رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ دستگیری چند گروه موسیقی «رپ» / در حاشیه بسته شدن سایتهای موسیقی ؛ دانلود

 

دستگیری چند گروه موسیقی «رپ» در تهران / در حاشیه بسته شدن سایتهای موسیقی ؛ دانلود تعطیل / حبیب و یک آهنگ دفاع مقدسی

 

 

 

دستگیری چند گروه موسیقی «رپ» در تهرانایلنا: رییس پلیس تهران بزرگ عصر روز گذشته از دستگیری اعضای دو مرکز تهیه و توزیع موسیقی‌های زیرزمینی در تهران خبر داد.
رییس پلیس تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، چندین تن از اعضای گروه‌های موسیقی زیرزمینی که در زمینه انتشار و تکثیر موزیک‌های مبتذل فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
سردار حسین ساجدی‌نیا، افزود: این گروه‌ها، موسیقی‌های نامتعارف خود را برای استفاده شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای معاند تولید کرده و برای پخش در اختیار آنها قرار می‌دادند.
او در ادامه گفت: این افراد به منظور گمراه کردن ماموران پلیس، از محل های مخروبه ، متروکه استفاده کرده و برای استتار محل ها، اقدام به شکستن شیشه پنجره ها و نصب پرده های کثیف و پاره بر روی آنها می کردند.
این مقام انتظامی بااشاره به اینکه با انجام تحقیقات، مشخص شد که تعدادی دختر و پسر جوان با تیپ‌های نامتعارف، به همراه آلات و ادوات موسیقی غربی، به صورت روزانه در این محل ها تردد دارند، اظهار داشت: پس از مشخص شدن موضوع، هماهنگی های لازم با مقام قضایی و دادسرای ناحیه 21 تهران انجام شده و ماموران با حکم ورود، محل مذکور را مورد بازرسی قرار داده و متهمان حاضر در محل را دستگیر کردند.
رییس پلیس پایتخت عنوان کرد: در این رابطه چند نفر دستگیر و تعدادی آلات موسیقی غربی و نیز چندین بطری مشروب الکلی نیز از محل های آنها به دست آمده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به این موضوع که طبق اظهار متهمان، گروه های مذکور با نام های مختلف فعالیت می کردند، گفت: این گروه ها به صورت زیرزمینی، اقدام به ضبط و اجرای کلیپ های صوتی و تصویری کرده و با تزئین و مهیا کردن نورپردازی، پس از انتقال به روی
CD و یا DVD
اقدام به انتشار این آهنگ های غیر مجاز زیرزمینی از طریق ماهواره و شبکه های مجازی می کردند.
ساجدی‌نیا با اعلام این مطلب که در حال حاضر تلاش و پیگیری برای دستگیری دیگر متهمان پرونده، خصوصا یک زن که رد پای وی در تولیداتشان نمایان است، گفت: دستور قضایی برای دستگیری تمامی متهمان پرونده صادر شده و پلیس تهران بزرگ تمام تلاش خود را برای دستگیری این افراد به کار می بندد.
این در حالی است که گروه های مذکور به احتمال زیاد از گروه های
RAP هستند که با آرم و علایم مختلف و منحرف فعالیت می کنند.
وی گفت: این گروه ها از پیش پا افتاده ترین، ساده ترین و خیابانی ترین کلمات و جملات استفاده می کنند، بدون اینکه از حیث ادبی بتوان از آن استفاده کرد و مهمتر اینکه هیچ الزامی برای رعایت قوانین، شئونات، اخلاقیات و جملات ادبی ندارند.
رییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به نوع فعالیت های گروه های موسیقی (رپ) و نحوه مطالب عنوان شده در موسیقی هایشان، ادامه داد: افراد دستگیر شده، از گروه های منحرف اخلاقی می باشند؛ که خود را فارغ از تمامی مسایل زندگی دانسته و در پی آسایش مفرط و بی حد و اندازه هستند.
رییس پلیس تهران بزرگ از تهدیداتی که این گروه های منحرف برای جوانان دارند، نام برده و عنوان داشت: ترویج بد زبانی، به کار بردن کلمات رکیک، شکستن قبح اعمال ننگین غربی، عادی کردن رفتارهای غلط برای جوانان، باز کردن راه برای نفوذ سایر رفتارهای ناهنجار و مبتذل، دورشدن جوانان از فرهنگ اسلامی، تشویش اذهان جوانان و کمرنگ شدن حرمت موسیقی فاخر، عادی جلوه دادن روابط ناسالم میان دختران و پسران جوان، سیاه نمایی اوضاع جامعه، تشویق جوانان علیه دیگران و فضیلت دانستن بی خیالی نسبت به قوم و مذهب و ملت از جمله مواردی است که این گروه های منحرف در ذهن جوانان القا می کنند.
وی لزوم حرکت به سوی موسیقی فاخر ایرانی را راهکاری دانست برای مقابله با ایجاد گروه های منحرف موسیقی در کشور و از سازمان ها، نهادها و ارگان های ذیصلاح خواست که با ایجاد شرایط مساعد فرهنگی، علاوه بر جلوگیری از اینگونه کجروی های اجتماعی، از کنار گرایش جوانان به این نوع موسیقی ها به سادگی عبور نکنند.

