رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ اظهار علاقه ستار برای بازگشت / لغو کنسرت گوگوش در بحرین / کنسرت عصار در کانادا و

اظهار علاقه ستار برای بازگشت / لغو کنسرت گوگوش در بحرین / کنسرت عصار در کانادا و تاجیکستان / شکایت معین از تنظیم کننده داخلی

 

ستار علاقمند سفر به ایران

 

سایت فارسی بی بی سی گزارش داد : ستار خواننده موسیقی پاپ مقیم لس آنجلس که طی روز های اخیر برای اجرای کنسرت به اسرائیل سفر کرده است در گفتگویی ابراز داشت علاقمند سفر به ایران است.

این خواننده قدیمی در پاسخ به این سوال که : گفته شد که چند تن از خوانندگان مقیم لس آنجلس به ایران بازگشته اند. آیا ممکن است شما هم در شرایط خاصی چنین گزینه ای را انتخاب کنید؟

اظهار داشت: بشر به امید زنده است و هنر مرزی نمی شناسد. آن افرادی هم که رفته اند برای این است که ایرانی اند و مملکتشان را دوست دارند و این اقدام آنها برای همه ما راهگشا است. همانطور که هنرمندان داخل کشور به خارج سفر می کنند و برنامه اجرا می کنند، ما چرا نباید به داخل برویم؟ من هم متعلق به آن مملکت و آن فرهنگم و در آنجا بزرگ شده ام. صحیح است که این حکومت را قبول ندارم، اما ملت ایران مرا و همکارانم را دوست دارد. به همین جهت، نهایتا ً چنین چیزی به حقیقت خواهد پیوست.

وی در پایان تنها آروزی خود را بازگشت به ایران عنوان کرد .

گفتنی است عبدالحسن ستار پور معروف به ستار جزو خوانندگان سلطنت طلب محسوب می شود و چند قطعه در مدح سران پهلوی اجرا کرده است .

همچنین لازم به ذکر است ، این خواننده پاپ جزو معدود خوانندگان لس آنجلسی محسوب می شود که از ابتذال مرسوم در شهر فرشتگان دوری جسته است .

 

 

بحرین کنسرت گوگوش را لغو کرد

 

 

کشور بحرین مانع از برگزاری کنسرت تابستانی یک خوانند لس آنجلسی شد

به گزارش «فردا» و به نقل از منابع خبری بحرین، طبق برنامه اعلام شده قبلی، قرار بود فائقه آتشین (گوگوش) ماه آینده در کشور بحرین کنسرت موسیقی اجرا کند. اما این موضوع به تازگی از سوی وزارت فرهنگ بحرین منتفی اعلام شد.

در حالی است که هنوز تابلوهای تبلیغات این کنسرت در خیابان های پایتخت کشور بحرین دیده می شود معاون وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی بحرین بدون ارائه توضیحات مفصلی تنها علت این مسئله را مربوط به موضوعات فنی اعلام کرده و افزوده است که این وزارت خانه درنظر دارد که در آینده این کنسرت اجرا شود.

اما برخی رسانه عربی علت واقعی ملغی شدن کنسرت این خواننده لس آن جلسی را نحوه پوشش عریان گونه وی و اعتراض برخی گروه ها در این کشور عنوان کرده اند. از سوی دیگر برخی رسانه های غربی فشار های دیپلماتیک را دلیل واقعی این موضوع اعلام کرده اند.

 

 

 

کنسرت عصار در کانادا و تاجیکستان

 

 

 

علیرضا عصار وفواد حجازی گویا قرار است به زودی کنسرتهایی را درخارج از کشور برگزار کنند.فواد حجازی گفت: هم اکنون تمرینات گروه "کوچ" را از سرگرفته ایم تا برای اجراهای اخیر که در خارج از کشور برگزار می شود، آماده شویم.

وی با بیان این که این کنسرت ها د ر
۳-۴
کشور برگزار خواهد شد، تاکید کرد: اجرای کنسرت در کشور تاجیکستان و کانادا حتمی شده و برای اجرا در کشورهای دیگر هنوز به توافق قطعی نرسیده ایم، اما تورهای کنسرت ما همچنان با اجراهای مختلف ادامه خواهد داشت.این آهنگساز در ادامه به آلبومی که در دست ساخت دارد اشاره کرد و گفت:آلبوم "مست ومحتسب" جدیدترین آلبوم مشترک من و علیرضا عصار است که در مرحله آهنگسازی به سر می برد و اگر اشعار آن مجوز بگیرد به زودی روانه بازار خواهد شد.

به گفته این تنظیم کننده سبک این آلبوم همانند آلبوم های قبلی عصار بوده و مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت.
اشعار "مست ومحتسب"از اشعارمولوی ، پروین اعتصامی، افشین مقدم ، امیر حسین مساح وافشین یدالهی انتخاب شده است.

حجازی در پایان گفت:این آلبوم برای گرفتن مجوز به زودی به ارشاد می رود.

 

لازم به ذکر است که علیرضا عصار تاکنون کنسرتی را خارج از کشور برگزار نکرده است. و ی چند سال پیش در گفتگویی اظهار کرده بود که وقتی قرار است برای اجرای برنامه به خارج از ایران سفر کنیم باید با ارکستری کامل ظاهر شویم تا شان ما حفظ شود .

 

 

 

شکایت معین از یک تنظیم کننده داخلی

 

 

مجله اتفاق نو در آخرین شماره خود به نقل از آهنگسازی داخل کشور آورده است که معین خواننده لس آنجلسی قصد شکایت از یک تنظیم کننده داخلی دارد که یکی از کارهای ساخته شده توسط وی که با صدای معین اجرا شده است را بدون اجازه به چند خواننده دیگر نیز فروخته است .

البته در این متن کوتاه به نام تنظیم کننده هیچ اشاره ای نشده است ولی طی ماههای اخیر در سایت هواداران این خواننده به سیروان خسروی حملاتی صورت گرفته بود و عنوان شده بود که سیروان بدون اجازه قطعه خاطره ها را با تغییراتی در متن ترانه به امین نیکو واگذار کرده است .

همچنین این قطعه با تنظیم دیگری با صدای محمد رضا اعرابی نیز اجرا شده  است .

 

 

 

شهرداد با کت سفید

 

شهرداد روحانی شنبه شب و در کنسرت تیرماه ارکستر سمفونیک تهران همزمان با میلاد امام علی ( ع ) با پیراهن و کت سفید ( برای نخستین بار ) به رهبری این ارکستر پرداخت .

آلبوم اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری روحانی که در سال 82 در تهران برگزار شده بود به زودی منتشر خواهد شد .

 

 

 

نظرسنجی

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ www.music82.persianblog.ir مراجعه نمایید .

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٤/٦
comment نظرات () لینک