رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ گزارش اختصاصی از انتشار آلبومهای پاپ مجازی که قرار است امسال منتشر شوند

گزارش اختصاصی از انتشار آلبومهای پاپ مجازی که قرار است امسال منتشر شوند

 

برای همه سالهایی که گذشت

 

 

 

امسال یکی از شگفت انگیزترین سالها در ارائه آلبومهای پاپ به شمار می رود . بیشتر خواننده های مطرح و معتبر پاپ مجاز قرار است امسال آلبومهای خود را روانه بازار کنند . خواننده هایی که سالهاست هیچ آلبومی با صدای آنها منتشر نشده است .

به هر حال اتفاق مبارکی که امسال به وقوع خواهد پیوست انتشار همزمان آلبومهای خواننده های محبوب و معروف پاپ ایران است.

این دسته از خواننده ها با وسواس فراوان کار می کنند و به همین خاطر است که فاصله زمانی بین انتشار دو آلبوم آنها حتی گاها به یک دهه هم می رسد .مطمئنا این آلبومها پرهزینه ترین مجموعه های منتشره در طی سالهای اخیر چه در بین خوانندگان داخلی و یا خارج نشین خواهد بود . استفاده از بیشترین سازهای زنده در روزهایی که برخی آلبومها حتی فاقد یک ساز زنده هستند ، کار آنها را شاخص تر کرده است . بهره بردن از بهترین ترانه سریان ، آهنگسازان ، تنظیم کننده ها و نوازنده ها آلبومها ی این خواننده ها را مهم تر جلوه خواهد داد .

اما این آلبومها می تواند فرصت آخر برای خیلی از این خواننده ها باشد . چون اگر کار آنها با توفیق در جلب مخاطب مواجه گردد می تواند پیشنهاد بعدی شرکت پخش کننده آلبوم را به قیمتی دلخواه داشته باشد . ولی اگر ارائه آثار باشکست مواجه گردد می تواند خیلی گران برای این خواننده ها نمام شود .

اگر قرار باشد پس از ارائه آلبوم 5 و حتی 10 سال دیگر آلبومی تازه با صدای خواننده مورد نظر منتشر نشود آن خواننده به همین راحتی از بازار رقابت کنار خواهد رفت ( حتی اگر خواننده معتبری باشد )

با این مقدمه ابتدا به آلبومهای خوانندگان مشهور می پردازیم و در انتها به دیگر خوانندگانی که امسال مجموعه ای رسمی را وارد بازار موسیقی مجاز کشور خواهند کرد هم اشاره خواهیم کرد .

خشایار اعتمادی خواننده ای که نخستین آلبوم پاپ را برای کسب مجوز از بین خواننده های نسل جوان، سالها پیش به ارشاد تحویل داد نهمین آلبوم خود را آماده انتشار کرده است . وی در این آلبوم در بخش ترانه فقط با روزبه بمانی کار کرده است و تمام ترانه ها سروده این ترانه سرا می باشد . در بخش آهنگسازی خود خشایار به همراه بهروز صفاریان و رسول رسولی کار کرده اند . تنظیمهای این آلبوم را هم بهروز صفاریان و رسول رسولی انجام داده اند . اعتمادی این آلبوم را آخرین کار خود در عرصه موسیقی می داند و سخت به موفقیت آن امیدوار است . وی پس از 3 سال آلبوم دیگری را وارد بازار خواهد کرد.

 

جدیدترین آلبوم علیرضا عصار پس از 4 سال امسال منتشر خواهد شد . گرچه این آلبوم مدتهاست که آماده شده ولی تنها مشکل آن مجوز نگرفتن بیشتر اشعار این آلبوم است و به محض صدور مجوز ترانه ها آلبوم منتشر خواهد شد . اشعار این آلبوم از مولوی ، افشین یداللهی و افشین مقدم می باشد . فواد حجازی هم تنظیم کننده قطعات این آلبوم است.

 

محمد اصفهانی در برنامه تحویل سال در تلویزیون از ارائه آلبوم جدید خود در سال جاری خبر داد . وی این کار را متفاوت ترین آلبوم نسبت به آثار قبلی خود دانست . حال باید منتظر آلبوم این خواننده خوش صدا پس از 5 سال باشیم . البته اصفهانی آلبومی مناسبتی را نیز آماده انتشار دارد . از همکاران اصفهانی در این آلبوم تازه حضور آریا عظیمی نژاد – علیرضا کهن دیری و پدرام کشتکار محتمل به نظر می رسد .

