیه 7 خواننده به آرامی شروع به خواندن می کند و موسیقی هم کم کم رو به تکامل می رود . در ثانیه 37 موسیقی پرحجم تر شده و ادامه می یابد و پس از آن بخش بی کلام به پیش می رود البته تمام الکترونیک و باز خواننده به اجرا ادامه می دهد و موسیقی به تدریج اندکی کم حجم تر شده و خواننده در گام پایین به اجرا ادامه می دهد . در ادامه ترجیع بند اجرا می شود در گامی بالا . قطعه شبه هاوس است . در ادامه بخش بی کلام با آواخوانی محوبه پیش می رود و باز ترجیع اجرا می شود و تمام .

این قطعه نیز جزو آثار ضعیف آلبوم به شمار می رود . خواننده در آلبوم مستقل خودش که حدودا یک ماهی از انتشار رسمی آن می گذرد ، نیزعملکردی ضعیفی داشته است . اینکه بتوانی تنظیم های کارهایت را جهت قرار دادن در آلبوم تغییر بدهی و به واقع تنظیمی ضعیف تر را جایگزین تنظیم های قبلی بکنی فقط از خوانندگان این چنینی بر می آید .

 

8 – جنون = ملودی و خواننده : شهاب رمضان – ترانه : امیر ارجینی – تنظیم : سیروان خسروی

در آغاز با اجرای خواننده قطعه شروع می شود و موسیقی نیز با آن همراه می گردد و خواننده به اجرای خود ادامه می دهد . در زمان 08/1 موسیقی به صورت ترنس در می آید و خواننده نیز با آن همراه می شود . پس از آن اجرا تداوم پیدا می کند . در بخش بی کلام و پس از آن خواننده در حالیکه موسیقی رو به محو شدن می رود و البته شفاف می شود پی گرفته می شود . در ترجیع بند اندکی خواننده به گام بالاتر می رود و دوبار متوالی این بخش را اجرا می نماید .

به واسطه تنظیم این قطعه آن را جزو آثار متوسط آلبوم ارزیابی می کنیم . در ضمن خواننده در اجرای این قطعه تا حدودی از تقلیدی که در اجرا پیش از این ازصدای فریدون آسرایی انجام می داد فاصله گرفته و رنگ صدایش با آانچه در آلبوم نخستش شنیده بودیم متفاوتر است .

 

9 – به دادم برس = ملودی و خواننده : رضا یزدانی – ترانه : میثم یوسفی / سروش دادخواه – تنظیم : میلاد عدل خاص

این قطعه با فضاسازی که انجام شده در همان شروع ، شب را بازسازی می کند . صدای جیرجیرک و جغد در همین راستا شنیده می شود . به تدریج گیتار آکوستیک و الکتریک کار خود را شروع می کنند . در ثانیه 36 خواننده به آرامی در فضایی خلوت شروع به اجرا می کند : ( ساعتا را به عقب برگردون / اگه هنوزم فرصتی مونده – بگو تو گذشته چی می بینی / که از آینده تو رو ترسونده ) و ... البته خواننده ( سین) " ساعتا " را بیشتر ( شین ) تلفظ می کند تا (سین ).

