رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ خوانندگی نیما مسیحا در تور اروپایی ارکستر سمفونیک تهران

خوانندگی نیما مسیحا در تور اروپایی ارکستر سمفونیک تهران

 

 

سوئیت سمفونی صلح و دوستی توسط ارکستر سمفونیک تهران در 5 کشور اروپایی اجرا شد . این سمفونی سال پیش با نام سمفونی انقلاب در تهران اجرا شده بود . مجید انتظامی این کار را به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب در 4 موومان ساخت . اشعار این سمفونی توسط پرویز بیگی حبیب آبادی سروده شد و نیما مسیحا و سالار عقیلی خوانندگان آن بودند . آلبوم سمفونی انقلاب نیز اوایل امسال منتشر گردید .

کاروانی شامل 130 نفر اوایل بهمن جهت برگزاری این سمفونی که با نام تازه صلح و امید همراه بود به اروپا عزیمت کردند . منوچهر صهبایی به عنوان رهبر ارکستر ، رازمیک اوهانیان رهبر گروه کر و نیما مسیحا به عنوان خواننده عوامل اصلی این گروه بودند . در این سری برنامه ها علاوه بر اجرای قطعه صلح و دوستی ، قطعه رقص دایره اثر حشمت اله سنجری و همچنین دو رقص مجار را هم روی صحنه بردند .

شنبه شب سوم بهمن در کاخ کنگره های شهر استراسبورگ کشور فرانسه نخستین برنامه اجرا شد و 700 نفر تماشاگر این اجرا بودند .

دوشنبه 5 بهمن این کاروان در بروکسل بلژیک و در بهترین سالن هنری این کشور یعنی بوزار ( هنرهای زیبا ) با ظرفیت 2000 نفر به اجرای برنامه پرداختند .

چهارشنبه 7 بهمن در سالن پتراسی اودیتوریوم رم ایتالیا دیگر برنامه این گروه بزرگ اجرا شد .

قطعه صلح دوستی شنبه 10 بهمن در سالن دوئلن روتردام هلند اجرا شد .این برنامه با حاشیه های نیز همراه بود . عده ای از گروهک منافقین که کمتر از 50 نفر بودند سعی کردند اجرا را به هم بزنند ولی با اعتراض مخاطبان سالن را ترک کردند .

اما در آخرین اجرا این کاروان یکشنبه 11 بهمن در سالن ویکتوریا هال ژنو سویس که یک قرن قدمت دارند و 1600 نفر ظرفیت دارد آخرین برنامه خود را برگزار نمودند .

در این سفر 12 روزه این کاروان در 5 کشور اروپایی به اجرای برنامه پرداختند و بیش از 5 هزار تماشاگر ایرانی و خارجی شاهد برنامه های آنها بودند .

کاروان صلح و دوستی دیشب وارد کشور شد و با استقبال مسوولان هنری کشور نیز مواجه گردید .

این برای نخستین بار بود که چنین گروه بزرگی از ایران برای اجرای موسیقی به خارج از کشور عزیمت کردند . قرار است این گروه در آمریکا و کانادا نیز این سمفونی را اجرا نمایند . همچنین نیما مسیحا هم که به عنوان تک خوان در این ارکستر حاضر بود قصد دارد در آینده کنسرتهای پاپ خود را در اورپا برگزار نماید .

 

 

 

جدید ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده :

 

نگو خدا نگهدار = امیر کهکشان ----- آیان = هژیر مهر افروز

 

 

دوستان عزیز جهت شرکت در نظر سنجی انتخاب برترین خوانندگان پاپ مجاز 30 سال اخیر ایران به وبلاگ دیگر من به نشانی www.music82.persianblog.ir  مراجعه نمایید . ( اگر تا امروز شرکت نکرده اید هر چه سریعتر این کار را انجام دهید چون وقت چندانی باقی نمانده است . )

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱۱/۱٤
comment نظرات () لینک