رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ اظهارنظر مشایی در باره خوانندگان لس آنجلسی

 اظهارنظر مشایی در باره خوانندگان لس آنجلسی

 

 

خبرگزاری فارس:

 

اسفنديار رحيم‌مشايی رئيس دفتر رئيس جمهورامروز در حاشيه مراسم بزرگداشت روز جهانی صنايع دستی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد .
رئيس دفتر رئيس جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اينكه گفته می ‌شود ورود خوانندگان خارج از كشور اخيرا با مجوز شما صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: اين سؤال دو بخش دارد، اول اينكه بنده مجوز دهم كه بايد بگويم بنده اصلا مسئول اين كار نيستم كه بخواهم مجوز بدهم و دوم كسی كه ايرانی باشد و بخواهد فعاليتی در داخل و خارج از كشور داشته باشد مطابق با چارچوب و قوانين آزاد است و مشكلی ندارد.
مشايی در پاسخ به اين سؤال كه آيا شما اطلاعی از ورود خوانندگان خارج كشور به داخل داريد يا نه؟ گفت: بنده اطلاع ريزي در اين خصوص ندارم، اما فعاليت هنری در همه بخش‌ها از جمله موسيقی برای همه هنرمندان در داخل و خارج از كشور در چارچوب قوانين آزاد است.
وی افزود: برگشت به ايران براي كسی مشكلی ندارد مگر اينكه جرمی انجام داده باشد و آن جرم قانونا پيگيری قضايی شود، مثلا يك نفر به كسی بدهكار باشد ولی پيگيری قضايی نشده باشد می تواند وارد كشور شود و ورود به كشور براي هيچكسی منعي ندارد.
رئيس دفتر رئيس جمهور همچنين يادآور شد: قانونا ورود به كشور منعی ندارد ولي خروج از كشور قابل منع است به شرط اينكه حكم از دستگاه قضايی براي كسی صادر شده باشد و ممنوعيت قانونی داشته باشد. مثلا هيئت مديره يك شركت دولتي بخاطر تعهداتی كه دارند بدون اذن نمی ‌توانند از كشور خارج شوند.
مشايی مجددا تاكيد كرد:‌ ورود و خروج از كشور برای همه اتباع ايرانی آزاد است و ايرانيانی كه در خارج از كشور زندگی مي‌كنند از هيچكس و هيچ جايی نبايد اجازه بگيرند اما اتباع ساير كشورها بايد براي ورود به كشور رواديد بگيرند.

 

توضیح مدیر وبلاگ : گفتنی است طی هفته های اخیرحبیب محبیان ، نصراله معین و بیژن مرتضوی سه خواننده مشهور لس آنجلسی وارد کشور شده اند و در صدد کسب مجوز برای فعالیت رسمی در ایران هستند .

از جمع این سه تن حبیب درخواست رسمی خود را برای مجوزانتشار آلبوم به وزارت ارشاد تحویل داده است و منتظر صدور مجوز آلبوم می باشد .

 

 

 

 

نظرسنجی تازه

 

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ www.music82.persianblog.ir مراجعه نمایید .

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٤
comment نظرات () لینک