رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ بیماری سخت محمد نوری / کنسرتهای همزمان پاپ / کتاب ترانه های علی معلم در راه

بیماری سخت محمد نوری / کنسرتهای همزمان پاپ / کتاب ترانه های علی معلم در راه

 

 

 

کنسرتهای همزمان خواننده های پاپ در تهران

 

 

از نیمه دوم سال گذشته تعداد زیادی از خواننده های پاپ کشور موفق به برگزاری کنسرت در تهران و سایر شهرهای کشور شده اند که این روند کماکان نیز ادامه دارد . طی روزهای آتی در تهران جمعی از خواننده های پاپ قصد اجرای کنسرتهایی را دارند که بعضا برخی از این برنامه ها همزمان با دیگر کنسرتها شده است .

 

برنامه کنسرتهای روزهای آتی

------------------------------

 

روزهای 20 و 21 خرداد = حمید حامی : شبی دو سانس = اریکه ایرانیان

روزهای 20 و 21 خرداد = رحیم شهریاری ( خواننده موسیقی آذری ) : شبی یک سانس = وزارت کشور

روز ٢١ خرداد = سیمین غانم : یک سانس = تالار وحدت

 

روزهای 27 و 28 خرداد = سیروان خسروی : شبی دو سانس = برج میلاد

روزهای 27 و 28 خرداد = مهدی مدرس : شبی دو سانس = اریکه ایرانیان

روزهای 27 و 28 خرداد = علی لهراسبی : شب اول یک سانس-  شب دوم دو سانس = سالن میلاد

 

روزهای 3 و 4 تیر = سعید شهروز : شبی یک سانس = سالن میلاد

روزهای 3 و 4 تیر = رضا یزدانی : شبی دو سانس = اریکه ایرانیان

 

لازم به ذکر است در میان این خوانندگان سعید شهروز پس از 7 سال قصد اجرای کنسرت را دارد و مهدی مدرس خواننده سابقا غیر مجاز نیز اولین برنامه عمومی خود را در تهران برگزار خواهد کرد .

 

 

هفته گذشته کنسرت علیرضا عصار طی روزهای 4 تا 7 خرداد ( شبی دو سانس ) در تالار بزرگ کشور برگزار شد . عصار در این کنسرتها این قطعات را اجرا کرد : انسانم آرزوست – حال من بی تو – عشق الهی – یه نفس – ای کاروان – پرسه ثانیه ها – همزبون – اشتباه بود – ای عاشقان – بیا تکلیفو روشن کن – یکی از ما – خیابان خوابها – خیال نکن .

از بین قطعات اجرا شده 4 کار جدید بودند و مربوط به آلبوم تازه وی می باشند .

 لازم به ذکر است در شب پایانی کنسرت و زمان اجرای قطعه ( ای کاروان) محمد اصفهانی هم به روی صحنه رفت و این قطعه را پس از 11 سال از زمان ضبط آن به صورت دو نفره اجرا کردند .

 

خبراختصاصی

 

استاد محمد نوری خواننده پیشکسوت پاپ در بستر بیماری است . محمد نوری از حدود یک سال و نیم پیش درگیر بیماری سختی شده است و در این مدت وزن زیادی از بدن خود را از دست داده و همچنین ویلچرنشین شده است . این استاد مسلم خوانندگی پاپ در حال حاضر 81 سال سن دارد و جزو نخستین خواننده های تاریخ موسیقی پاپ ایران محسوب می شود .

 

 

استاد علی معلم شاعر و ترانه سرای مطرح معاصر، قصد انتشار کتابی شامل تصنیف ها و ترانه های سروده شده خود را دارد .

 نخستین کتاب منتشر شده این شاعر ( رجعت سرخ ستاره ) نام دارد که در سال 1360 منتشر گردید حدود سه سال پیش پس از سالها نایاب بودن این اثربه چاپ مجدد رسید . همچنین پارسال منظومه بلندی سروده استاد معلم درباره حربن ریاحی از شهدای واقعه کربلا در قالب کتابی وارد بازار شد .

لازم به ذکر است علی معلم دامغانی طی دو دهه اخیر با مشهورترین خوانندگان سنتی و پاپ ایران در زمینه سرودن شعر و ترانه به همکاری پرداخته است که در این زمینه یگانه می باشد . با توجه به اشعار و ترانه های قوی و منسجم این شاعر انتشار کتاب وی می تواند با استقبال خوب مخاطبان مواجه گردد.

 

 

 نظرسنجی تازه

 

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ www.music82.persianblog.ir مراجعه نمایید .

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٦
comment نظرات () لینک