قطعه در همین فضا به جلو می رود و خواننده هم در همین فضای خلوت و در گام پایین اجرا را ادامه می دهد . پارت نخست قطعه تا زمان 50/2 ادامه می یابد و در این لحظه با شنیدن تیک تیک ساعت و سکوتی چند لحظه ای ، قطعه وارد فضایی دیگر می شود و در این بخش گیتار الکتریک پرحجم تر و شلوغ تر نمود بیشتری پیدا می کند . به واقع در این بخش زمان به عقب بر می گردد و ما با روایتی معکوس در ترانه مواجه می شویم که در نوع خود ابتکاری نو محسوب می شود . در همین فضای پرحجم خواننده اجرا را پی می گیرد : ( نمیشه زمین خورد و گریه نکرد / به دادم برس بهترین نارفیق !) و ادامه می دهد و پس از آن ( هنوزم به دستای تو قانعم / هنوزم عاشقم با یه زخم عمیق ) و البته این بار چنین اجرا را ادامه می دهد : ( تو رو جون هر کی که بش مومنی / فقط امشبو حرفی از رفتن نزن ) که در این قسمت ( فقط امشبو 3)   بار متوالی در اوج می خواند . در اوج موسیقی پرحجم تر می شود و بعد از آن فضا خلوت تر می شود و البته باز شلوغ تر می شود . در بخش ترجیع بند می خواند : ( تو این روزای سرد و مریض / فقط یه کمی چای واسه من بریز!! ) به نظر می رسد مصرع دوم اصلا با فضای این ترانه همخوانی ندارد و حس لازم را از بین می برد و به نوعی فضای جدی قطعه را دچار خلل می کند .  همچنین نوعی دستور که ( برای من چای بریز )هم چندان جالب توجه نیست . این کار ساده ( چای ریختن ) را هر کسی می تواند انجام دهد دیگر نیازی به دستورهای این گونه نیست . گرچه ما کلا دوست داریم در هر وضعیت و مکانی دستور بدهیم ، حتی اگر در محیط کوچک باشد و برای کار ساده و پیش پاافتاده ای مانند چای ریختن ! . البته این رفتارها سابقه فراوانی در جامعه ما دارد و همچنان هم از آن پیروی می شود حتی در ترانه ، حتی با ژست های آن چنانی !!.

اما به ادامه این قطعه می پردازیم : ( تو سیگارو خاموش کن تا بگم ): در این بخش خواننده به خوبی این مصرع را اجرا می کند و نوعی بازیگری در صدا ایجاد می شود . بگذریم که بهتر است حتی المقدوراز واژهایی چون سیگاردر ترانه استفاده نشود چون دیگر این ضد ارزش را نمی توان مانند سالها پیش نوعی ژست امروزی تلقی کرد . گرچه در این بخش بر خاموش کردن آن تاکید شده است . به نظر می رسد ترانه سرا باید خود سیگاری باشد تا در چنین فضاهایی سیر کند ، لابد. اما ادامه ترانه بدین نحو می باشد :

 ( چطور میشه با گریه هم دود شد – چطور میشه با خنده هم زخم خورد – چطور میشه با اشک نابود شد / شبایی که می ترسم از فکرهام / همیشه هوا خیس و بارونیه ) و خواننده به بخش مهم ترانه می رسد که می تواند بخش کلیدی ماجرا باشد : ( یه زن با جنونش به من یاد داد / که عاشق شدن ( 3 بار متوالی اجرا می شود با اوجی از خواننده با تحریرهایی مختلف ) قبل ویرونیه ) پس از آن ترجیع بند سه بار متوالی در فضایی شلوغ و پرحجم با حضور چشمگیر گیتار الکتریک و با سولونوازی به پیش می رود و این قطعه طولانی در دقیقه 20/7 به اتما م می رسد .

بدون شک این قطعه شاخص ترین اثر این آلبوم می باشد که با سایر کارهای این آلبوم نیز چه در فضا و محتوا تفاوتهای اساسی دارد . ترانه این قطعه بر سایر قطعات این اثرارجحیت دارد و گرچه ترانه ای با بیتهای زیادی است نسبت به سایر ترانه های اجرا شده امروزی ، ولی مخاطب تا پایان با آن ارتباط برقرار می کند . ترانه سرایان این قطعه توانسته اند در این کارفضایی متفاوت را ایجاد کنند . در ضمن فضای کلی این قطعه تصویری است و می توان کلیپی متناسب با آن تهیه کرد . همچنین خواننده هم اجرای مناسبی از خود به نمایش می گذارد . اصولا چنین فضاهایی متناسب اجرای خواننده است و وی نشان داده در انتخاب کلام دقت لازم را به خرج می دهد، نکته ای که خیلی از خواننده ها از آن غافلند .