 

ناصر عبداللهی کلی کار منتشر نشده دارد . احتمالا پس از 4 سال آلبوم رخصت با تنظیمهای مهدی عندلیبی که در سال 83 جمع آوری شده است وارد بازار شود . همچنین آلبوم دیگری که گفته می شود با تظیم به روزی از بهروز صفاریان و سیروان خسروی . ... خواهد بود تهیه شده است . به غیر از این دو آلبوم چند آلبوم منتشر نشده دیگر نیز با صدای ناصریا موجود است .

 

شیطان با صدای امیر تاجیک پس از حدود 8 سال امسال قطعا منتشر خواهد شد . در این آلبوم که با وسواس های فراوان این خواننده حماسی خوان همراه بوده دو کار از مرحومان حسین واثقی و عبدی یمینی نیز قرار دارد . بار اصلی موسیقی شیطان بر عهده امید تاجیک می باشد . همچنین این آلبوم به همراه کلیپی نیز خواهد بود . از ترانه سرایان این آلبوم می توان به بهمن بهمن دار – افشین یداللهی و علیرضا حسینی اشاره کرد .

 

مجید اخشابی بعد از 4 سال با آلبوم آیینه رو حضور تازه ای در بازار موسیقی خواهد داشت . وی از میان 20 قطعه 12 کار را برگزیده است و آن را در قالب یک آلبوم جای داده است . آهنگساز این آلبوم خود اخشابی است . در بخش تنظیم : غلامرضا صادقی – حمید اکبرزاده و مهدی فردی حضور دارند . اشعار این مجموعه توسط استاد علی معلم – فاضل نظری – جبار کاکایی – اهورا ایمان – مونا برزویی و مولوی سروده شده است .

 

قاسم افشار با آلبوم سکوت خیس پس از حدود 7 سال حضور دیگری در عرصه موسیقی خواهد داشت . همکاران وی در بخش ترانه : بابک صحرایی – داریوش شهریاری – افشین مغرازی – پگاه موسوی و مریم اسدی می باشند .

آهنگسازان این مجموعه : تورج شعبانخانی – امین قباد – امیر عباس حسن زاده – افشین مغرازی و محمد رضا چراغعلی می باشند . همچنین تنظیم های این آلبوم را : بهرنگ قدرتی – میلاد اکبری – محمد رضا چراغلعلی – پوریا حیدری  بهروز علیاری انجام داده اند .

 

مانی رهنما پس از 5 سال با آلبوم کجا به خنده می رسیم بازگشت دوباره ای خواهد داشت . وی در این آلبوم که بیشتر بار موسیقایی آن توسط پیانو خواهد بود تمام ملودی را خود ساخته است . آندره آرزومانیان و رضا تاجبخش تنظیم کننده های این آلبوم هستند . ترانه سریان این مجموعه : بابک صحرایی – یغما گلرویی – اندیشه فولادوند – مریم اسدی و نادر بختیاری می باشند .

 

آلبوم آی خدا با صدای حامی چند روز آینده پس از 4 سال منتشر خواهد شد . وی در این آلبوم تیتراژهای فیلمهای سینمایی و سریال های تلویزیونی را که پیش از این خوانده بود را با تغییراتی جزئی در تنظیم آماده کرده است . این آلبوم پارسال مجوز انتشار دریافت کرده بود . از همکاران حامی در این آلبوم می توان به بابک صحرایی – بابک زرین – حمیدرضا صمدی – ستاراورکی و رضا تاجبخش اشاره نمود . وی همچنین در تدارک آلبوم دیگری است و قرار است برای نخستین بار با بهنام ابطحی نیز به همکاری بپردازد .

 

علی تفرشی پس از 3 سال آلبومی را آماده انتشار کرده است . علاوه بر خود تفرشی ، مهران جمالی راد و فرهاد برنجان دیگر موزسین های این مجموعه می باشند .

 

پس از 6 سال نیما مسیحا آلبوم تازه خود را آماده انتشار دارد . وی در این آلبوم قطعه ای با نام خداحافظ را با آهنگسازی بابک بیات اجرا کرده است . بابک صحرایی – پوریا حیدری – فرزاد فتاحی – امین قباد – میلاد اکبری – مهران جمالی راد – حامد حنیفی و باربد بیات دیگر همکاران وی در این مجموعه می باشند .

 

حمید خندان پس از 5 سال آلبومی را آماده انتشار دارد که با نامهای رویای شیرین و یا خداحافظ رفیق منتشر خواهد شد . رضا تاجبخش و مهران جمالی راد از جمله همکاران وی در این مجموعه می باشند .

