رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ انتشار نخستین آلبوم کاملا انگلیسی پاپ مجاز

انتشار نخستین آلبوم کاملا انگلیسی پاپ مجاز

 

 

آلبوم BLOOM( شکوفایی ) که کاری کاملا انگلیسی است با صدای محمد مهدی کریمی منتشر شد . این مجموعه نخستین اثری است که در ایران به این صورت و در قالب پاپ مجاز عرضه می شود . خود خواننده آهنگساز آلبوم می باشد و ورشان امیری کار تنظیم را انجام داده است .

کریمی خواننده اثر42 سال سن دارد و به عنوان کاپیتان کشتی فعالیت می کند .این مجموعه  اولین تجربه حرفه ای موسیقی وی محسوب می شود و در حال ضبط دومین کار انگلیسی خود می باشد . همچنین وی قصد انتشار آلبومی فارسی را نیز دارد .

اگر بخواهیم به سابقه چنین آثاری بپردازیم می توانیم به دکتر شهریار کهن زاد اشاره نماییم که اولین کارهای انگلسی را اجرا کرد و کلیپهای وی هم تا مدتها به خصوص از شبکه 4 سیما پخش می شد که انصافا هم خوب کار کرده بود .

 شاهکار بینش پژوه هم در آلبوم آخر خود یکی دو کار خارجی خوانده بود . نیما مسیحا ، علیرضا عصار ، امید حجت و ... نیز سابقه اجرای آثار این چنینی را در کارنامه کاری خود دارند .

اما این آلبوم برای اولین بار است که به صورت کاملا انگلیسی و توسط بچه های داخل تولید شده می شود .

 

 

هفته گذشته تعدادی از اهالی موسیقی با وزیر جدید ارشاد دیدار کردند .

 در این دیدار چند تن نیز به ارائه دیدگاههای خود در مورد مشکلات و معضلات مربوط به موسیقی  پرداختند . اینکه چنین دیدارهای تا چه اندازه می تواند به جریان موسیقی به خصوص پاپ کمک کند باید منتظر ماند و سرانجام کار را مشاهده کرد . گرچه به نظر می رسد تا زمانی که یک شبکه تلویریونی مجاز برای موسیقی تاسیس نشود نمی توان انتظار معجزه داشت .

 کسانی که در این دیدار شرکت داشتند عبارتند از : علیرضا افتخاری ، خشایار اعتمادی ، قاسم افشار ، علی تفرشی ، مجید رضا زاده ، مجتبی کبیری ، حمید خندان ، احسان خواجه امیری ، بنیامین بهادری ، محسن رجب پور ( تهیه کننده موسیقی ) و امیر حسین خزعلی .

 

 

یکی از آلبومهای منتشر نشده ناصر عبداللهی با نام رخصت در اختیار خانواده وی قرار دارد و معلوم نیست که چه زمانی منتشر خواهد شد .

این آلبوم را مهدی عندلیبی آهنگسازی و تنظیم کرده است . وی در وبلاگ خود به این کار منتشر نشده اشاره کرده و اظهار امیدواری نموده که به دست علاقمندان برسد . این آلبوم که در سال 83 ضبط شده است شامل ترانه هایی از داوود لطف الله – حسن علیشیری و امینه دریانورد می باشد . البته این نکته را اضافه کنم که در مورد این آلبوم گفته شده که عبداللهی از موسیقی کار راضی نبود و دچار اختلافاتی با عندلیبی شده بود و به همین خاطر آن را منتشر نکرد . البته ناصر عبداللهی در آلبومی به خوانندگی فرهاد چهرقی یک ترانه به عنوان خواننده میهمان خوانده بود که کار مهدی عندلیبی بود و معلوم نیست آن تک کار هم جزو این مجموعه است یا خیر ؟

امیدواریم این آلبوم هرچه سریع تر در بازار موسیقی منتشر شود . در ضمن کار کاملا تازه ای از این خواننده که به تازگی تنظیم شده است به زودی منتشر خواهد شد . جمعی از بهترین های کشور در این مجموعه به همکاری پرداخته اند .

 

 

گروه آریان قطعه ای به نام صدای پای امید را به مناسبت روز جهانی غذا تولید و منتشر کرد . این قطعه که مضمونی در مورد گرسنگی دارد توسط علی پهلوان ترانه سرایی ، آهنگسازی و تنظیم شده است و به همراه پیام صالحی آن را اجرا کرده اند . این گروه برای این سینگل کلیپی نیز تهیه کرده اند .

 این گروه در آستانه سال 88 نیز تک کار دیگری تولید و منتشر کرده بودند . البته فرق این گروه با دیگر خوانندگانی که کارهای خود را بر روی اینترنت می گذارند این است که پس از اخذ مجوز از ارشاد این کار را انجام می دهند و به این صورت ارتباط خود را با هوداران حفظ می کنند و همچنین خبر آن را در اختیار چند خبرگزاری نیز قرار می دهند و می تواند از فراموش شدن گروه جلوگیری کنند ، به هر حال این هم سیاستی است .

 

 

 

تازه ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده :

 

 BLOOM : محمد مهدی کریمی ------    قرار عاشقی : حسین زمان

امپراطور : پیام محمودیان ------ عشق ماندگار : حمید رضا بیات

--------------------------------------------------------------------------

دوستان عزیز ، جهت شرکت در نظرسنجی انتخاب برترین خواننده های پاپ  مجاز سی سال اخیر ایران به وبلاگ www.music82.persianblog.ir مراجعه نمایید .

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۳٠
comment نظرات () لینک