رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ اجرای زنده خواننده ( همه چی آرومه ) در رادیو ایران

اجرای زنده خواننده ( همه چی آرومه ) در رادیو ایران

 

 

همه چی آرومه ، اون چقد خوشحاله

 

 

حمید طالب زاده خواننده پاپ که با اجرای قطعه ( همه چی آرومه ) به خواننده معروفی مبدل گشته است در برنامه جمعه ایرانی که از رادیو ایران پخش می شود حاضر شد و قطعاتی را اجرا نمود .

 برنامه مفرح و شاد جمعه ایرانی که صبح های جمعه از رادیو ایران پخش می شود در برنامه پخش شده در روز 31 اردیبهشت میهمان ویژه ای داشت که خواننده ترانه معروفی است که ماههاست بر سر زبانها افتاده است .

 این برنامه که بخشهای تولیدی خود را در یکی از فرهنگسراهای تهران و در حضور تماشاگران ضبط می کند برای نخستین بار بخش هایی از قطعه ( همه چی آرومه ) را پخش کرد . حمید طالب زاده در ادامه به صورت زنده بخشی از این کار را اجرا نمود و پس از آن قسمتی از قطعه مگه نه ( زندگی خواب و خیاله مگه نه ) که سالها پیش توسط عارف خوانده شده بود را به صورت زنده همراه با موسیقی آن برای تماشاگران در سالن اجرا نمود که با استقبال شدید مخاطبان مواجه گشت . همچنین وی در پایان دوبیتی در مدح امام علی ( ع ) بدون موسیقی اجرا کرد .

 حمید طالب زاده که با استقبال گرم مجریان این برنامه روبرو شده بود در پایان حضور خود در این برنامه گفت : افتخار می کنم به اینکه ایرانی هستم  ، در ایران هستم و برای مردم عزیز ایران می خوانم . امیدوارم که دلتون خوش باشه ، سلامت باشین و همه چی آروم باشه .

وقتی شهریور 88 قطعه همه چی آرومه با صدای حمید طالب زاده ، به آهنگسازی میلاد باران ، تنظیم کنندگی  میلاد هاشمی و ترانه سرایی  مریم اسدی در اینترنت منتشر شد و پس از مدتی به خصوص با پخش کلیپ آن که توسط گروه بروبکس تولید شده بود و از چند شبکه ماهواره ای پخش شد و این کار به شدت همه گیر شد برخی گمان کردند اجرا کننده این قطعه

 ، خواننده تازه کاری است که جدیدا کار خود را شروع کرده است گرچه واقعیت چیز دیگری بود . این قطعه ویژه به صورت شش و هشت آرام ساخته و تنظیم شده و با توجه به ترانه مثبت آن توانسته با استقبال گسترده مواجه شود ، برخلاف بیشتر کارهایی که این روزها  در فضای موسیقی پاپ ساخته می شود که یا مضمون سیاه و منفی دارند یا از کلام سخیف و مبتذل رایج کارهای رپ - پاپ ظنز برخوردارند . 

در ادامه سابقه هنری این خواننده را بررسی می کنم :

طالب زاده از 14 سالگی با دو تن از دوستان خود گروهی را تشکیل دادند و در مجالس به اجرای برنامه می پرداختند تا اینکه وی از بهمن 76 به کیش رفت و اجراهای حرفه ای تری را تا شهریور 78 در آنجا انجام داد .

 وی در سال 77 با همکاری یغما گلرویی و موسیقی حمید صدری چند کار را به صورت زیرزمینی ضبط نمود . پس از آن آلبوم ندای عاشقانه را در اسفند 79 به صورت مجاز منتشر نمود . وی به واسطه همین آلبوم یکی دو بار نیز در تلویزیون حاضر شد و یکی از قطعات این آلبوم را اجرا کرد .

 آلبوم چی شده ؟ در سال 82 دومین آلبوم مجاز این خواننده بود که با همکاری گروه آریان تهیه شده بود .

وی همچنین چند کلیپ را نیز از آلبوم دوم خود تهیه کرد و این کارها از شبکه مهاجر پخش شدند ولی هیچ کدام یک از این کارها با توفیق همراه نبود . به همین خاطروقفه ای  چند ساله در فعالیتهای جدی وی در موسیقی پیش آمد تا این که از سال 88 با کلیپهایی تازه دوباره ظاهر شد و با پخش قطعه همه چی آرومه به معروفیتی فراوان نائل شد . این قطعه به یکی از معروف ترین و هیت ترین کارهای پاپ پس از انقلاب مبدل گشت و باعث شد خواننده ای که پیش از این با دو آلبوم مطرح نشده است با یک سینگل به چهره شاخصی تبدیل شود .

حمید طالب زاده که این روزها برادرش عماد طالب زاده نیز وارد حرفه خوانندگی شده است 7 قطعه جدید اجرا کرده است که بیشتر آنها به صورت کلیپ از شبکه های ماهواره ای پخش شده اند  .

وی درصدد اخذ مجوز آلبوم ( همه چی آرومه ) از وزارت ارشاد می باشد ، البته اینکه وی چه زمانی مجوز آلبوم خود را دریافت نماید مشخص نیست ولی اولین گام این است که کلیپهای وی نباید از شبکه های ماهواره ای پخش شوند . گذشت زمان مشخص خواهد کرد وی در ادامه راه چقدر موفق خواهد بود .

 

 

دیوار دلم قاب نگاه تورو کم داشت

 

 

یکی از کلپیهای معروف موسیقی که این روزها از شبکه های موسیقی ماهواره ای پخش می شود کاری است به نام ( چه خوب شد ) با صدای محمد خیراتی که ترانه آن را مجید ذاکری سروده است و معین راهبر آهنگسازی و تنظیم آن را انجام داده است .

این کار توسط بهمن تیرگان کلیپ ساز مشهوری که مدتها کم کار شده بود ساخته شده است و از فروردین امسال پخش می شود .

این قطعه نیز مانند کار ( همه چی آرومه ) قطعه موفقی است که با استقبال خوبی همراه شده است . این قطعه که توسط هنرمندان جنوب کشور ساخته و اجرا شده است می تواند سرنوشت خوبی را برای خواننده آن رقم بزند .

محمد خیراتی پیش از این نیز کلیپ دیگری را تهیه کرده بود و آن کاراز شبکه های ماهواره ای پخش شده بود .

 

 

کاشکی باز بارون بباره

 

مدتی است که از شبکه های گوناگون رادیویی صدای جمهوری اسلامی ایران قطعه ای پخش می شود که به دلیل پخش فراوان آن که نشان دهنده علاقه تهیه کنندگان رادیوی به این کار است ، خبر ازظهور خواننده خوش صدای دیگری می دهد .

 این قطعه که هر روز و به صورت مکرر از شبکه های مختلف به خصوص رادیو پیام پخش می شود ( کویر و بارون ) نام دارد که توسط خواننده تازه کاری به نام علی نفری اجرا شده است . آهنگساز و تنظیم کننده آن فرهاد برنجان می باشد که به خصوص در بخش ملودی موفق ظاهر شده است و یکی از عومل استقبال از این کار همین مورد می باشد و اسماعیل امینی ترانه آن را سروده است .

 این قطعه که در مورد امام زمان ( عج ) می باشد با این مصرع ها آغاز می شود . کاشکی باز بارون بباره – خبر تازه بیاره – خاک تشنه بی قراره و ...

 

 

 

نظرسنجی تازه

 

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ زیر مراجعه نمایید .

www.music82.persianblog.ir

 

  

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۳:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱
comment نظرات () لینک