آلبوم خاص بر خلاف آن نوع تبلیغات رسانه ای که درباره اش انجام گرفت یک مجموعه کاملا خنثی محسوب می شود . اکثر خوانندگان حاضر جهت رفع تکلیف اثری با صدای خود را در این آلبوم گنجانده اند و هرگز نمی توان این آلبوم را با سایر آلبوم های گلچینی که بعضا عرضه می شود مقایسه کرد . آلبوم های منتخب باید با هدف خاصی طراحی و تولید شوند ولی به نظر می رسد این مجموعه فاقد این ویژگی مهم باشد . قرار گرفتن 6 قطعه هاوس و ترنس در یک مجموعه با ترانه هایی اکثرا عاشقانه آن هم از نوع کاملا سطحی و سخیف موید این نکته هست که تنها برای اینکه چند خواننده پاپ روز را در کنار هم قرار بدهند دست به چنین کاری زده اند . و همچنین پیش بینی اینکه با ارائه چنین آلبومی به پول خوبی در این زمینه با فروش آن دست می یابند . به نظر می رسد دو اثر شاخص این آلبوم با قرار گرفتن در چنین مجموعه ای نتوانند به حق خود برسند و اگر در آلبوم مستقل خوانندگانشان جای می گرفتند بهتر شنیده می شدند . خصوصا وقتی در کنار انبوهی از کارهای ضعیف جای داده شده اند . امیدواریم در آینده شاهد حرکتهای این چنینی و به سخره گرفتن شعور مخاطب از جانب تهیه کنندگان موسیقی نباشیم .

------------------------------------------------------------------------------------------------------

آلبوم " گلباران " منتشر شد

آلبوم موسیقی «گلباران» ویژه سفر رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه به همت جمعی از اساتید برجسته موسیقی کشور در دو روز تولید شد.
به گزارش music2002 به نقل از هنرپرس، به همت استاد علی امیراحمدی مشاور ارشد وزیر ارشاد، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اساتید برجسته موسیقی کشور، آلبومی با عنوان "گلباران" تولید شد.
بر اساس این گزارش، این آلبوم توسط جمعی از اساتید برجسته موسیقی و شعرای به‌نام کشور در مدت‌زمان کوتاهی و متقارن با سفر پر برکت رهبر فرزانه انقلاب به کرمانشاه تولید شده است.
قطعات اجرا شده در این اثر عبارتند از: «خوش آمدی» با صدای محمد کاظمی و شعری از اسحاق انور، «گلباران» با صدای محمد کاظمی و شعری ازجمشید عزیزخانی، «گل باخی» با صدا و شعری از جمشید عزیزخانی، «کرمانشاهان» با صدای محمد کاظمی و شعری از جمشید عزیزخانی، «آیین‌ آیینه» با صدای ازامیر کهکشان و موسیقی از مرتضی ساعدی، «دیده عشق» با صدا و شعری از محمد کاظمی.
همچنین نوازندگان این اثر عبارتند: ویولن: میثم مروستی، علی جعفری پویان و پدرام می‌ریوسفی، ویولا: میثم مروستی، سهراب بره‌مندی، ویولنسل: کریم قربانی، کنترباس: علیرضا خورشیدفر، اُبوا: آرین قیطاسی، هورن: باربد بیات، سه تار وسازهای ضربی: میثم مروستی، تنبور: هوشنگ بهره‌مند و در بخش ضبط قطعات: حمید آداب، میلاد فرهودی و کامبیز شاهین مقدم (استودیو پاپ)
تنظیم قطعات و نظارت بر ضبط این اثر توسط علی امیر احمدی ومیثم مروستی انجام شده است. نام این آلبوم در ابتدا «پاییز سبز» بود که به «گلباران» تغییر نام داد.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

عکس یادگاری شجریان و گوگوش ! 

  

" محمدرضا شجریان " که این روزها جهت برگزاری تور کنسرتهای اروپای خود ، در شهرلندن به سر می برد سه شنبه شب گذشته در پارتی شبانه ای که در منزل سبا خویی ( مجری شبکه من و تو ) برگزار شد به اتفاق دخترش مژگان ( که بدون حجاب شرکت کرده بود برخلاف ظاهرش در کنسرتها ) و تیم همراهش از جمله مجید درخشانی حضور یافت . گفتنی است در این پارتی اسماعیل خویی و چند تن از مجریان شبکه من تو نیز حضور داشتند . همچنین پس از برگزاری کنسرت شجریان در لندن ، " گوگوش " نیز پشت صحنه این کنسرت حاضر شد و پس از گفتگویی بین این دو ،عکسهایی دونفره و همچنین با حضور تمامی اعضای گروه نوازندگان تصاویری ثبت شد .  لازم به ذکر است گوگوش این روزها به عنوان داور صوری به اصطلاح مسابقه خوانندگی در لندن حضور دارد . وی با دریافت مبلغ هنگفتی از شبکه من و تو با شبکه مذبور به همکاری نمایشی می پردازد .