 

اما پس از مدتها بی خبری محمد خاکپور نیز آلبوم تازه ای را پس از 7 سال وارد بازار خواهد کرد . وی در طی این سالها سه آلبوم را جمع آوری کرد ولی هرگز آنها را به مرحله انتشار نرساند . یاسر محمودی و انوشیروان تقوی ساخت و تنظیم  موسیقی این آلبوم را انجام داده اند .

 

احسان خواجه امیری پس از 2 سال آلبوم تازه ای را در مرحله انتشار دارد . مهرداد نصرتی – بهرنگ بهادرزاده و خود احسان آهنگسازان و تنظیم کننده های این مجموعه هستند . علی بحرینی ( ! ) – محمد کاظمی ( ! ) و دکتر افشین یداللهی با 5 ترانه ، ترانه سرایان این آلبوم هستند .

 

ایلیا منفرد پس از 7 سال آلبومی را آماده کرده که امسال منتشر خواهد شد . آلبوم ( برای همه سالهایی که گذشت ) از آبان 82 درگیر دریافت مجوز در ارشاد می باشد . خود ایلیا تمام کارهای ساخت این مجموعه را بر عهده داشته است . طی این سالها دو کار شنیدنی مادر و بارون با صدای وی از رادیو پخش شده است .

 

محمد حشمتی دو آلبوم را آماده انتشار دارد . وی پس از حدود 5 سال دو مجموعه ( خدا چرا عاشق شدم ) و ( خونه خورشید ) را تهیه کرده است . موسیقی هر دو آلبوم توسط فریدون خوشنود ساخته شده است . آلبوم نخست به زودی منتشر خواهد شد .در آلبوم دوم اشعار احمد شاملو – علی معلم – محمد صالح علا و... اجرا شده است .

 

حمید رضا گلشن پس از 3 سال آلبوم ( کسی که با تو می مونه ) را آماده انتشار دارد . وی در این آلبوم با تیمی کاملا حرفه ای به همکاری پرداخته است . بهروز صفاریان – بابک زرین – علیرضا افکاری و پدرام کشتکار آهنگسازان و تنظیم کننده های این آلبوم هستند . همچنین افشین یداللهی ، روزبه بمانی و .. ترانه سریان این آلبوم هستند . البته سورپرایز اصلی گلشن همکاری با فواد حجازی در آلبوم دیگری که در حال ضبط است ، می باشد  . وی در این آلبوم با فضل اله توکل در زمینه آهنگسازی و دکتر مظاهر مصفا در بخش کلام به همکاری پرداخته است . تنظیم کننده این آلبوم هم فواد حجازی می باشد .

 

رضا یزدانی پس از 3 سال دو آلبوم را تهیه کرده است . یکی از این مجموعه ها با 14 قطعه جهت اخذ مجوز در ارشاد می باشد . یغما گلرویی ترانه سرای اصلی این آلبوم می باشد . تنظیم کننده این آلبوم بهروز پایگان است .

 

مازیار عصری پس از 6 سال سومین آلبوم خود را آماده کرده است . محمد نصرتی موسیقی این آلبوم را ساخته است .

 

رسول پویان پس از 4 سال دو آلبوم را آماده کرده است . آلبومی با صدای خود و مجموعه ای دیگر با صدای خود و برادرش وحید . نیما نورمحمدی تنظیم کننده اصلی این دو آلبوم می باشد .

 

دوباره مهتاب نام جدیدترین آلبوم امیر کریمی پس از 6 سال می باشد . وی در این مجموعه در بخش موسیقی با سعید امیر اصلانی – علی ثابت – مهدی فردی به همکاری پرداخته است . همچنین خود کریمی آهنگساز اصلی این آلبوم است . ترانه سرایان این آلبوم عبارتند از : سعید امیر اصلانی – یغما گلرویی – علی احمدی و اسد وجودی . نکته جالب این آلبوم بازخوانی ترانه ( شکار) با صدای ابی با ترانه ای از محمد علی شیرازی می باشد .

 

 

علی لهراسبی پس ازارائه آلبوم 14 بلافاصله آلبوم دیگری را تهیه کرده است . در این مجموعه بهروز صفاریان و بابک مافی آهنگساز و تنظیم کننده هستند . ترانه سریان این آلبوم عبارتند از : روزبه بمانی – مونا برزویی – محمد کاظمی ( ! ) و حدیث دهقان ( ! )

 

حسن همایونفال هشتمین آلبوم خود را پس از حدود 6 سال با نام مثل دریا آماده انتشار دارد . خود وی آهنگساز این مجموعه می باشد . اشعار این آلبوم از حافظ – مولوی و همایونفال است . حسن همایونفال از نسل اول خواننده های پاپ پس از انقلاب می باشد .

