رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ اظهارنظر عجیب برخی هنرمندان لس آنجلسی : بنیامین اطلاعاتی است

اظهارنظر عجیب برخی هنرمندان لس آنجلسی : بنیامین اطلاعاتی است

 

 

جلوی درب ورودی سالن کنسرت روسری آتش می زدند

 

 

 

نخستین کنسرت بنیامین در لس آنجلس با حاشیه های فراوان برگزار شد. گرچه از این اجرا استقبال زیادی شد ولی در حاشیه این کنسرت حرف و حدیثهای فراوانی ایجاد گردید .

علیرضا امیر قاسمی مدیر تلویزیون ماهواره ای طپش که خود در این کنسرت شرکت کرده بود در برنامه ای نسبت به اظهارنظر برخی هنرمندان لس آنجلسی در این زمینه به شدت انتقاد کرد . وی با بیان اینکه مردم به دنبال صداهای تازه هستند افزود : چرا باید هر خواننده ای که از ایران برای اجرا ی کنسرت به امریکا می آید وی را مامور و اطلاعاتی بنامیم .

وی با اظهار گله از سخنان برخی هنرمندان لس آنجلسی که از برگزاری کنسرت بنیامین انتقاد کرده بودند و معتقد بودند نباید خوانندگان داخل کشور در لس آنجلس برنامه اجرا کنند ، گفت : شما می توانید نحوه اجرای خواننده را روی سن نقد کنید ولی نمی توانید مانع از اجرای وی شوید . وی همچنین با طعنه به این گروه مخالف گفت :چطور همکاری با آهنگسازان ، تنظیم کنند ه ها و ترانه سراهای داخلی منعی ندارد ولی فقط خواننده های داخلی مشکل دارند و بد هستند و همه مامور و اطلا عاتی می باشند .

امیر قاسمی همچنین با تکذیب شایعه های بوجود آمده پیش از برگزاری این کنسرت گفت : در این کنسرت هیچ گونه محدودیت خاصی که پیش از این گفته شده بود اعمال نشد و مانند دیگر کنسرت خواننده های لس آنجلسی برگزار شد . البته وی از اظهارنظر در مورد نحوه اجرای بنیامین و گروه ارکستر خودداری کرد .

وی در پایان با بیان اینکه شبکه تحت مدیریت وی هیچ گونه تبلیغی را از این کنسرت پخش نکرده و نقشی را در این برنامه نداشته است ولی از کنسرت خواننده های داخل کشور در لس آنجلس استقبال می کند .

گفتنی است برخی از هنرمندان ساکن لس آنجلس از برگزاری کنسرت بنیامین در این شهر به خشم آمده بودند و خواستار تحریم این برنامه بودند .

همچنین لازم به ذکر است همزمان با کنسرت بنیامین در لس آنجلس کنسرت مشترک اندی و کورس نیز در شمال کالیفرنیا برگزار گردید .

نکته جالب دیگر همزمانی کنسرت بنیامین در واشنگتن با کنسرت محمد رضا شجریان در این شهر می باشد .

بنیامین در کنسرت اخیر خود قطعه جدیدی با نام نگران را برای نخستین بار اجرا کرد . گفتنی است تور کنسرتهای این خواننده پاپ در امریکا ادامه خواهد داشت .

 

حال با هم صحبتهای محسن رجب پور مدیر برنامه بنیامین که برگزار کننده این کنسرت در لس آنجلس بوده است را با خبرگزاری فارس و سایت خبر آن لاین مرور می کنیم . وی در این گفتگوها از برگزاری کنسرت موفق بنیامین در لس آنجلس می گوید :

  

رجب‌پور با اشاره به اینکه این کنسرت اولین اجرای یک خواننده ردیف اول پاپ ایران در لس‌آنجلس است، افزود: طی یک ماه گذشته شایعات زیادی مبنی بر اینکه دولت ایران اجازه نمی‌دهد هنرمندان‌شان برای اجرا به خارج از کشور بیایند،عنوان شده بود و این در حالی است که در عین ناباوری، ایرانی‌های مقیم آمریکا و نیز مخاطبان آن کشور تمامی صندلی‌های سالن را که یکی از خوش نام‌ترین سالن‌های لس آنجلس است، پر کرده بودند و مردم ایران علی‌رغم صحبت‌های مطرح شده علیه ایران، به دیدن کنسرت آمده بودند.

مدیر برگزاری کنسرت بنیامین در خصوص جوسازی‌های افراد سودجو علیه ایران گفت: از مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند هنرمندان این کنسرت ایرانی هستند و هیچ کس به دیدن آن نرود. همچنین برای بر هم زدن این برنامه برخی افراد مقابل درب ورودی اقدام به آتش زدن روسری کردند که این اقدام با حضور پلیس و پی‌گیری‌های ما پایان یافت.

و در توضیح این جوسازی‌ها به صحبت‌ خواننده‌های لس‌آنجلسی اشاره کرد و افزود: «از یک ماه قبل شبکه‌های لس‌آنجلسی این کنسرت را تحریم کردند و از مردم می‌خواستند در آن شرکت نکنند. حتی شایعاتی درباره کنسرت منتشر کردند. مثلا حضور در کنسرت با حجاب اجباری است یا اینکه جمهوری اسلامی به گروه اجازه خروج از کشور را نمی‌دهد. حتی مدعی شدند ما خواننده خوب نداریم و می‌خواهیم به هر ترتیب مردم را به سالن بیاوریم.»

 

رجب‌پور اجرای کنسرت را با وجود تمام سختی‌ها و حضور عده‌ای که می‌خواستند برنامه را برهم بزنند با شکوه و بسیار خوب توصیف کرد و ادامه داد: «حدود 6500 نفر از ایرانیان علاقمند به موسیقی ایران و بنیامین در این کنسرت شرکت کرده بودند و ما اصلا تصور نمی‌کردیم با چنین استقبالی روبه‌رو شویم.»

 

 

 

 

نظرسنجی تازه

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ زیر مراجعه نمایید .

www.music82.persianblog.ir

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٤
comment نظرات () لینک