رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ خبرهایی از سامی یوسف ، مازیار ، روزبه نعمت اللهی و حتی ساسی مانکن

خبرهایی از سامی یوسف ، مازیار، روزبه نعمت اللهی و حتی ساسی مانکن

 

 

ابوالقاسم طالبی کارگردان سریال به کجا چنین شتابان در مورد موسیقی این سریال توضیحاتی را ذکر نمود . وی در این زمینه می گوید : با خواننده های فراوانی مانند سامی یوسف و همایون شجریان مذاکره کردیم ، 6 ماه زمان صرف موسیقی تیتراژ شد . سامی یوسف اتودی زد که من آن را نپسندیدم و در نهایت به آقای افتخاری رسیدیم . افتخاری که انتخاب شد یک بار ترانه را خواند . بعد درباره اش صحبت کردیم و دوباره آن را اجرا کرد . بدون شتاب و با وسواس و حاصل کار به نظرم قابل قبول است .

لازم به ذکر است تیتراژ این سریال با ترانه ای از طهمورث پور شیرمحمد و ملودی الهام افتخاری با تنظیمی از محمد محمد علی توسط علیرضا افتخاری اجرا شده است .

 

 

فیلم سینمایی پنجمین سوار سرنوشت پس از 28 سال به نمایش عمومی درآمد . در این فیلم قدیمی زنده یاد مازیار خواننده معروف هم ترانه ای را اجرا کرده است . این فیلم در سال 60 ساخته شد ولی هیچگاه اکران نشد و در توقیف به سر می برد .

 

 

حضور ساسی مانکن خواننده غیرمجاز درمراسم افتتاحیه یک فیلم جنجال آفرین شد . 5 اسفند در افتتاحیه فیلم سینمایی حرکت اول به کارگردانی فرهاد نجفی که در اریکه ایرانیان برگزار شد تعدادی از بازیگران این فیلم و هنرمندان دیگربه دعوت مرتضی شایسته تهیه کننده این فیلم حضور داشتند . علی لهراسبی ، رضا صادقی ، فرزاد فرزین و همچنین ساسی مانکن نیز در این برنامه شرکت کرده بودند . اما پس از این که روزنامه بانی فیلم حضور این خواننده غیرمجاز را برجسته کرد این خبر در سایتهای مختلف خبری بازتاب فراوانی پیدا کرد و به همین خاطر معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت ارشاد به این خبر واکنش نشان داد : برگزاری هرگونه همایش و جلسه در سینماهای کشور باید با هماهنگی اداره کل نظارت و ارزشیابی دفتر مجامع سینمایی باشد و این جلسه بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم انجام شده که با سینمای مورد نظر برخورد لازم انجام خواهد گرفت ، اما این نکته خاطر نشان می شود که صرف حضور افراد در یک جلسه منوط به تصمیم خودشان است .

اما سوال اساسی این است که آیا واقعا باید صرف حضور این شخص این قدر مورد توجه و بزرگ نمایی سایتها و نشریات قرار می گرفت ؟

 

 

دبیران 14 بخش نخستین جشنواره ملی جوان ایرانی معرفی شدند . در این جشنواره که از جوانان برتر در حوزه های مختلف تجلیل خواهد شد ، در بخش موسیقی روزبه نعمت اللهی به عنوان دبیر این بخش برگزیده شد . جوانان زیر 30 سال می توانند در این جشنواره شرکت کنند و اول مرداد ماه سال آتی برگزیده ها معرفی خواهند شد . دبیران هر بخش جزو چهره های معروف هنری می باشند .

 

 

این شبها و در جشنواره موسیقی فجر کنسرت خواننده های پاپ برگزار می شود .این کنسرتها جشنواره را تحت شعاع خود قرار داده اند . گزارشی از این اجراها و حواشی آن شنبه آینده درهمین وبلاگ منتشر خواهد شد .

 

 

شنیده شده که سه شنبه 27 بهمن آریا آرام نژاد خواننده پاپ دستگیر شده است . وی اخیرا آهنگ تند سیاسی اجرا کرده بود و آنرا در وبلاگ خود برای دانلود قرار داده بود .

 

دوستان گرامی ، جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب برترین خواننده های پاپ مجاز 30 سال اخیر ایران به وبلاگ دیگر من به نشانی www.music82.persianblog.ir مراحعه نمایید . ( نتایج این نظرسنجی اواخر اسفند اعلام خواهد شد .)

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱٢/۱۱
comment نظرات () لینک