گفتنی است شجریان در طی مدت حضور خود در لندن به شبکه فارسی بی بی سی رفت و ضمن مصاحبه با این شبکه ، در تحریریه این شبکه حاضر شد و برخی از خبرنگاران آن با وی عکس یادگاری انداختند.

شایان ذکر است عکسهای فوق در فضای مجازی به صورت گسترده ای منتشر شده است .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

درخواست 100 هزار دلاری " حبیب محبیان " برای مصاحبه با رشیدپور!

 

حبیب محبیان، خواننده لوس آنجلسی برای حضور در برنامه‌ای با اجرای رضا رشیدپور خواستار 100 هزار دلار پول نقد شد.
به گزارش music2002 به نقل ازپانا، حبیب محبیان، خواننده لوس آنجلس نشینی که دو سالی هست به ایران بازگشته، برای حضور در یکی از برنامه های «شبکه ایرانیان» که رضا رشیدپور مجری آن است، خواستار دریافت 100 هزار دلار پول نقد شد که البته این درخواست با مخالفت خزعلی(پسرآیت الله خزعلی و رئیس شبکه ایرانیان) رو به رو شد.
این خواننده که به همراه پسرش «محمد» از دو سال پیش با نگاشتن نامه‌ای به ریاست جمهوری، خواستار حضور در کشور شدند، با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط  به ایران آمدند. حبیب همچنین مراحل ضبط آلبوم اش را نیز در استودیویی در سعادت آباد تهران به اتمام رساند.
رضا رشیدپور در برنامه زنده اش در شبکه ایرانیان بارها اخبار مربوط به این خواننده را عنوان کرده و در جلسه‌ای که دوهفته قبل بین او و حبیب در هتل استقلال تهران برگزار شد، رشیدپور خواستار حضور این خواننده در برنامه زنده‌اش شد که حبیب برای یک ساعت حضور در این برنامه خواستار 100 هزار دلار پول نقد شد.این درخواست با مخالفت مسئولین این شبکه قرار گرفته است ولی رایزنی ها برای این حضور همچنان ادامه دارد.

Music2002: به نظر می رسد خبر فوق به نوعی تنها یک خبرسازی باشد و چندان واقعیت نداشته باشد . مسئولان این شبکه جهت تبلیغ دست به انتشار چنین خبری زده اند . با توجه به روابط حسنه بین حبییب و رشید پور که این روزها یکی از عوامل اصلی شبکه ایرانیان محسوب می شود و اگر آلبوم این خواننده مجوز انتشار دریافت کند توسط شرکت چند رسانه ای تهران که متعلق به وی می باشد ، منتشر می شود ، فقط خواسته اند حاشیه این مصاحبه را پررنگتر سازند و پیش زمینه ای ایجاد نمایند. قطعا این مصاحبه از این شبکه پخش خواهد شد . در ضمن بعید می دانم این خواننده دچار توهم به این سنگینی شده باشد که برای یک مصاحبه تلویزیونی خواستار چنین مبلغ سنگینی باشد . فراموش نکرده ایم که حبیب چند سالی در لس انجلس با بی توجهی شبکه های تلویزیونی مواجه شده بود و در حاشیه قرار گرفته بود و پس از آنکه شبکه طپش با وی قرار داد آلبوم و کنسرت منعقد کرد چندین بار با این شبکه مصاحبه هایی را انجام داد و البته در این اثنا چگونه قربان صدقه مدیران آن می رفت .

