رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی


+ دخترهای رقاصه ، آخرین ترفند کلیپهای غیرمجاز داخلی

 

دخترهای رقاصه ، آخرین ترفند کلیپ های غیرمجاز داخلی

 

 

در حالیکه تعداد خواننده های الکی !! روز به روز در حال افزایش است و تقریبا در هر کوچه  یک خواننده وجود دارد و یکی هم به زودی به این جرگه خواهد پیوست و به زعم آنها تنها راه معروف شدن در این روزها به این هنر- شاید بهتر است بگویم برای این قشر سرگرمی - ختم می شود شاهد انواع و اقسام حرکات و کلمات مبتذل و سخیف در یک قالب موسیقایی بسیار ضعیف با یک صدای نخراشیده به نام یک اثر هنری مواجه هستیم .

چشم و هم چشمی این عوارض را هم دارد ، دیگر پولدار بودن ویا بی پولی چندان فرقی ندارد ، در میهمانیها می توان پز داد و حالش را برد ، تازه این فقط مخصوص پسرها نیست ، دخترها نیز وارد گود شده اند پس رپ برای چی درست شده ، برای همین روزها ست دیگر .

همه زورکی خود را هنرمند کرده اند و پس از ساخت و یا خواندن یک کار وقتی در یک جمع قرار می گیرند جو گیر می شوند و می گویند ما هنرمند ها !! و باقی قضایا .

حال برای معروفیت بیشتر باید جهانی شوند ، یک نفر را پیدا می کنند که خود را کارگردان معرفی می کند ، وقتی به سابقه وی مراجعه می کنی بهترین کاری که انجام داده فیلمبرداری در چند عروسی بوده است . خب به سلامتی کلیپی تهیه می شود با بدترین نوع فیلمبرداری ، تدوین ، کارگردانی ، نور ، صحنه ؛ باید کار برای پخش به یکی از شبکه های ماهواره ای ارسال شود تا در باکس پخش قرار گیرد . در اینجا خواننده ی دنبال شهرت برسر یک سه راهی قرار می گیرد : بعضی از شبکه ها فقط کار با کیفیت پخش می کنند ، تعدادی از شبکه ها هر کاری را پخش می کنند و برخی نیز در قبال پولی که از طرف خواننده  پرداخت می شود حاظربه  پخش کار می شوند .

 

****

 

به هر روی ، وضعیت  بعضی ازکلیپهای داخلی به حالت خطرناکی در آمده است که مورد تمسخر لس آنجلسی ها هم واقع شده است . استفاده از مشروبات الکلی ، حضور زنان و دختران بد حجاب ،  حضور خوانندگان با شلوارک و رکابی ، رقص خواننده و اطرافیان وی در کلیپها ، قیافه های عجیب و غریب و در تازه ترین ترفند حضور دختران بی حجابی که در کلیپها می رقصند ، البته تصاویر آنها سیاه  شده است ( از تکنیک ضد نور استفاده می شود ) از مصادیق بارزی می باشد که در تصاویری که از طرف خواننده های غیر مجاز وطنی تهیه می شود وجود دارد . این گونه خواننده ها چون از هنری برخوردار نیستند با استفاده از این گونه تصاویر می خواهند خود را مطرح کنند و در ضمن تماشگر تلویزیونی را به سمت خود بکشانند . در پی این موارد شاید این شائبه برای ایرانیان خارج از کشور پدید آید که تمام خواننده های وطنی به این صورت هستند و  تمام موسیقی داخل کشور بدین گونه است .

البته در موارد معدودی کارهایی خوب و کلیپهای با کیفیت و ارزشمند هم در این بین تولید و پخش می شود ولی متاسفانه تعداد آنها کم است و در هیاهوی این موج بی ارزش گم می شوند .

خوانندگی و هنر موسیقی پاپ از حدود 15 سال پیش در ایران با ظهور نسل تازه ، شان و حرمتی پیدا کرد که متاسفانه این روزها با ندانم کاری یک عده آدم نادان و بی سواد دچار خدشه شده و معلوم نیست این روند به چه صورت ادامه خواهد یافت . گرچه جریان ارزشی و متعهد موسیقی راه خود را ادامه خواهد داد .

 

 

* حسین زمان خواننده پاپ در جریان ناآرامی های اخیر دستگیر شد . این خواننده ساکن کیش حدود 10 روز پیش به جرم تحریک و خط دهی به آشوبگران بازداشت شد . همچنین سایت وی نیز از دسترس خارج شد ، وی در سایت خود بیشتر مطالب سیاسی را پوشش می داد .

 

 

این شبها سریال سایه ی تنهایی از شبکه اول پخش می شود . اما در اتفاقی عجیب صدای مجتبی کبیری خواننده ی تیتراژ پایانی پس از پخش قسمت اول خذف شد و بعد از چند قسمت صدای حمید خندان به عنوان خواننده ی جدید تیتراژ جایگزین خواننده ی قبلی شد .

 

 

جدیدترین محصولات مرکز موسیقی صدا وسیما :

 جاده ها منتظرن – آسمون  ( قاسم افشار) – ستاره ها ( کسری جوادی ) – بهشتی آشیان ( محمد عبدالحسینی ) – ایران ( مهدی زکی زاده ) – انتظار ( بامداد فلاحتی ) – کوچه های خاکی ( خشایار اعتمادی ) – نوبهار ( علی تفرشی ) – بهار نو ( جمال منبری )

 

 

جدید ترین آلبومهای پاپ مجاز منتشر شده :

 

نمیاد : کیوان داوودی --- شادی حرومه : رضا راد --- عموزنجیرباف : روزبه نعمت اللهی

 

 

دوستان گرامی ، برای شرکت در نظرسنجی انتخاب برترین خوانندگان پاپ مجاز 30 سال اخیربه وبلاگ دیگر من به نشانی www.music82.persianblog.ir مراجعه فرمایید .

 

 

 

نویسنده : alireza bahmyari ; ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۱۳
comment نظرات () لینک