 

 

 

 

در حاشیه بسته شدن سایتهای موسیقی ؛ دانلود تعطیل

 

 

اختصاصی - از حدود یک هفته پیش به تدریج سایتهای دانلود موسیقی در کشور یکی یکی بسته می شوند و این روند کماکان ادامه دارد . این سایتها که روزبه روز نیز تعداد آنها در حال افزایش است منبع اصلی دانلود فیلمها ، سریالها ، آلبوم ها ، قطعات موسیقی ایرانی و خارجی به شمار می روند . حال این سایتها از طریق سرورایرانی حذف شده اند و تنها راه برای بازگشت آنها استفاده از سرورهای خارجی می باشد . از حدود یکی دو سال پیش فیلتر کردن این سایتها در کشورآغاز شد ولی به محض فیلتر شدن ، آنها با یک آدرس جدید بر می گشتند و به فعالیت خود ادامه می دادند . با توجه به فیلتر کردن چند ده باره این سایتها که نتیجه بخش نبوده است این بار به صورت جدی تری با آنها مقابله شده است .

اصلی ترین دلیل برخود با این گونه سایتها ، قرار دادن آلبومهای موسیقی مجاز، فیلمها و سریالهایی است که به محض انتشار در بازارموسیقی چند ساعت بعد جهت دانلود رایگان در این گونه سایتها قرار می گیرند و ضربه مهلکی به فروش آنها وارد میسازند .

 گرچه این سایتها می توانند محل عرضه و محک مناسبی برای خوانندگان آماتور ، تازه کار و آنهایی که مایلند در فضای مجازی به فعالیت بپردازند ، باشند ولی مدیران این گونه سایتها به این گروه اکتفا نمی کنند و با گذاشتن آثار هنرمندانی که به هیچ نحوی راضی به قرار دادن کارهای خود برای دانلود در این گونه سایتها نیستند ، حداقل 50 در صد فروش آثار آنها را کاهش می دهند .

جالب است بدانید سایتهای اصلی دانلود از درآمد خوبی نیز برخوردارند و با قرار دادن یک آهنگ مبلغی حدود 50 هزار تومان از خواننده آن دریافت می کنند . اگر یک سایت روزی 5 قطعه موسیقایی جدید از این گونه خواننده ها را جهت دانلود قرار دهد  در طول ماه به درآمدی حدود 10 میلیون تومانی دست می یابد ( البته این درآمدها مخصوص سایتهای اصلی دانلود می باشد ). چون علاوه بر تک آهنگ ، آلبومها و همچنین تبلیغات دیگری نیز در صفحه اول این دسته از سایتها قرار داده می شود و حتی مدتی است برخی از شرکتهای موسیقی نیز تبلیغات کنسرت و آلبومهای خود را در اختیار این گونه سایتها قرار می دهند .

نکته تاسف برانگیز دیگر تفاوتی است که برخی از این سایتها بین هنرمندان قائل می شوند و به طور مثال آلبوم برخی هنرمندان که رابطه حسنه ای با آنها دارند را به هیچ وجه جهت دانلود قرار نمی دهند ولی خوانندگانی که رابطه ای با این گونه سایتها ندارند پس از چند ساعت در کمال تعجب شاهد قرار گرفتن آلبوم خود جهت دانلود در بسیاری از سایتها می باشند .

 

 

 

عشق خدایی حبیب در ژانر دفاع مقدس

 

 

اختصاصی - به تازگی قطعه ( عشق خدایی ) با صدای حبیب در اینترنت پخش شده است . این قطعه در مورد دفاع مقدس می باشد و یکی از کارهای آلبوم تازه این خواننده به شمار می رود که جهت اخذ مجوز تحویل ارشاد شده است . تاکنون خبری مبنی بر اخذ مجوز این آلبوم یا رد شدن آن منتشر نشده است . به نظر می رسد عوامل این مجموعه به دلیل جنجالهای فراوان که پیش از این ایجاد شده بود بدون سرو صدا کار خود را انجام می دهند .

 

 

 

 

نونوار

 

تازه ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده :

 

پلاک = سهیل تهرانی – دومین آلبوم این خواننده 11 آبان توسط شرکت آهنگ پارسیان وارد بازار موسیقی شد .

 

 

 

هشدار : استفاده از مطالب این وبلاگ به هر نحو ، بدون ذکرنام وبلاگ و مدیر آن ممنوع است .

 

 

نظرسنجی

 

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعداز برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ www.music82.persianblog.ir مراجعه نمایید.

 

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۸/۱٧
comment نظرات () لینک