در ضمن خوانندگان لس انجلسی باید متوجه باشند آن محبوبیت افسانه ای که در ذهنشان از طرفداران خود در ایران دارند دور از واقعیت است و در بین نسل جوان داخل کشور بسیاری از خوانندگان مجاز مانند : اصفهانی ، عصار ، حامی ، رضا صادقی ، محسن چاوشی و ....  چندین برابر آنها از محبوبیت برخوردارند . این نکته را باید مد نظر داشته باشیم که هر نسلی خواننده نسل خود را می طلبد و می پسندد . گرچه برخی خوانندگان این توانایی را دارند که محبوب چند نسل باشند ولی اولویت با خوانندگان هم نسلی است . متاسفانه خوانندگان لس انجلسی گمان می کنند همان محوبیبت دو دهه پیش را در ایران دارند ولی شاید ندادند و یا خود را به ندانستن بزنند که خوانندگان دیگری در این مدت جای آنها را گرفته اند . شاید آلبوم و یا کنسرت یک خواننده لس انجلسی در ایران برای بار نخست با استقبال فراوانی مواجه شود ولی این فقط یک هیجان لحظه ای است و پس از تکرار این مورد همه چیز حالت حقیقی خود را پیدا خواهد کرد .

لازم به ذکر است که مدیر شبکه ایرانیان ، احمد شهیدی است و علیرضا خزعلی به عنوان نفر دوم این شبکه شناخته می شود .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

مجری – ترانه سرایی که از مصاحبه با مردان منع شد !!

  

یکی از خانم‌های مجری‌ تازه‌کار «صدا و سیما» که با حمایت‌های مدیر شبکه ۵ سیما در برنامه‌های گوناگونی حضور دارد، روز جمعه تذکری را از یکی از ممیزی‌های سیما دریافت کرد.
 به گزارش music2002 به نقل از تابناک : [ زهرعاملی ] مجری جوان تلویزیون در برنامه «با ما اینجا» که روزهای جمعه از شبکه ۵ سیما پخش می‌شود، مهمانان تلفنی دارد که در مورد اخیر، گفت‌وگوی خارج از عرفی را با رضا صادقی، خواننده و پیش از آن سیاوش خیرابی، بازیگر داشته است.
بنا بر این گزارش، یکی از ممیزی‌های سیما نیز همزمان با پخش این برنامه در گفت‌وگوی تلفنی با تهیه کننده این برنامه اعلام می‌کند که این مجری دیگر حق ندارد با مردها مصاحبه کند.
هم‌اکنون هیچ یک از اعضای تیم این برنامه، اطلاعی از وضعیت مجری در برنامه جمعه این هفته ندارد و همه منتظر تصمیم مدیر شبکه هستند.
گفتنی است، با رسانه‌ای شدن موضوع، هم اکنون مسعود احمدی افزادی؛ مدیر شبکه ۵ در امتحان سختی قرار گرفته، به گونه‌ای که با وجود حمایت‌هایی که تاکنون از این مجری جوان کرده است، یا باید وی را از این برنامه حذف و یا همه مهمانان برنامه را از زنان انتخاب کند!

لازم به ذکر است این مجری در این مدت از شبکه آموزش نیز حذف شده است .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

تازه ترین آلبوم های پاپ مجاز منتشر شده :

1– اولین آلبوم = کامران و کامیار علامه – اولین آلبوم این دو برادر نیمه مهرماه از طریق ایران گام عرضه شد .

2 – خواب سپید = حمیدرضا قدمی – نخستین آلبوم این خواننده نیمه مهرماه توسط ایران گام به صورت رسمی منتشر گردید .

3 - کولاک = علی اصحابی - دومین آلبوم رسمی این خواننده 30 مهرماه به صاحب امتیازی شرکت ماناآهنگ و آوای فروهر توسط پخش الوند منتشر شد .

--------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان گرامی ؛ شما می توانید در این نظرسنجی شرکت نمایید : 

انتخاب 20 خواننده برتر تاریخ موسیقی ایران و بازگویی خاطرات شما از دیدار با هنرمندان موسیقی  لطفا به این وبلاگ مراجعه فرمایید : www.music82.persianblog.ir 

-------------------------------------------------------------------------------------- 

هشدار : استفاده از مطالب این وبلاگ به هر نحو ، بدون ذکرنام وبلاگ و مدیر آن ممنوع است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱
comment نظرات () لینک