 

محسن یگانه پس از 2 سال آلبوم تازه خود را تهیه کرده است . وی در این آلبوم که ( این cd رو بخر ) نام دارد با شهاب اکبری – کوشان حداد و علی ثابت به همکاری پرداخته است .

 

پیام حصیری آلبوم گس را آماده انتشار دارد . وی در این آلبوم علاوه بر خودش در امر آهنگسازی با مهدی غلامی – کامران توتونچی – بابک زرین – آرش قنادی همکاری کرده است . اشعار این آلبوم توسط : قیصر امین پور – محمد علی بهمنی – رشید کاکاوند- جواد سمنگانی – حسین قلیان و حمید حمیدی سروده شده است .

 

آرش رستمی پس از 2 سال دومین آلبوم خود را منتشر خواهد کرد . همکاران وی در این آلبوم عبارتند از : سیروان خسروی – بهنام صفوی – بهروز علیاری – مجید تقی زاده – فربد یزدانفر و فرهاد برنجان .  

 

حسین کشتکار بوشهری نیز در تدارک آلبومی تازه است که با توجه به سبک خاص و صدای وی می تواند مورد توجه قرار گیرد .

 

میلاد رحیمی با دو آلبوم سکوت دریا و سالهای خیالی با جمعی از بهترین های ایران همکاری کرده است . زمان دقیق انتشار این دو مجموعه مشخص نیست .

 

علیرضا افتخاری آلبوم پاپ تلفیقی را با همکاری فریدون خشنود به پایان رسانده است . همچنین آلبومی توسط دکتر چراغعلی با صدای افتخاری نیز آماده شده است . علاوه بر آن آلبوم دیگری در زمینه پاپ که کارهای به روزتری نیز دارد با صدای این خواننده توانا تهیه شده است .

 

 

علاوه بر خوانندگان فوق آلبومهای دیگری نیز امسال منتشر خواهند شد که به صورت کوتاه به آنها اشاره خواهد شد .

آلبوم ٨ با صدای ٨ خواننده روز ٢ اردیبهشت نتشر خواهد شد . علی اصحابی ( تو راست می گی ) که طی چند روز آینده منتشر خواهد شد . محسن چاووشی دو آلبوم ( من خود آن سیزده ام ) و آلبومی شامل قطعات فیلم سنتوری و گلچین کارهای گذشته خودرا آماده انتشار دارد .رضا صادقی و حمید عسکری نیز در حال ضبط آلبوم جدید خود هستند . عسکری در این آلبوم تمام تنظیمها را برعهده میلاد ترابی گذاشته است .

امیر چرمگر نیز دو آلبوم پاپ آماده انتشار دارد .  

محمد علیزاده آلبوم سورپرایز را با تنظیم میلاد ترابی منتشر خواهد کرد . همچنین میلاد ترابی آلبوم حسین توکلی را نیز تنظیم کرده که بزودی منتشر خواهد شد .

رحیم شهریاری خواننده معروف آذری زبان آلبوم تازه ای را تهیه کرده که برای اولین بار ۵ قطعه آن فارسی می باشد . وی در این مجموعه با هنرمندان ایران، آذربایجان و ترکیه به همکاری پرداخته است .

آلبوم جدید مهرزاد اصفهان پور پس از ٩ سال با آهنگسازی خود وی و تنظیم آرتا امید به احمال زیاد امسال منتشر خواهد شد .

آلبوم خواب و رویا با صدای امین نیکو آماده انتشار است . امیر فتحی - ارژنگ حقانی - سیروان خسروی  - فربد یزدانفر و امین نیکو به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده حضور دارند .

آلبوم ( احساس ) بابک جهانبخش – ( تو مال من ، من مال تو ) با صدای فرهاد جواهر کلام و تنظیم : نیما وارسته  – آلبوم ( عشق بی آزار ) به خوانندگی امید حجت – آلبوم ( فرکانس ) به خوانندگی رضا شادکام خواننده سریال همسفران باد که با تیمی حرفه ای کار کرده است – آلبوم ( رزسیاه ) با صدای مجید شادکام – آلبومی با صدای پویا نیک پور خواننده سریال چاردیواری – آلبوم ( مرحله ) حامد طاها – آلبوم دو نفره ( گرشا قباد ) – آلبوم سیب رویا ( مسعود محمد نبی ) – آلبوم ( رومانتیک ) با صدای شهاب رمضان و تنظیم سیروان خسروی – آلبوم ( جیغ ) داریوش شهریاری -  آلبوم ( سینگر ) با صدای پیام صالحی خواننده گروه آریان و با تنظیم نیما وارسته –  آلبوم محتاج ( سیاوش کاظمی ) -آلبوم ششم گروه پسران آفتاب -  آلبوم جدید نیما نکیسا – علی مهراد – ارسلان محمودی – مسعود امامی – ماهان بهرام خان – ایمان حضرتی – ایمان قیاسی – امیر عباس حسن زاده – افشین آذرهوش – مهدی یغمایی

احتمال انتشار آلبومهای سعید پورسعید – مهدی زکی زاده – فریدون بیگدلی و مجید رضازاده هم وجود دارد .

 

همچنین برخی از خواندگان غیرمجاز به جمع مجازها با آلبوم تازه پیوسته اند : مهدی مدرس ( 11:11 ) – احسان غیبی ( خاطره انگیز ) – مسعود سعیدی –

علاوه بر اینها تعدادی از خوانندهای سابقا مجاز نیز آلبوم خود را برای کسب مجوز در ارشاد دارند که اگر موفق به کسب مجوز شوند بلافاصله منتشر خواهند شد . مانند آلبومهای : نریمان – مهدی مقدم – شهاب بخارایی و امید جهان

 

 

به هرحال ، این امیدواری وجود دارد که آلبومهای به خصوص خواننده های باسابقه و مطرح خوب و قوی ساخته شده باشند و با استقبال مناسبی از طرف مخاطبان مواجه گردند .

البته آلبومهای دیگری نیز امسال منتشر خواهد شد مخصوصا از طرف خواننده های تازه کارو دیگر کارهایی که خبر تولید آنها به دست ما نرسید . همین طور ممکن است برخی آثار فوق به هر دلیلی منتشر نشود چون تجربه ثابت کرده تا آلبومی را در بازار نبینیم نمی توان انتشار آن را جدی گرفت . حتی اگر مجوزانتشار گرفته و در اختیار شرکتهای موسیقی باشند . ولی همه نگاهها و امیدها به خوانندگان مطرح می باشد و در این بین آنهایی که سالها غیبت داشته اند انتظارات بیشتری از آنها به جهت قدمت و سابقه آنها می رود ، و درپس کرانه های ذهنی مخاطبان جای خاصی دارند .  

اگر خوانندگان دیگری نیز مجوز آلبوم خود را دریافت کرده اند می توانند اطلاعات آلبوم خود را در اختیار این وبلاگ قرار دهند تا آلبوم آنها نیز به این لیست افزوده شود .

امسال سال هیجان انگیزی برای اهالی پاپ خواهد بود چون همه با تمام داشته ها به میدان رقابت خواهند آمد .

سوال آخر : شما منتظر کدامیک از آلبومهای خوانندگان فوق هستید و فکر می کنید که کدامیک موفق تر خواهند شد ؟

 

 

 

 

نخستین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده امسال :

 

1- تحمل ندارم ( کاوه رفیعیان ) = این آلبوم نخستین مجموعه ای بود که در روز 3 فروردین منتشر شد . آلبوم اول خواننده ---

 2 – خیال ( محمد شهسواری ) = این آلبوم با لهجه بندرعباسی 9 فروردین فقط در بندرعباس منتشر شد . آلبوم اول خواننده ---

3 – من و تو ( رضا کشاورز ) = انتشار 17 فروردین – آلبوم اول خواننده

4 – حس تازه ( رامین و امین مشکی نسب ) = انتشار 21 فروردین – آلبوم اول این دو برادر دوقولو می باشد .

5 – محمد رضا بلوکات( تو حریف من نمی شی ) = انتشار 21 فروردین – آلبوم اول خواننده

6 – بی صدا ( فرزان و اشکان ملک زاده ) = انتشار 7 فروردین – تیراژ 200 هزار نسخه – آلبوم اول این دو برادر

 

 

نظرسنجی تازه

اولین و تنها وبلاگ نظرسنجی موسیقی پاپ ایرانی برگزار می کند :

دوستان گرامی ؛ جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب 10 آلبوم برتر پاپ مجاز و همچنین انتخاب تعدادی از برترین خواننده های پاپ مجاز به وبلاگ زیر مراجعه نمایید .

www.music82.persianblog.ir

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢۸
comment نظرات () لینک